< Попер   ЗМІСТ   Наст >

Система диспетчеризації

Система диспетчеризації "інтелектуального" готелю виконує функції Центральної станції моніторингу і управління. Вона будується на основі інтегрованого програмно-апаратного комплексу, що дозволяє реалізувати єдину систему віддаленого моніторингу і управління комплексами систем безпеки і життєзабезпечення будівель готельного комплексу.

Інтегрований програмний пакет забезпечує "інтелектуальне" управління готельною будівлею, в якій всі системи працюють як єдиний організм. У системі управління готелем створюється комплекс автоматизованих робочих місць, з яких здійснюється контроль і управління всім устаткуванням. Для управління використовується єдиний графічний інтерфейс, і на робоче місце може бути виведений будь-який необхідний обсяг інформації.

На АРМ оператора центральної станції збираються сигнали, що інформують його про стан всіх систем ("норма", "тривога", "аварія"), і здійснюється управління устаткуванням комплексу систем життєзабезпечення.

Комплекс систем "інтелектуального" готелю легко нарощується шляхом встановлення нового устаткування (без необхідності заміни встановленого устаткування).

Слід зазначити, що, за опублікованими оцінками фахівців, система управління готелем щорічно економить власникам десятки тисяч доларів. Саме ж додаткове устаткування "інтелектуального" готелю окуповується протягом 3-4 років. До того ж, у такому готелі термін служби інженерного устаткування збільшується, принаймні, на 5 років (тільки за рахунок скорочення його роботи "вхолосту").

Система управління готелем JC M-Hotel компанії Johnson Controls

Система управління готелем JC M-Hotel компанії Johnson Controls є апаратно-програмним комплексом для централізованого і локального управління кліматичними системами готельних кімнат, контролю доступу клієнтів і обслуговуючого персоналу в номери, управління збереженням готельного майна і майна його клієнтів, управління персоналом за запитами клієнтів, реєстрації гостей та звільнення номерів, а також реєстрації звітів за користування послугами готельної установи, включаючи перегляд телепередач, міні-бар, відвідання ресторану й ін.

Система управління готелем JC M-Hotel враховує практично всі вимоги, що висуваються до системи управління окремими приміщеннями, здатна вирішувати завдання управління автоматикою готельної установи і дозволяє звести до мінімуму експлуатаційні витрати на найбільш енергоємні кліматичні системи, забезпечуючи комфортні умови проживання клієнтів в готелі.

JC M-Hotel комплектується інтелектуальним контролером LonMark, контролерами управління готельним номером AD-ROOM компанії Johnson Controls і пакетом програм для управління всією системою в цілому. Система інтегрується з найбільш поширеними програмами, що застосовуються для управління і адміністрування готелів..

Усі контролери системи працюють в мережах LonWorks, що дозволяє інтегрувати їх з системами життєзабезпечення інших виробників, а також нарощувати і розширювати функціональні можливості системи без вкладення додаткових коштів на модернізацію або заміну діючого устаткування.

Система контролю і управління кліматом у готельному номері

Система управління готелем дає можливість економії енергоресурсів завдяки застосуванню сучасних технологій управління кліматом і, одночасно, забезпечує комфортні умови проживання клієнтів.

Управління кліматом в готельному номері здійснюється або локально - самостійно клієнтом готелю, або централізовано відповідно до раніше запрограмованого графіка, або дистанційно оператором системи, за побажанням гостя.

Параметри, що регулюються AD-ROOM контролером:

  • - виставлення в комфортному кліматичному діапазоні необхідної температури повітря в номері;
  • - управління опалювальними пристроями;
  • - управління освітленням;
  • - автоматичне відключення системи мікроклімату при відкритті вікон або дверей;
  • - встановлення нічного або стандартного циклу роботи системи мікроклімату;
  • - контроль доступу і стану номера в готелі.

Підсистема контролю доступу JC M-Hotel відстежує стан номера (вільний-зайнятий), приймає і обробляє сигнали тривоги (наприклад, протікання, заклик клієнта про допомогу та інші), повідомляє, хто перебуває в номері - гість або обслуговуючий персонал (покоївка, менеджер, портьє або технічний фахівець). У цьому випадку на моніторі портьє або чергового співробітника служби безпеки відображається не ключ, а піктограма, відповідна особі, яка перебуває в номері.

Такі можливості системи забезпечуються за рахунок використання гостями і співробітниками готелю персональних програмованих пластикових карток-ключів. При цьому, власники карток-ключів мають різні рівні доступу:

  • - гість (клієнт) - відчиняються двері його номера і активізуються всі функції систем життєзабезпечення
  • - менеджер - відчиняються двері всіх кімнат і активізуються всі функції;
  • - технічний фахівець - доступ активізується тільки за наявності супроводжуючого, активізується тільки електроживлення;
  • - покоївка - відчиняються двері в обслуговуваних нею зонах готелю (поверхи і секції) і включаються системи освітлення і кондиціювання.
 
< Попер   ЗМІСТ   Наст >