< Попер   ЗМІСТ   Наст >

Типи підприємств готельного господарства. Закордонний досвід.

Підприємствами готельного господарства (закладами розміщення) називають будь-які підприємства, де подорожуючим надають епізодично або регулярно місце для ночівлі. За міжнародними рекомендаціями (ВТО), заклади розміщення поділяються на три групи:

готелі й аналогічні заклади розміщення (готелі, мотелі,

пансіонати тощо);

комерційні та соціальні заклади розміщення (туристичні бази, молодіжні готелі, кемпінги, бунгало, будинок відпочинку тощо);

спеціалізовані заклади розміщення (ротелі, ботелі, флотелі, альптотелі, притулки тощо). Готелі та мотелі є основними закладами розміщення, а всі інші - додаткові.

Бізнес-готелі

Попередники цих готелів розміщувались на шляху подорожуючих. Розвиток залізних доріг сприяв будівництву багатьох готелів поблизу вокзалів. Ті готелі, що розміщувались в центрі міста, стали з часом місцем для розміщення не тільки приїжджих, але й суспільним центром для місцевих жителів. Сучасні бізнес-готелі знаходяться в діловій або центральній частині міста і обслуговують, більш за все, бізнес-туристів. Вони представляють собою саму велику групу готельних підприємств, оскільки, згідно зі статистики, більша половина поїздок здійснюється з діловою метою. Обслуговування спрямоване на створення відповідної атмосфери, наявність в номері робочої зони, крім зони відпочинку, наявність спеціальних приміщень і обладнання для проведення ділових заходів (конференц-залів, переговірних кімнат і т. д.), наявність пунктів обміну валют і відділень банків і т. д., серед додаткових послуг потрібні послуги пральні, хімчистки, спортивних центрів, прокат автомобілів і т.п.

Обслуговування бізнес-клієнтів дозволяє готелю найбільш точно прогнозувати завантаження і здійснення бронювання.

Готелі при аеропортах

Розвиток цього ряду готелів пов'язаний з появою в середині XX століття комерційних реактивних перельотів. Клієнтами були бізнесмени, пасажири відмінених або відкладених авіарейсів, персонал авіаліній.

Готельний транспорт перевозить гостей від аеропорту до готелю. Багато готелів при аеропортах надають послуги по проведенню конференцій, дозволяючи клієнтам не здійснювати зайвих переміщень і втрати часу.

Сюїт-готелі

Характерною особливістю цих засобів розміщення є розширення площі номера (вони в основному включають вітальню і спальню кімнату, інколи маленьку кухню з холодильником і міні-баром), скорочення площі приміщень загального користування, незначна кількість додаткових місць, відносно невисокі ціни. Клієнти сюїт-готелів - люди, які використовують їх як тимчасове житло, і які бажають знаходитись в домашній обстановці.

Апарт-готелі (готелі довготривалого проживання)

Можна сказати, що вони схожі на сюїт-готелі, але, в основному, надають кухонне обладнання. Вони призначені для гостей, які мають бажання прожити не менше 5 днів. Ціна залежить від часу перебування і дозволяє скоротити витрати мандруючих за рахунок обмеження набору основних (послуг харчування) і додаткових послуг. Для таких готелів також характерне прагнення до створення домашньої атмосфери.

Резидентські готелі (готелі для постійного проживання)

Найбільше поширення отримали в США, сьогодні не дуже популярні (частково витіснені кондомініум-готелями і сюїт-готелями). Призначені для постійного або довготривалого проживання людей (інколи згідно договору заїжджі вважаються жильцями). Номера таких готелів можуть нагадувати номери сюїт-готелів (є вітальня, спальня кімната, кухня). Резидентський готель може надавати повний або обмежений набір послуг (прибирання номера, службу адміністратора, послуги пральні і т. п.) на території готелю можуть знаходитися ресторани і зали відпочинку.

 
< Попер   ЗМІСТ   Наст >