< Попер   ЗМІСТ   Наст >

Сегментація за віковими групами та колекціями

Викладку готового одягу перш за все здійснюють за колекціями. Але, крім одягу, колекція складається з асортиментних груп та імпульсивних товарів. Як правило, в усіх магазинах одягу імпульсивні товари розміщують в прикасовій зоні (прикраси, фірмова парфумерія), а додаткові асортиментні групи (сумки, платки, пояси) - на межі зон. Найбільш ефективною частиною торгового залу є його периметр. Також слід враховувати, що зонування торговельного залу залежить від стилю колекції. Одяг у мультибрендових магазинах рекомендовано представляти за брендами, а всередині брендів і в монобрендових магазинах - за колекціями або лініями. В рамках колекції одяг представляють за принципом "єдиного образу" ("total look"), тобто покупець шукає не конкретний предмет гардеробу, а образ, якому він бажає відповідати. Щоб збільшити вплив на покупця рекомендовано представляти колекції у повному обсязі: взуття, одяг, аксесуари (рис. 53).

Кольорове поєднання у викладці готового одягу - одна з найважливіших складових формування образу товару та всього магазину.

На одному "умовному" стелажі ("умовний" стелаж частина обладнання, фрагмент пристінної лінії або острівне вішало, які мають певні візуальні межі - відокремлені один від одного за допомогою простору, кольору, особливостей конструктивного рішення торговельного обладнання тощо) рекомендовано розміщувати вироби не більше трьох домінуючих кольорів, що гармонійно поєднуються поміж собою. Якщо вироби мають рисунок, колір визначають за кількістю домінуючих у рисунку мотивів або фону.

Приклади викладки одягу

Рис. 53. Приклади викладки одягу "капсулою"

Рекомендовано розміщувати поряд вироби таких кольорів:

  • - яскраві контрастні комбінації: фіолетовий - жовтий, помаранчевий - синій, зелений - червоний. Зазвичай використовуються для активних торгових марок і аудиторій (діти, спорт, молодь);
  • - поєднання трьох контрастних кольорів: жовтий - синій - червоний; жовто-помаранчевий - голубий - пурпурний; помаранчевий - фіолетовий - зелений;
  • - спокійні, врівноважені композиції: жовтий - бірюзовий - червоно-помаранчевий; салатовий - помаранчевий - синій; пурпурний - салатовий - синій;
  • - найбільш спокійні комбінації (поєднання близьких кольорів різної насиченості): салатовий - жовтий - помаранчевий; голубий - бірюзовий - зелений; синьо-фіолетовий - фіолетовий - пурпурний; фіолетовий - пурпурний - червоний (рис. 54).

Білий, чорний, сірий кольори є ахроматичними кольорами, тому поєднуються майже з будь-яким іншим кольором.

У процесі викладки верхнього одягу необхідно формувати рівні за довжиною кольорові сегменти за рахунок дублюючого асортименту або розбивки широкого розмірного ряду однієї моделі іншими моделями контрастних кольорів.

Оптимальна довжина кольорового сегмента коливається в межах 15-30 см для жовтого та червоного кольорів, 20-30 см для інших кольорів. Таким чином, використовуючи латеральне (профільне) представлення одягу, необхідно пам'ятати, що на одному вішалі має бути представлено від трьох до п'яти кольорових блоків.

Приклад кольорового поєднання у викладці одягу

Рис. 54. Приклад кольорового поєднання у викладці одягу [34]

У разі наявності в асортименті домінуючого кольору рекомендовано викладати дані моделі окремо, а також розбивати їх блоками одягу контрастного кольору (наприклад, чорний - червоний - чорний). Але при цьому необхідно враховувати, що ширина темного блока повинна становити не більше 30 см.

Не рекомендовано розміщувати на вішалах один біля одного одяг темних кольорів (наприклад, сірий, коричневий, чорний) і викладати поряд кольорові сегменти блідих тонів (наприклад, світло-жовтий, світло-зелений і білий). Викладаючи одяг на круглі острівні вішала, необхідно дотримуватися плавного переходу від світлого до темного кольорів.

 
< Попер   ЗМІСТ   Наст >