< Попер   ЗМІСТ   Наст >

Організацій діяльності бару

Види барів

Бар - це заклад ресторанного господарства, в якому реалізовуються напої та закуски.

За асортиментом продукції розрізняють бари: загального призначення та спеціалізовані - десертні, вітамінні, молочні, пивні; за призначенням - танцювальні, диско-бари, ігрові (кегельбан). Обслуговування в них організують за барною стійкою або за стійкою та столами.

Бари загального призначення організовують при готелях у приміщеннях, суміжних із вестибюлем, холах, ресторанах, поряд з основною залою або у кафе. Тут реалізують різноманітні коктейлі, бутерброди, кондитерські вироби, фрукти, соки.

Вітамінний бар - це заклад, що спеціалізується на приготуванні безалкогольних коктейлів, соків, салатів з овочів, фруктів, ягід та гарячих напоїв.

Інтер'єр бару повинен відповідати сучасним естетичним вимогам. Бар обладнують стійкою, низькотемпературними прилавками для морозива, заморожених фруктів, ягід, кавоварками, фризерами для приготування м'якого морозива з фруктово-ягідними наповнювачами.

В асортименті бару повинні бути морси, відвари шипшини, трав, буряка, фруктово-молочні напої на основі кип'яченого молока, вершків, кефіру, протертого сиру, сиропи, соки, мінеральні фруктові води, тонізуючі напої на основі чаю, кави, холодні або гарячі, в залежності від пори року.

У барі також мають подаватись закуски, салати з овочів із фруктами, коктейль-салати із фруктів, фрукти, ягоди у натуральному вигляді, в сиропі, зі сметаною, збитими вершками, фруктово-ягідні пюре; кондитерські вироби з наповнювачами: медом, цукатами, фруктами, фруктово-ягідним желе.

Десертний бар - це невеликий заклад, в якому представлено широкий асортимент змішаних напоїв на основі соків, відварів фруктів, ягід, коктейлів групи коблер, жельовані солодкі страви, фрукти, ягоди в сиропі, зі збитими вершками, сметаною. Асортимент доповнюють два-три найменування морозива з наповнювачами, декілька найменувань кондитерських виробів. У залежності від сезону в барі використовують свіжі чи консервовані, висушені фрукти, ягоди, кавуни, дині, цитрусові, ананаси, банани.

У барі можуть бути різноманітні види музичної апаратури. Обслуговують бармени та офіціанти.

Танцювальні бари організовують при готелях, в будинках, що розташовані окремо. Вони працюють переважно у вечірній час.

У залі виділяють місце для оркестру, танців, концертних виступів. При проектуванні таких барів на одне місце відводиться до 1,8 м за столиками та 0,4 м для танцювального майданчика.

Клієнтів обслуговують за стійкою бармени, а за столиками у залі - офіціанти. Асортимент продукції, що реалізується, складається з вин, освіжаючих напоїв, коктейлів, а також невеликого асортименту холодних та гарячих закусок.

Одним із видів танцювального бару є диско-бар, призначений для організації вечорів відпочинку молоді і святкових вечорів. Вхід у ці заклади оплачується завчасно. У вартість білету включають вартість послуг музичного обслуговування, витрат на проведення лотерей, святкової вечері, меню якої розробляє заклад.

Місце для танців у таких барах має бути передбачене при плануванні зали чи поряд із баром у суміжному приміщенні.

Ігрові бари - заклади, в яких реалізація коктейлів, спеціальних закусок, гарячих напоїв здійснюється у залах, де встановлені різноманітні ігрові автомати.

Ігрові бари розташовують у готелях та зонах відпочинку населення. Клієнтів обслуговують бармени за стійкою чи офіціанти за замовленнями.

За призначенням первинні форми американських барів трансформувалися з часом в декілька видів. У даний час найбільш поширеними з них є:

Американський коктейль-бар - це стара форма барів і одночасно найбільш поширена у наш час. Основу американських барів становить баротека, де зосереджена велика частина товарів. На відміну від старих барів, до устаткування включені затишні крісла і столики.

