< Попер   ЗМІСТ   Наст >

Організація приміщень житлової групи готельного господарства

Приміщення підприємства готельного господарства поділя­ються на житлові, службові, для обслуговування та допоміжні. До житлової групи належать такі приміщення як коридори, холи, віта­льні, номери всіх типів і категорій, приміщення для обслуговування на поверсі, приміщення для обслуговуючого персоналу. Група жит­лових приміщень розташовується одна над одною у багатоповерхо­вих будівлях або в окремо збудованих корпусах, у невеликих коте­джах (будинках) на два-три або декілька номерів. Основу примі­щень житлової групи становлять номери, з якими безпосередньо пов'язані допоміжні і службові приміщення. Номери поділяють на такі типи: одномісні, двомісні, тримісні, багатомісні. Залежно від рівня комфортності і ступеня оснащення обладнанням, номери по­діляють на такі категорії: "президентський апартамент", номер "бізнес-класу", номер "економ-клас", люкс, "напівлюкс", дубль (студіо), "комплекс", однокімнатний. Номер - це окреме приміщення з однієї або декілька кімнат, об лаштованих для тимчасового помеш­кання. Площа однокімнатного номера складається з житлової площі (70%), передпокою (12-15%), санітарного вузла (13-22%). Мініма­льна площа номера передбачається не менше як 9 м2. Номери мають відповідати основним вимогам: температура повітря у приміщеннях номера має бути в межах від 18 °С. до 20 °С, вологість - 65-70%.; в наявності має бути природна і штучна вентиляція, денне природне освітлення і загальне штучне освітлення у вечірні години тощо.

Номер "президентський апартамент" - це високо комфортабе­льне приміщення, який складається з трьох кімнат, має два окремих виходи, гостьовий туалет, персональний сейф тощо. Такий номер передбачено для прийняття офіційної державної особи, а також гос­тей з класом обслуговування ВІ-АЙ-ПІ (VIP).

Апартамент - це номер, який складається з декілька житлових кімнат: одна або дві вітальні, в яких передбачено міні-бари і міні-сейфи; декілька спальних кімнат з автономними санвузлами, до складу яких входить біде; один або два робочих кабінети; невелика кухня з їдальнею; хол або передпокій, що має один або два санвуз­ли. Усі приміщення обладнано високоякісними і комфортабельними гарнітурами в одному стилі. Сантехнічне приладдя високого ґатунку. Номер "апартамент" може бути розміщений у двох рівнях: на першому рівні - вітальня, передпокій, санвузол, кухня-ніша; на дру­гому рівні - спальня з гардеробною, кабінет, санвузол. Робочі кабі­нети можна розміщувати на першому поверсі.

Економ клас - це однокімнатний номер, витриманий в ділово­му стилі. В кімнатах даної категорії можливе одномісне та двомісне розміщення. При двомісному розміщенні - два окремих ліжках.

Люкс - це номер, який має декілька кімнат (спальня, кабінет, вітальня), передпокій і санвузол. Усі приміщення обладнано висо­коякісними гарнітурними меблями, санвузли - доброякісним санте­хнічним приладдям.

Дубль (студіо) - типовий двомісний номер, в якому одне ліжко замінюється диваном-ліжком, диваном-тахтою, кріслом-ліжком, що дозволяє використовувати цей номер як двомісний або комфортабе­льний одномісний.

Комплекс має два або декілька суміжних звичайних номерів або номер "люкс". Кімнати між собою сполучені спільним перед­покоєм і мають один або два санвузли. Номер "комплекс" можна використовувати як одно - або двокімнатні номери або як багатокім­натні апартаменти з відповідним переобладнанням. Номер "ком­плекс" використовують для проведення зборів, нарад. При цьому між номерами встановлюють розсувні перегородки і використову­ють трансформаційні меблі. Трансформація номерів у комплекси пов'язана з переобладнанням і потребує значних зусиль персоналу.

Однокімнатний номер складається з однієї житлової кімнати, передпокою та санітарного вузла.

