< Попер   ЗМІСТ   Наст >

Індійська система класифікацій

П'ять категорій має також індійська система кваліфікації. На відміну від європейської, відповідність вимогам оцінюється в балах, при цьому за кожним пунктом стандарту встановлюється максимально можлива оцінка. Для одержання категорії готелю необхідно набрати мінімальну суму балів, кількість балів за кожним пунктом повинна бути не менше 50% від максимальної суми. Категорію надає спеціальна комісія за загальною кількістю балів, що складає для: * - 100 балів, **- 150 балів, *** - 210 балів, **** - 260 балів ***** - 290 балів.

Індійська система включає також 5 категорій: "1 зірка", "2 зірки", "З зірки", "4 зірки", "5 зірок", які привласнює спеціальна комісія на основі бальної оцінки. Комісія може за своїм розсудом дати до 15 балів за будь-які, на передбачені кваліфікаційними вимогами, додаткові послуги. Для одержання тієї або іншої категорії необхідно набрати встановлену для даного класу мінімальну суму балів, причому їхня кількість з кожного пункту повинна становити не менш 50% максимальної оцінки.

Наприклад, готель категорії "1 зірка" повинен бути розташований у гарному районі, у споруді придатній для розміщення гостей з усіма необхідними зручностями.

Для отримання відповідної категорії слід набрати мінімальну суму балів:

  • 1 зірка - 100 балів; 4 зірки - 260 балів;
  • 2 зірки - 150балів; 5 зірок - 290балів.
  • 3 зірки - 210 балів;

Класифікація готелів у США

В США найпоширенішою є класифікація за родом операцій, що здійснюються в готелі, або ж за тим наскільки обслуговування задовольняє економічні та соціальні потреби туристів. Відповідно до цього, готелі підрозділяються на комерційні, мотелі, курортні, і для проведення ділових зустрічей. Окрім того, в США готелі класифікують за терміном перебування від 1 до 7 днів, для постійного проживання, курортні готелі.

У США єдиної офіційної затвердженої урядом класифікації не існує. Тут, за комфортністю готелі діляться на 5 категорій. Вищий статус присуджується двома установами: American Automobile Association (ААА, Автомобільна асоціація Америки), що ділить готелі по так званих "діамантах" й Mobile Travel Guide, асоціація пов'язана з організацією поїздок, по системі - "п'ять зірок". З більш ніж 21 тисячі претендентів вищої категорії, п'яти зіркового статусу визнані гідними тільки 35 готелів.

Готелі США класифікуються за місцем розташування, за цінами, за типами послуг, які вони пропонують, а також залежно від умов використання.

На думку американських спеціалістів, розвиток ряду готелів зі своїми стандартами та система перевірок є чудовою гарантією якості. Ініціатором появи служб, що займаються оцінкою якості обслуговування (Rating ervise) є Американська автомобільна асоціація (AAA). Оцінка якості, що проводиться AAA, дозволяє підприємству бути внесеним у той чи інший довідник, який популярний серед подорожуючих.

За розміром готелі США поділяють на 4 категорії: до 150 номерів, від 150 до 299, від 300 до 600, понад 600.

За типом виділяють готелі: люкс, мотелі, курортні готелі, таймшер готелі.

Традиційно рівень обслуговування визначається трьома категоріями: люкс, середній та економічний. Формулювання характеристик досить загальні. Наприклад, для готелів люкс обслуговування визначається як: "висока якість, добре навчений персонал для виконання будь-яких побажань гостей, елітарні умови проживання, дороге оздоблення приміщень". Для готелів середнього класу - "широкий набір послуг, персонал для усіх видів послуг, дорогі меблі та обладнання, великий вестибюль, ресторани". Економічний клас передбачає обмежений рівень обслуговування та кваліфікації персоналу, просте та швидке обслуговування.

Розвиток готельної бази США все більше орієнтується на певний сегмент ринку і найближчим часом очікується остаточне закріплення на практиці трьох основних категорій готелів:

  • 1. Люкс - з великою кількістю персоналу і надзвичайно високим рівнем сервісу для най вибагливіших клієнтів.
  • 2. Готель середнього рівня, що максимально використовує сучасні технології, прагне за рахунок автоматизації знизити експлуатаційні витрати, і. відповідно, ціни.
  • 3. Невеликий тихий готель для тих клієнтів, які бажають мати більше персональної уваги до себе, але за помірними цінами.
 
< Попер   ЗМІСТ   Наст >