< Попер   ЗМІСТ   Наст >

Комплексні системи життєзабезпечення та безпеки готелю

Зупинимося детальніше на особливостях КСЖ сучасної "інтелектуальної"" готельної структури. Його відмінність від звичайних комплексів полягає в тому, що його системи життєзабезпечення не тільки взаємодіють із системами безпеки, але і здійснюють постійний самоконтроль своїх мереж і устаткування (як і системи інших комплексів). Взаємодія систем передбачає обмін інформацією, який відбувається, принаймні, на рівні релейних сигналів ("0/1", "так/ні", "вкл./викл."). За наявності мережевої сумісності різних систем (єдиного протоколу передачі даних) ця взаємодія буде ще тіснішою і інформативнішою.

Через взаємодію різних систем весь комплекс інженерного устаткування "інтелектуальної" готельної установи відрізняється економічністю і енергозбереженням. Система управління освітленням не "дозволить" горіти лампам освітлення в номері за відсутності людей і працювати іншим електроприладам (окрім холодильника або в інших особливих випадках). Система управління освітленням одержує сигнал від системи доступу (при виході гостя або покоївок, що мають відповідні картки доступу в номер) і правильно на нього реагує. У незаселених номерах в готелі робота систем життєзабезпечення здійснюється в так званому "економічному" режимі. Функція моніторингу мереж і устаткування, властива "інтелектуальним" системам, дозволяє не допустити виникнення аварійних ситуацій, що надзвичайно важливо для таких багатолюдних об'єктів, як готелі.

Це лише частина можливостей КСЖ "інтелектуальної" готельної установи. Для номерного фонду "багатозіркових" готелів ці функції, як правило, сконцентровані у так званій "сервісній системі гостьових номерів".

Сервісна система гостьових номерів

Сервісна система гостьових номерів розроблена для готелів високого класу. Побудована на базі мікропроцесорної техніки, ця система забезпечує повний контроль і управління готельним номером (освітлення, кондиціювання, телебачення, музика). Модулі системи мають мережевий порт і дозволяють здійснювати віддалений контроль і управління системою з комп'ютера. Управляюча панель цієї системи розташовується в номері в зручному місці (на стіні, поблизу ліжка або, наприклад, вбудована в столик). Гостьова кімнатна панель забезпечує виконання таких функцій:

  • - управління освітленням номера;
  • - управління кондиціюванням (зберігає в пам'яті останній режим роботи);
  • - управління таймером для освітлення і електроприладів;
  • - відображення часу і дати (включаючи час в різних поясах);
  • - будильника;
  • - управління телевізором (переключення каналів, регулювання гучності);
  • - управління радіотрансляцією (перемикання каналів, регулювання гучності);
  • - інформування персоналу (кнопки для повідомлень "не турбувати" і "прибрати кімнату");
  • - відображення інформації на рідкокристалічному дисплеї з підсвічуванням.

Сервісна система номерів забезпечує відключення електроживлення приладів в номері (за винятком холодильника) при виході гостя з номера і подає електроживлення на них при вході.

Комплекс систем інформатизації готельного бізнесу

Важливою складовою готельного сервісу, що дає істотний фінансовий внесок в процвітання готельного бізнесу, є правильно організована комплексна система інформатизації готельної установи. Тут і платні канали супутникового і кабельного телебачення, і багатофункціональний телефонний сервіс, і проведення конференцій і семінарів із синхронним перекладом та іншими послугами. В "інтелектуальному" готелі всі вони об'єднані в єдиний інформаційний простір.

Система прийому ефірного і супутникового телебачення є обов'язковим елементом сучасного готелю високого класу. Будується вона на базі сучасного устаткування, що підтримує цифровий формат передачі сигналів.

Найважливішою складовою КСІ є структурована кабельна система (СКС), що забезпечує інформаційне об'єднання систем. У готельній установі СКС об'єднує не тільки інженерні системи будівлі (АСУ спорудою), але і є мережевою основою всієї АСУ готелю, включаючи АСУ готельними процесами (бронюванням місць, поселенням і випискою гостей, здійсненням розрахункових операцій за всіма готельними послугами).

СКС "інтелектуального" готелю дозволяє створити єдину систему безготівкових платежів за всі послуги, що надаються готельним підприємством. При цьому "внутрішньою" кредитною карткою розрахунку є єдина картка гостя. Вона "відкриває" для нього не тільки двері номера і двері готельно-оздоровчого комплексу (басейну, сауни, тренажерного залу, боулінгу і т. п.), але дозволяє користуватися всіма готельними послугами (платним телебаченням, Інтернет-послугами і т.п.). До того ж, і сама єдина картка гостя володіє певним ступенем "інтелектуальності": вона може бути запрограмована за заданим алгоритмом "доступу". Ця картка має тимчасові обмеження своєї дії. Скористатися нею після встановленого часу і дати вже буде неможливо, так що гість при від'їзді може взяти картку за сувенір. У багатьох об'єктах готельного бізнесу це вже стало традицією: дарувати гостеві картку, на яку нанесений логотип готелю.

 
< Попер   ЗМІСТ   Наст >