Основна увага відвідувачів зосереджується на коктейлях, приготування яких доведене до повної досконалості. Але тут можна одержати і деякі види простих страв, закуски і дрібні супутні товари.

В Англії та Америці американські бари - своєрідні центри спілкування людей, що відіграють приблизно ту ж роль, що у нас кав'ярні.

У барах при готелях навіть можна потанцювати, оскільки там є музичні автомати.

Бари при ресторанах. Багато ресторанів мають свої бари, що є складовою частиною торгівлі напоями і численними коктейлями. Гості мають тут можливість покуштувати аперитиви та інші алкогольні напої. їм не доводиться чекати за столиками. Заощаджений час можна використовувати для перегляду карт страв і напоїв і спокійно зробити свій вибір. Бари при ресторанах також можуть бути місцем зустрічей перед обідом або вечерею і, відповідно, зручним і затишним приміщенням для сумісного спілкування після їжі.

Денні бари. Найскладніше у таких барах (як і у американських) подавати алкогольні та безалкогольних напої. Адже вони відкриті тільки протягом дня. Особливо поширені денні бари в Англії та Америці, як і призначені в першу чергу як для зустрічей ділових людей, так і для використання як центрів комунікацій. Музики в денних барах немає.

Танцювальні бари. Основні складнощі таких барів полягають у тому, що вони не сприяють тихій бесіді (танці, музика часто звучать дуже голосно) і функції подачі напоїв переходять на другий план.

Дискотеки - це сучасна форма танцювальних барів. Музика там особливо гучна. Керує нею так званий диск-жокей. Разом зі звичайними освіжаючими напоями там подають і безалкогольні, а також спеціалізовані напої, які вживаються для підвищення тонусу і алкопопси (легкі освіжаючі алкогольні напої з різким запахом плодів)..

Нічні клуби. Основна складність для барів у цих клубах полягає в організації і проведенні різного роду зустрічей з різноманітною метою, як, наприклад, різні види шоу, вар'єте, кабаре і т.п. Там пропонується ряд алкогольних напоїв.

Бар-еспрессо - такого роду бари виникли в Італії і у Франції. Вони розраховані на швидку зміну гостей, причому їх устаткування таке, що гості частіше стоять, ніж сидять. Там пропонується переважно кава, особливо кава-еспрессо, аперитиви і обмежена кількість страв.

Бари морозива, сніжні бари є у великій кількості в місцях, де займаються зимовими видами спорту. Там приміщення для барів іноді споруджують зі снігу і льоду. Сніг обливається водою, поки не утворюються крижані глиби необхідної форми. У цих барах замовляють такі гарячі напої, як глінтвейн, грог або чай.

Пляжні бари розташовані на пляжах уздовж берегів озер або морів. Напої там не дозволяється подавати в стаканах. Пропонується багато безалкогольних і легких алкогольних напоїв.

Пул-бари - їх влаштовують поруч або навіть безпосередньо в плавальному басейні ("бари для нирців"). У цих барах пропонують в основному екзотичні види напоїв.

Особлива група закладів ресторанного господарства є бари, призначені для реалізації певного виду виробу: гриль-бари, "снек"-бари, вітамінні бари.

Гриль-бари - заклади, призначені для реалізації виробів із м'яса, птиці, риби, смажених в електрогрилях, а також гарячих та холодних напоїв, натуральних вин, кондитерських виробів.

"Снек"-бари - заклади, що поєднують у собі функції бара та закусочної. Поряд з організацією харчування в них реалізують різноманітні коктейлі та створюють умови для відпочинку відвідувачів. Ці заклади розташовують у великих торгових центрах, на автострадах, центральних магістралях міста, у місцях масового відпочинку.

 
< Попер   ЗМІСТ   Наст >