< Попер   ЗМІСТ   Наст >

Цікаве про піраміди

Вже давно виявилось, що пірамідні побудови характерні не лише для єгипетської цивілізації. їх знаходять і в інших регіонах планети - на континентах і островах, навіть на глибинах.

Піраміди є і на Канарських островах. Найбільш відомі дві східчасті піраміди висотою до 10 м на острові Тенеріфі. їх будівництво пов'язують із корінними жителями островів гуанчами, світловолосими, високорослими, з голубими очима. Можливо це були нащадки атлантів? Вигляд пірамід вказує на зв'язок Стародавнього

Єгипту із державами Центральної Америки. Нещодавно віднайдено піраміди, подібні до американських, в Китаї у провінції Шен-сі (понад 100). Є піраміди і на території Казахстану. Тут, на захід від Аральського моря, у безводному і важкодоступному районі знаходиться плато Устюрт. Як і плато Наска в Південній Америці, воно вкрите старовинними зображеннями, які мають вигляд гігантських знаків і фігур диких тварин. їх можна побачити лише з висоти. Картосхеми району, як це зроблено на плато Наска, немає. Тут є десятки пірамідальних споруд, складених із необроблених валунів, а віддаль до найближчого кар'єру - понад 200 км.

На Корейському півострові на рівнині Тунгоу також є східчаста піраміда (Чінгунчхон) з камерою для поховання з оброблених блоків. Довжина однієї сторони основи - 60 м. Є піраміди чи їх залишки і в інших районах Азії: в Індії, Пакистані, Індонезії, Мальдівських островах, але все це поодинокі будівлі, розкидані на великій території. За кількістю пірамід (більше 80) на невеликій площі - першість за Єгиптом, не дуже відстає і Китай, але все ж рекордсменом за кількістю і габаритами пірамід поки що залишається американський континент. Як правило, всі піраміди мають квадратну основу і чотири сторони. А ось на Марсі, якщо аналізувати фотографії американських міжпланетних зондів, поряд із чотиристоронніми пірамідами є також п'ятисторонні і навіть спіральні (мал. 46) [В. Бабін, 1999]. Дивують і розміри деяких марсіанських пірамід, які перевищують піраміду Хеопса в п'ять і більше разів! Наприклад, довжина основи п'ятисторонньої піраміди близько 3 км і приблизно така ж висота.

Найпоширеніша форма земних пірамід - східчаста. Правильні, як великі піраміди в Гізі, будували рідко. Основне місце їх розташування - Єгипет (мал. 47). Ще рідше будували "ламані", тобто такі, які мали різну геометрію на різній висоті. Наприклад, Боробудур в Індонезії (мал. 48). В останні два тисячоліття широко ви-

Піраміди Марса

Великі піраміди Хеопса, Хефрена і Мікеріяа.

Мал. 47. Великі піраміди Хеопса, Хефрена і Мікеріна.

Вигляд з півдня. На передньому плані видно три пірамідки - супутники піраміди Мікеріна. Дві з них східчасті

користовувалися стилізовані піраміди і споруди, які за формою відрізняються від класичних, але дещо подібні до них енергетикою. Серед них можна виділити куполоподібні чи майже куполоподібні дагоби і ступи, численні східчасті пагоди (див. мал. 48), а також культові і громадські споруди з купольними дахами (мал. 49).

Дев'ятисхідчаста піраміда складної форми Боробудур на острові Ява (Індонезія).

Мал. 48. Дев'ятисхідчаста піраміда складної форми Боробудур на острові Ява (Індонезія).

У неї перші шість східців мають квадратну форму з великими виступами, а три верхні - круглу. Чотири сходових марші утворюють хрест

Культові споруди з купольними дахами

Виготовлення домашніх пірамід

Побутові піраміди справа недалекого майбутнього. На заході вже багато фірм розпочали виготовлення побутових пірамід із різних матеріалів, різних конструкцій, аж до складних - на зразок наметів і парасоль. Вчені, які досліджують вплив геометричних форм на живий організм, відзначають негативний вплив житлових будинків квадратно-прямокутної форми. І навпаки, найкращий вплив виявляють в будівлях із гострими дахами. Між іншим, особливими властивостями володіють культові споруди - церкви, собори, буддійські храми, які створюють навколо себе екологічно чисте і енергетично сильне біополе. Цікаво, що житла народів центральної Азії - юрти - мають форму пірамід.

Настав час, коли архітекторам необхідно подумати над створенням принципово нових будівель із врахуванням їх впливу на здоров'я людини. Наприклад, в Бразилії розпочато будівництво нових пірамідоподібних будинків. Ентузіасти пропонують проект будівництва пірамід в Москві для покращення енергетики і оздоровлення громадян.

 
< Попер   ЗМІСТ   Наст >