< Попер   ЗМІСТ   Наст >

Організація продажу товарів через іnternet-аукціони

4.1. Ознайомитися з структурою, типами Інтернет -аукціонів, технологією їх роботи та особливостями продажу товарів, представлених у окремих категоріях згідно з визначеним варіантом.

№ варіанта

Товарна категорія аукціону

1

Антикваріат

2

Книги, газети, журнали

3

Предмети колекціонування

4

Аудіо-, відео-, побутова техніка

5

Одяг, взуття та аксесуари

6

Комп'ютери та Internet

7

Спорт

8

Краса та здоров'я

9

Мистецтво

10

Годинники та прикраси

Вказівки до виконання завдання

  • 1. Ввійти в операційну систему Windows, а потім в мережу Internet.
  • 2. У рядок, відведений для адреси, ввести адресу одного з Internet-аукціонів (http://www.molotok.ru; http://www.au-au.ru тощо).

Час пошуку залежить від швидкодії використовуваного каналу зв'язку.

3. На екрані з'явиться перша сторінка Internet-аукціону, в лівій стороні якої представлено каталог товарних категорій (число в дужках після назви категорії вказує на кількість лотів, представлених на аукціон у цій категорії).

Обрати категорію, згідно з визначеним варіантом, "клікнувши" на її назві.

  • 4. На екрані з'явиться список підрозділів обраної категорії (число в дужках після назви категорії вказує на кількість лотів, представлених на аукціон у цьому підрозділі). Обрати довільно один з підрозділів, "клікнувши" його назву.
  • 5. На екрані з'явиться перелік лотів обраного підрозділу та коротка інформація про них (назва, номер лота, його фотографія, кількість ставок, поточна ціна, час початку та закінчення аукціону (у режимі число-місяць-рік-години-хвилини) тощо). Обрати довільно один з лотів та ознайомитися з його детальнішою характеристикою, "клікнувши" на кнопці "Подробнее", "Просмотреть" тощо. Відкриється сторінка, зайнята описом характеристик цього лота.
  • 6. Ознайомитися з особливостями представлення товарного лота, інформацією, яка подається для його характеристики, та особливостями торгу за цим лотом.

Результати роботи подати у вигляді таблиці.

Таблиця 4.1

п/п

Досліджуваний структурний елемент або функція

Характеристика структурного елемента або функції

Аналіз структурного показника або функції

1

Каталог товарних категорій

Структура, основні категорії, загальна кількість лотів, виставлених на аукціон

2

Список підрозділів категорії, визначеної варіантом

Назви підрозділів, кількість лотів, виставлених на аукціон за окремими підрозділами

3

Первинна характеристика обраного лота

Особливості подачі інформації про обраний лот (назва, номер лота, його фотографія, кількість ставок, поточна ціна, час початку та закінчення аукціону (у режимі число-місяць-рік-години-хви-лини) і. т. Д.)

4

Повна характеристика обраного лота

Назва; номер лота; його фотографія та опис споживчих властивостей і (або) технічних характеристик; продавець; місто або країна знаходження лота; кількість відвідувачів, які переглянули лот; кількість ставок; поточна ціна; час початку та закінчення аукціону (у режимі чи-сло-місяць-рік-години-хвилини); тип і вид аукціону; особливості організації торгу (крок аукціонного торгу, автоматичний аукціон, фіксована ціна, стоп-ціна тощо); опції (перегляд усіх пропозицій продавця, підписання на новини про хід торгів, посилка повідомлення про торги)

4.2. Ознайомитися з основними правилами проведення попередньо обраного аукціону, процедурою реєстрації, особливостями виставлення лота на продаж, технологією участі в торгах та покупки лота.

Вказівки до виконання завдання

  • 1. Повернутися на початкову (головну) сторінку аукціону, обравши на панелі інструментів у верхній частині вікна команду "Назад" ("Back") або на функціональній панелі сторінки команду "Главная страница".
  • 2. У інформаційному блоці головної сторінки аукціону знайти розділи, присвячені основним правилам його проведення. Залежно від особливостей структури сайту та його дизайну, вони можуть мати назви "Я здесь впервые", "Правила работы аукциона", "Купить", "Продать", "Как принять участие в аукционе", "Как делать ставки", "Как зарегистрироваться" тощо.
  • 3. Почергово переглянути окремі розділи для ознайомлення з технологією роботи системи аукціону.

Результати роботи подати у вигляді таблиці.

Таблиця 4.2

п/п

Технологічна операція або функція торгової системи аукціону

Назва розділу, що містить характеристику операції або функції

Особливості проведення операції або функціональні особливості

Аналіз особливостей проведення операції або функціональних особливості

1

Виставлення товару на продаж

Вимоги до учасників аукціону в якості продавця; вимоги до товару, що виставляється на аукціон; права та обов'язки продавця; послуги та програми підтримки продавців

2

Купівля товару

Вимоги до учасників аукціону в якості покупця; права та обов'язки покупця, правила пропозиції ставок

3

Реєстрація учасників

Нік, електронна адреса, пароль, контактна інформація (прізвище, ім'я, країна, місто знаходження, телефон, адреса і. т. д.)

4

Правила роботи торгової системи аукціону

Права і обов'язки адміністрації торгової системи, типи існуючих продаж

 
< Попер   ЗМІСТ   Наст >