< Попер   ЗМІСТ   Наст >

Австрія

Поліція Австрії входить до Федерального Міністерства внутрішніх справ і управляється Генеральною дирекцією з питань громадського порядку.

Генеральній дирекції підпорядковані:

 • а) федеральна поліція (кадри, організаційні питання);
 • б) державна поліція (загальні державні та політичні питання, державна безпека);
 • в) кримінальна поліція (кримінальний пошук, боротьба з наркотиками, кримінальна статистика);
 • г) центральний розрахунок жандармерії (підготовка кадрів, охорона порядку);

ґ) адміністративна поліція (загальні адміністративні питання діяльності поліції, проведення зборів і масових заходів, діяльність громадських організацій, служба знешкодження вибухових речовин і мін);

д) автодорожня інспекція (безпека руху та підготовка водіїв). До Федерального Міністерства внутрішніх справ Австрії входить

управління з питань видачі паспортів, громадянства, біженців та іноземців. Центральне управління МВС виконує функції забезпечення і відає питаннями службових та фінансових перевірок, бюджетними питаннями, центрального постачання, питаннями офіційного протоколу МВС.

У землях Австрії (їх всього 9) діють відповідні управління федеральної, кримінальної, адміністративної поліції. Управління поліції є також в 14 найбільших містах. Безпосередньо в населених пунктах, у політичних округах (районах) діють окружні управління (всього 84), ділянки, референтури, спецвідділення і групи кримінальної та адміністративної поліції.

У системі МВС є також авіаполіція, аварійно-рятувальна служба, відділ цивільної оборони.

Ізраїль

Поліція Ізраїлю очолюється головним комісаром, якому підпорядковані безпосередньо відділ розгляду скарг, дисциплінарний суд, правова рада, фінансовий відділ.

До складу Головного комісаріату входять управління:

 • - цивільної оборони;
 • - планування та організаційних питань;
 • - тилового забезпечення;
 • - слідче;
 • - оперативних служб, у т. ч. патрульної, дорожньої поліції, зв'язку;
 • - кадрів, медичної служби, архівний (історичний) відділ;
 • - прикордонної служби.

У структурі поліції Ізраїлю, її внутрішній побудові багато запозичене як із західноєвропейських поліцейських систем, так і з колишньої радянської системи органів міліції. Головними напрямами в роботі поліції Ізраїлю є боротьба з тероризмом та забезпечення громадського порядку в багатолюдних місцях. У підготовці поліції важливе місце приділяється попередженню і припиненню вуличних конфліктів, зокрема на расовій та релігійної основі, виявленню і знешкодженню вибухових речовин.

Останнім часом поліція Ізраїлю активно співпрацює з іншими країнами в боротьбі з міжнародними економічними злочинами, шахрайством і наркобізнесом. Оперативне управління поліцією здійснюється через головні регіональні управління: Південне, Центральне, Північне, а також в Єрусалимі і Тель-Авіві. Робота в поліції в містах побудована таким чином, що поліцейський на території обслуговування користується не тільки досконалими оперативними обліками, а фактично знає майже всіх жителів своєї ділянки.

Швеція

Національна Рада шведської поліції разом з прокуратурою і адміністрацією національних виправних установ входить до системи Міністерства юстиції.

Поліцією Швеції керують комісар національної поліції та його заступник.

У складі Національної Ради шведської поліції функціонують управління: охорони громадського порядку; регулювання дорожнього руху; карного розшуку; зв'язку з Інтерполом; розслідування кримінальних злочинів; технічного забезпечення і підготовки особового складу (зв'язок, складське господарство, технічні засоби та транспорт) і відділ підготовки (навчання, прийом рекрутів); адміністративне управління, що включає відділ кадрів, архівний відділ, фінансовий, юридичний та відділ інформаційного забезпечення.

Комісару Національної поліції безпосередньо підпорядковані управління безпеки.

 
< Попер   ЗМІСТ   Наст >