< Попер   ЗМІСТ   Наст >

Основні технології клінінгу, які використовуються на міжнародному та національному рівнях

Клінінгові технології, які використовуються на міжнародному рівні

У розвинених країнах професійні клінінгові компанії обслуговують близько 80-90% нежилих приміщень, а конкуренція між гравцями настільки велика, що новачкам доводиться докладати титанічні зусилля, щоб утриматися на плаву. У Росії ж склалася прямо протилежна ситуація. Навіть у Москві клінінгові компанії обслуговують лише 10-15% об'єктів комерційної нерухомості, а в регіонах ця цифра і поготів прагне до нуля. Конкуренція наростає дуже поволі, зате поріг входу на ринок залишається досить низьким.

Очевидно, що кількість тих, що працюють в Росії компаній клінінгу драматично мало в порівнянні з США і Європою. Та і об'єми ринку в грошах поки не співпадають. На величезному російському просторі нині офіційно працюють лише три-чотири сотні фірм, що спеціалізуються на клінінгу, з яких більше половини нервово штовхається ліктями в Москві і Санкт-Петербурзі. Втім, по оцінках експертів, навіть в цих містах ринок клінінгу все ще далекий від насичення. Для порівняння: на ринку Німеччини кількість компаній, які зай маються роботами по прибиранню наблизилася до відмітки 300 000, в Італії - 60 000, а в Польщі -45000. При цьому в Європі усі рівномірно розташувались по території, а не сконцентровані в найбільших містах. У Європі і США клінінг - розвинена індустрія з мільярдними оборотами. В Україні та Росії - що не до кінця зрозумілий і в окремих випадках не сприймається сьогодні.

По справедливості, не мають рації ті, хто стверджує, що російський та український ринки послуг клінінгу розвивається повільніше, ніж хотілося б його учасникам і всім співчуваючим. Вся річ у тому, що на Заході клінінгу більше ста років, у нас же цей бізнес почав утворюватися і хоч якось структуруватися лише з 1996 року. Доти галузь представляли всього декілька десятків розрізнених компаній, що являло собою переважно разове прибирання житлових приміщень, що ледве дозволяло їм виживати.

На відміну від Америки, яка вважається, батьківщиною клінінгу. Саме там, близько 100 років тому і народилася послуга -"професійне прибирання". Сьогодні на американські стандарти чистоти орієнтуються багато компаній клінінгу всього світу. В Америці зосереджені найбільші виробництва інвентарю, хімії, професійного устаткування для клінінгу.

Якщо ж говорити про Європу, яка також вже досить давно прийняла послуги професійних прибиральників, то динаміка економіки індустрії клінінгу знов і знов підтверджується на прикладах. В цілому оборот готівки виріс до 39,987 млрд. євро проти обороту в 38,195 млрд. в 2001 році. У порівняльному географічному аналізі це представлено темпом зростання в 3,21 %. Порівнюючи ці цифри із зростанням ВВП на 1,1 % за 2002 рік, ми бачимо, що зростання прибули від клінінгової індустрії в три рази перевищує зростання ВВП. Аналіз по країнах показує, що близько 70 % від обороту зосереджено всього лише в чотирьох країнах: у Німеччині (23,5 %), у Франції (17,5 %), в Італії (15,5 %) і у Великобританії (12,8 %).

У останніх 2 роки контрактний клінінг стабільно впроваджується в ринкові відносини з інтенсивністю в 59 % (58 % у 2000 році і 60 % у 2001 році). Існує достатньо об'єктивна оцінка того факту, що росте тенденція переходу до договорів на надання послуг із зовнішніми фірмами. За останні тринадцять років середня величина зростання впровадження на ринок послуг і склала 16 % на рік. 1 це безпосередній показник безперервного прагнення компаній і державних установ удаватися до послуг фірм, що працюють у сфері клінінгу на договірній основі. Що стосується потенціалу економічного розвитку даного сектора, то близько 41% ринку займає прибирання приміщень. Це так само говорить про великий потенціал прямого впливу на зайнятість.

Ринок будь-якого континенту спирається на правила та методи при організації послуг прибирання. Згідно до цього і розроблені загально доступні та вживані єдині міжнародні стандарти щодо надання послуг прибирання приміщень у різних країнах світу.

Справжній стандарт встановлює загальні технічні вимоги до послуг з прибирання (усередині і зовні) будівель і споруд, прилеглої території (далі - послуги з прибирання), по догляду за оргтехнікою, комп'ютерами, меблями, підлогами, деталями обробки внутрішніх і зовнішніх поверхонь будівель, споруд (далі - послуги з прибирання після від'їзду), а також вимоги безпеки послуг для життя і здоров'я споживачів, збереження їх майна і охорони навколишнього середовища.

Справжній стандарт розповсюджується на організації й індивідуальних підприємців (далі - виконавців), що надають послуги з прибирання.

Справжній стандарт є основоположним при розробці нормативних документів на конкретні види послуг з прибирання і прибирання після від'їзду гостей.

 
< Попер   ЗМІСТ   Наст >