Двокімнатний номер має дві кімнати спальню і вітальню з робочою зоною і зоною відпочинку (спальня і вітальня можуть ві­докремлюватися одна від однієї розсувними або складними перего­родками або скляними дверима), передпокій і санвузол з ванною або душем, умивальником і туалетом, доброякісні меблі, виконані в єдиному стильовому рішенні.

Організація номерного фонду підприємства готельного госпо­дарства має бути спрямована на вирішення таких питань, як забез­печення можливості максимальної завантаженості готелю в сезон­ний період, використання готелів для масового розміщення гостей в міжсезоння з пониженням їх категорії, гнучка відповідність житло­вого фонду змінам демографічного складу гостей, перспективне по­ліпшення комфортних умов помешкання гостей завдяки трансфор­мації номерів без проведення реконструкції готелю тощо.

Коридори належать до житлової групи приміщень і становлять важливий комунікаційний вузол, що з'єднує ліфти, сходи з номер­ним фондом готелю та іншими приміщеннями. Ширина коридору розраховується так, щоб у ньому легко могли розминутися двоє лю­дей з валізами у руках (не менше як 1,3 м і не більше як 2,4 м). Ко­ридори по всій довжині повинні бути на одному рівні, а у випадку перепаду рівнів потрібно передбачити засоби орієнтиру: освітлення, заміну сходів поступовим підйомом підлоги, озеленення низу стін, у місці перепаду тощо. Підлога коридорів покривається матеріалами, що поглинають шум і не є слизькими, а стіни і стеля виготовляють­ся із вогнестійких матеріалів.

Холи становлять важливий комунікаційний вузол, який з'єднує сходи і пасажирські ліфти. Холи - це приміщення для від­починку гостей, мешканців готелю, відвідувачів; для зібрання при­булих гостей, мешканців готелю, відвідувачів; для службових та ді­лових зустрічей.

У холі розміщується робоче місце чергової по поверху, облад­нане письмовим столом та стільцем, тумбами для засобів зв'язку та збереження документів.

Вітальні - це приміщення, які, як правило, відокремлені від коридору перегородкою або глухою стіною і повністю звільнені від людського потоку. Розміщують вітальні на кожному поверсі з роз­рахунку одне приміщення площею 30 м2 на 50 місць у номерах. Ві­тальні можуть бути об'єднані з поверховими холами або зв'язані з ними безпосередньо.

Організація приміщень дня побутового обслуговування

На поверсі надаються такі побутові послуги: ремонт і прасу­вання одягу; чищення взуття; термінове прання і хімчистка одягу; подавання сніданків, обідів і вечерь у номер тощо. Приміщення для побутового обслуговування знаходяться окремо на поверсі. До при­міщень побутового обслуговування відносяться: блок приміщень, що надають побутові послуги; приміщення для обслуговуючого пе­рсоналу; приміщення для чистої білизни; приміщення для брудної білизни; приміщення для зберігання інвентарю, який використову­ють для прибирання; блок обслуговуючих приміщень: санвузол, сміттєпровід, сервізна з вантажним ліфтом.

До блоку приміщень, що надають побутові послуги відносять­ся приміщення для ремонту і прасування одягу, до яких є вільний доступ. Обладнується столами, дошками для прасування, ракови­ною для миття рук, стойкою для розвішування одягу.

Приміщення для обслуговуючого персоналу знаходяться непо­далік від поверхового холу. Обладнуються робочим столом, стіль­цями, диваном, вбудованою або окремою шафою, холодильником, телефоном, системою зв'язку з номерами і вестибюльними служба­ми.

Приміщення для чистої білизни розміщується поруч із вантаж­но-пасажирським ліфтом, кабіна якого відчиняється в бік блоку приміщень для обслуговування на поверсі. Може бути оснащене шахтопідйомником.

Приміщення для брудної білизни передбачається площею до 8 м та розміщується з вантажним ліфтом. Обладнується стелажами і білизнопроводом з приймальними клапанами для спуску брудної білизни.

 
< Попер   ЗМІСТ   Наст >