< Попер   ЗМІСТ   Наст >

Колір в дизайні готельного господарства

Кольори декору впливають на відбиття та використання світла в приміщенні, розширюють простір і створюють інші емоційні реакції.

Джерела:

  • - колірний спектр джерела світла (впливає на теплоту й поширення світла);
  • - абажури й захисні екрани (поглинають непотрібне світло й пропускають необхідне) використовуються в невеликих приміщеннях, витриманих у нейтральних тонах (білий, сірий);

кольори використовують в декоруванні й меблюванні (відбиття певних світлових хвиль через фарбу й пігментацію). Термінологія:

-колір, відтінок,тон: червоний, синій, жовтий і т. д.;

інтенсивність світла: інтенсивність світла від 0 (нейтральний) до 16 (найбільш інтенсивний);

- насиченість: величина відбиття світла від 0 (чорний) до 0 (білий).

В чому ж суть вибору кольору. Переглядаючи каталоги зі шпалерами й колірними діаграмами важко зрозуміти з чого почати. Вони допоможуть визначитись з потрібними кольорами та відтінками й підібрати правильне оформлення для приміщення. Але спочатку необхідно вирішити яку атмосферу необхідно створити: розслаблюючу або підбадьорюючу. Для розслаблюючої атмосфери необхідно використати світлі пастельні відтінки або підібрати тони синьої або бордово-коричневої гами. Підбадьорливу атмосферу створять сміливіші відтінки: від яскраво-зеленого до яскраво жовтогарячого.

Варто планувати кольорову гаму з орієнтуванням і на килим, диван або інші деталі інтер'єру.

Існує чотири способи сполучення кольорів. Користуючись діаграмою, можна створити безліч ефектів: від світлої палітри до яскравих контрастів.

Однотонні. Це найпростіші схеми, оскільки палітра сильно обмежена. При цьому створюється елегантний сучасний стиль. Просто необхідно вибрати два або три відтінки одногу сегмента діаграми. їх можна комбінувати або дотримуватися одного головного відтінку, а інтер'єр урізноманітнити ретельно підібраними аксесуарами.

Гармонійні. Ці гами створюються з відтінків двох прилеглих сегментів діаграми: зелений і жовтий тощо. Комбінації можуть бути приглушеними, але зовсім ненав'язливими. Якщо виконуються роботи на основі одного кольору - наприклад, жовтого, то можна надати розмаїтість інтер'єру за допомогою аксесуарів тих кольорів , що в прилеглому сегменті.

Майже протилежні. Тут можна використовувати всі принади контрасту: обстановка стане свіжою й підбадьорливою, але ненав'язливою. Необхідно вибрати основний колір і комбінувати його з відтінками сегменту, що перебуває по праву або ліву сторони сегменту, розташованого навпроти. Голубий і жовтий - класичне сполучення "майже протилежних кольорів", воно освіжить кухонний інтер'єр та обстановку спалень у шведському стилі.

Контрастні. Найсміливіший метод складання кольорової гами, що здається яскравим і екстравагантним, якщо вибрати більш насичені відтінки. Добре підходить до дитячих кімнат і тих кімнат та зон, де людина буває найчастіше, наприклад, для коридорів і сучасних віталень. Поширені сполучення контрастів: голубий і жовтогарячий, рожевий і зелений.

Взаємодія кольору і світла

У проектуванні інтер'єру велике значення має взаємодія кольорів з освітленням.

При штучному освітленні сприйняття кольорів стає іншим, ніж при природному, оскільки різні джерела мають різноманітну, кажучи науковою мовою, "колірну температуру".

. Слабка природна освітленість приміщення просить більш теплих тонів. Тому, для кімнати з вікнами на північ доречно підібрати фасади теплих кольорів або білого, який можна пожвавити яскравими плямами. Південна сторона як би зобов'язує до прохолодної свіжості колірної гами, оскільки надлишок сонця на робочому місці так само поганий, як і недостача.

Якщо неправильно розташувати джерела освітлення, то ніжні пастельні кольори будуть виглядати бляклими, а пастельно - зелений буде викликати асоціацію з лікарнею. Головний фактор, що може зруйнувати ретельно розроблені плани - це неправильно розміщене верхнє світло. Через те, що освітлювальні прилади відкидають світло вниз у центр кімнати, приміщення робиться бляклим і світло здається різким і неприємним. Можна спробувати наступні рішення:

  • - Замінити лампочку. Звичайні лампочки вольфрамові мають світло жовтувате. Поставити вольфрамово-галогенні лампи, які відкидають більш блакитнувате світло, схоже на денне.
  • - Встановити джерела освітлення на різних рівнях: настільні лампи, бра й світильники на підлозі підходять для віталень, спалень, тоді як у кухнях і коридорах оптимальне освітлення створять галогені лампи на стелі.
  • - Поставити лампу на реостат, щоб можна було регулювати силу світла за бажанням.
  • - Лампи з абажурами різної текстури - простий спосіб додати інтер'єру відчуття м'якості, якщо взяти абажур з паперу, матерії з легким рельєфом або малюнком, що розсіює світло.

Можна спробувати використати лампу меншої потужності. Інколи, щоб пом'якшити освітлення, достатньо поміняти лампочку в 60 ват на 40-ватну.

 
< Попер   ЗМІСТ   Наст >