< Попер   ЗМІСТ   Наст >

Здоров'я начальника

Існує думка про те, що не буває здорових начальників. Начальник, як людина існує дещо у своєрідному довкіллі, яке обминає інших людей. На начальницьке здоров'я хворобам напасти простіше, ніж на здоров'я інших працівників.

Тим, хто готується стати начальником чи вже є ним, слід чітко усвідомити, які небезпеки чатують на керівній посаді та докласти зусиль, щоб не потрапити під їх тягар.

Багато начальників неналежним чином харчуються і їх шлунки хворіють. Керівникам доводиться багато працювати головою і вони заробляють свої мігрені. Начальники часто хвилюються, кепсько сплять і нерідко впадають у депресивний стан. Часто намагаються лікарів обминати десятою дорогою.

Начальники сприймають стрес як неминучу розплату за ту посаду, яку вони обіймають. Часто вони не у змозі помітити ту межу, яка відділяє невеликі нервові негаразди від вже серйозної хвороби. Такі люди далеко не завжди готові визнати, що зі здоров'ям у них - не все у порядку і його стан вже вийшов з-під контролю.

У економічно розвинених країнах здоров'ям начальників опікуються компанії, де вони працюють. Начальникам надаються страховки, абонементи у бізнес-клуби та тривалі відпустки, що надаються частинами. У більшості вітчизняних компаній медичне страхування поки що не поширене. Добре, коли замість медичного обслуговування керівникам пропонують якусь грошову компенсацію. Багато роботодавців вважають, що зарплати менеджерів має вистачити і на те, щоб вони самостійно слідкували за станом свого здоров'я.

Часто начальники вдаються до вживання пігулок. Фахівці стверджують, що пігулки не потрібні для підтримання здоров'я на належному рівні. Зазначають, що для того, щоб мати міцне здоров'я, потрібне правильне харчування, здоровий спосіб життя та гарний настрій.

Якщо зазначені передумови будуть виконані, то начальники будуть мати міцне здоров'я. У будь-якому разі цього бажає автор цих рядків, якого доля робила, хай не високого рангу, але все ж таки начальником.

Не так давно одержано відкриття дії серотоніну. Це - речовина, яка є хімічним передавачем імпульсів між нервовими клітинами людського мозку. Серотонін контролює апетит, сон, настрій та емоції людини, функціонування мозку.

Науці вже відомо, що мозок людини під час сну переналаштовує всі свої "мікросхеми". Він виконує це на основі того, чим людина спілкувалася впродовж дня. Те, що виконується щоденно, підвищує еластичність мозку та покращує його сприйнятливість до дій, які щоденно повторюються. Якщо людина робить те, що роблять інші люди, ними вона захоплюється, то це надає мозку можливість перепрограмування і налаштування на діяльний лад.

Фахівці рекомендують вчити інших з метою навчитися самому. Зазначають, що за такого методу мозок запам'ятовує 90% поданої інформації. Ті ж, кого вчать, запам'ятовують лише 50% наданої інформації.

На шляху до зростання своєї особистості слід діяти так. Необхідно визначитися зі своїм нинішнім становищем. Потім щоденно вчиняти дії на шляху до мети. Фахівці стверджують, що коли ви визначитеся зі своїм нинішнім становищем і поставите собі мету, то мозок самостійно створить з нейронів стежини, які ведуть до мети.

Своє робоче місце слід переобладнати так, щоб воно дозволяло максимально використовувати ваші знання та навички для розв'язання виробничих питань.

Ресурси людського мозку є реальним потенціалом компанії, у якій працює фахівець.

Перерва під час роботи сприятливо позначається на її виконанні. Безперервна розумова робота, можливо, є доцільною під час виконання якихось одноманітних дій. Коли ж розв'язуються якісь комплексні проблеми, то перерви у роботі виявляються корисними.

Британські вчені встановили, що для фізичного і розумового здоров'я важливу роль відіграє таке.

  • 1. Контакти з іншими людьми, - членами сім'ї, друзями, колегами, сусідами.
  • 2. Активність не лише на роботі, а і у побуті. Активний спосіб життя сприяє адекватному розумінню дійсності.
  • 3. Допитливість допомагає зберігати душевну рівновагу.
  • 4. Освоєння чогось нового приносить у життя радість пізнання та зміцнює впевненість у своїх силах.
  • 5. Допомога друзям і незнайомим розширює коло спілкування і допомагає відчувати себе важливим членом суспільства.

Зміна керівництва

Менеджери часто скаржаться на текучку кадрів.

Часто зміна керівників є теж неабиякою проблемою. Наскільки зміна керівництва є частою - критеріїв, готових на всі випадки життя, немає. Тут багато що залежить від галузі, компанії і стійкості співробітників до змін. Для більшості співробітників серйозний стрес становить і щорічна зміна керівництва, не кажучи вже про частіші зміни.

Відомо, що кожна мітла мете по-своєму. Якщо керівники міняються двічі-тричі впродовж року, то виникає, щонайменше дві проблеми:

  • - у кожного начальника є своя манера спілкування, управління і контролю;
  • - кожний начальник має своє розуміння цілей і приоритетів компанії.

Першу проблему співробітникам вдається долати краще, ніж другу. До першої вони ще можуть адаптуватися. За другої проблеми може виникнути недовіра до управління, що призведе до прихованого чи відвертого саботажу.

Проблем не породжує зміна керівництва, якщо вона є обгрунтованою і зрозумілою. Якщо ж пріоритети керівництва є не зовсім зрозумілими, то це може означати, що компанію охопила лихоманка, або її власники ще й самі не знають, що вони хочуть. У таких компаніях спостерігається висока текучка кадрів. Часта зміна керівництва є симптомом текучки, а не її причиною. Співробітники звикають до певного стилю керівництва. Підлаштуватися під нового начальника завжди було непростою справою.

Якщо співробітник зацікавлений у роботі, то йому слід виробляти у собі звичку до змін і спокійно продовжувати виконувати свою роботу, не дивлячись на зміни керівництва. Начальники приходять і відходять, а робота - залишається.

У змінах керівництва можна вбачати і позитивні аспекти. Новий начальник задає емоційний імпульс. Він мотивує людей на розв'язання нових завдань і співробітники намагаються показати себе з найкращого боку.

 
< Попер   ЗМІСТ   Наст >