< Попер   ЗМІСТ   Наст >

ПРОВЕДЕННЯ ДІЛОВОГО ЛАНЧУ ЗУСТРІЧ ГОСТЕЙ

Щоб уникнути можливих непорозумінь, заздалегідь уточніть маршрут гостя/гостей до вибраного ресторану та повідомте його, надавши також інформацію про наявність паркінгу. З'ясуйте також, чи необхідно, враховуючи завантаженість доріг, відводити додатковий час на дорогу.

Якщо ви — господар, бажано, щоб ви прибули на місце зустрічі заздалегідь, хоча б на кілька хвилин раніше гостя/гостей. Зустрівши їх у визначеному місці, ви у такий спосіб звільните їх від некомфортного запитання: чекати на вас там, де було домовлено, чи займати (бажано зарезервований) стіл.

Якщо ви — гість, ви маєте прибути вчасно, без запізнення. У тому разі, коли вам необхідно закінчити зустріч у конкретний час, скажіть про це господарю, як тільки зустрінетеся з ним. У такий спосіб господар зможе відповідним чином спланувати вашу зустріч: відвести достатньо часу і для самої їжі, і для ділової частини зустрічі.

Якщо ви вперше зустрічаєтеся зі своїм гостем, домовтеся, яким чином ви зможете впізнати один одного — опишіть, наприклад, колір вашого пальта, зріст, колір волосся і т. ін.

Прийшовши до ресторану, хазяїн повинен перевірити своє замовлення.

У тому разі, коли ресторан має кілька входів, чітко визначте з гостем/гостями, де ви зустрінетесь. Як правило, господар чекає у холі, він може також пройти до зарезервованого столика. Якщо господар чекає на гостя за столом, він повинен дати ім'я свого гостя метрдотелю та попросити його провести гостя.

Час до прибуття гостей — хороша нагода для господаря-жінки уточнити з метрдотелем, що чек буде сплачувати саме вона. Подібне уточнення допоможе уникнути потенційної незручної ситуації, коли офіціант за звичкою, автоматично, вручить чек присутньому чоловіку.

Якщо ваш гість затримується більше, ніж на п'ятнадцять хвилин, зателефонуйте до його офісу або, за можливості, на його мобільний телефон. Якщо ви — гість і запізнюєтесь на ланч, обов'язково зателефонуйте у ресторан, де має відбутися ваша зустріч, або на мобільний телефон господаря (якщо маєте таку можливість).

Не знімайте ваш верхній одяг до прибуття гостя, у протилежному випадку складеться враження, що ви чекаєте дуже довго, а це може викликати зрозуміле відчуття дискомфорту. Здайте до гардеробу свій верхній одяг разом із гостем.

Якщо ви приймаєте багато гостей, не просіть метрдотеля провести вас і ваших гостей до столу/столів, аж поки не зберуться всі запрошені. Однак у разі, коли кілька гостей (два-три) із великої групи запрошених запізнюються більше ніж на десять хвилин, проведіть усіх присутніх до столу/столів, розмістіть їх відповідно до вашого плану та замовте напої. Гості також можуть почати вивчати меню. У подібній ситуації не забудьте попросити метрдотеля провести гостей, які прибудуть пізніше, до вашого столу/столів. (За традиційними нормами етикету якщо дорогу до столу/столів вказує метрдотель, господар іде позаду гостей; в іншому випадку господар іде першим.)

Коли прибуває гість, що запізнився, господар, підвівшись, вітає його. У деяких випадках усі присутні чоловіки можуть також піднятися, щоб привітати гостя-жінку, яка запізнилася.

Як поводитися гостю/гостям у тому разі, коли вони прибули на місце зустрічі раніше за господаря? Особам, що опинилися у подібній ситуації, етикет дає дві поради:

· За бажання ви можете дізнатися, який стіл зарезервований вашим господарем, та сісти за нього. Але ні в якому разі не замовляйте нічого, крім води, та не їжте хліб, що, можливо, вже стоїть на столі.

· Ніколи у присутності метрдотеля не критикуйте місце розташування замовленого столу, яким би невдалим ви його не вважали б: тільки ваш господар може поставити питання про переміщення його та гостя/гостей за інший стіл. Також існує значна імовірність того, що саме цей стіл, непідходящий з вашого погляду, найбільше подобається особі, яка вас запросила.

 
< Попер   ЗМІСТ   Наст >