< Попер   ЗМІСТ   Наст >

Протипожежні вимоги до експлуатації електроприладів інженерних систем і до проведення масових заходів

Люди вмирають (60-70%) на ранніх стадіях пожежі переважно від задухи. Наприклад, спляча людини помирає від згоряння меблів і килимів за 5-6 хв. Від опіків помирає 10-15% людей, від травм - 1,5-3%. Найчастіше при пожежі гинуть діти віком 6-9 років, люди похилого віку, інваліди. Чоловіки вдвічі частіше гинуть при пожежі, ніж жінки.

До основних причин короткого замикання відносять:

 • - потрапляння струмопровідних предметів на неізольовані дроти: -дія на дроти різних речовин, які руйнують ізоляцію;
 • - дія на дроти пилу, вологи:
 • - неправильний монтаж електромережі. При експлуатації електроприладів найбільш розповсюдженими причинами пожеж є:
 • - перевантаження дротів;
 • - короткі замикання;
 • - великий перехідний спротив у електромережі:
 • - електрична дуга.

Індивідуальний план евакуації людей при пожежі

Рис. 7.1. Індивідуальний план евакуації людей при пожежі: 1 - телефон чергового по поверху; 2 - пожежний кран; 3 - вогнегасник: 4-ручний пожежний сповіщувач.

Безпосередньо в номерах туристського комплексу забороняється користуватися: прасками, кип'ятильниками, чайниками. Для прасування одягу приготування чаю та іншої їжі в готелі обладнані спеціальні приміщення.

Основні заходи пожежної безпеки при використанні кухонних печей:

- не прикріплювати до димових труб антени від телевізорів і

радіоприймачів;

 • - не використовувати вентиляційні канали як димоходи;
 • - не використовувати легкозаймисті вибухонебезпечні речовини для розпалювання печі;
 • - не сушити і не зберігати хмиз, вугілля, інші горючі матеріали на печі;
 • - розтоплювати піч лише тими видами палива, для яких вона сконструйована;
 • - встановлювати біля печі негорючі плити або лист заліза розміром не менше 70 X 50 см. вкладені на азбест.

Ступінь пожежної небезпеки вентиляційних систем залежить від конструктивних властивостей. Вони е небезпечними, бо через них дуже швидко переносяться полум'я і дим, тому в них пристроєні швидкодіючі прилади (клапани, перегородки), що автоматично діють на дим.

У будинках 10 і більше поверхів для видалення диму з приміщень є спеціальна вентиляційна шахта з односторонніми клапанами, котрі не впускають дим у коридори, ліфти та сходи.

Приміщення, в яких понад 16 поверхів, мають бути оснащені автоматичною системою протидимового захисту. Вмикається така система автоматично, від появи диму, який сенсорно фіксують спеціальні датчики.

Трубопровід сміття в готелі оснащений приладами автоматичного пожежегасіння. Вентиляційні камери забороняється використовувати під склади або щось у них зберігати, забороняється палити 1 тримати відкритий вогонь у приміщеннях завантаження мастила для систем інженерного обладнання. На дверях технічних приміщень вказується прізвище ім'я та номер телефону особи, яка відповідальна за пожежну безпеку, а також місцезнаходження ключів.

Проведення різних масових заходів (спектаклів, концертів, вечорів) можливе лише в приміщеннях щонайменше з 2 евакуаційними виходами. Під час цих заходів забороняється палити, встановлювати в проходах зали стільці, закривати на замок двері виходів. Перед початком таких заходів особи, які відповідають за них. перевіряють усі системи протипожежної безпеки.

Кількість людей, котрі перебувають у приміщенні, не повинна перевищувати допустимі норми. При проведенні новорічних свят слід прискіпливіше перевіряти системи протипожежної безпеки.

Ялинку встановлюють на стійкій основі на такій висоті, щоб II гілки не торкалися підлоги, стелі, інших електроприладів. За відсутності біля ялинки електричного освітлення заходи в цьому

приміщенні проводяться лише вдень. Забороняється запалювати на ялинці свічки, вогники, прикрашати її паперовими Іграшками та ватою, котрі не просякнуті вогнезахисними сполуками.

 
< Попер   ЗМІСТ   Наст >