< Попер   ЗМІСТ   Наст >

Система CRM й автоматизованого проектування. Система CRM і дайрект — маркетинг

Діячі з виставкового бізнесу зрозуміли, що поштова розсипка запрошень, якщо вона правильно організована, є набагато ефективнішою за інші види реклами. Велика розсипка неможлива без автоматизації. З іншого боку, бази даних швидко застарівають, необхідно їх постійно оновлювати. Все це призводить до необхідності застосовувати у міжнародній виставковій діяльності професійний підхід до ведення баз даних і поштових розсипок — підхід, що іменується директ-маркетингом або прямим маркетингом. Цей підхід означає максимально цілеспрямований контакт із клієнтом (у нашому випадку — відвідувачем) для заохочення його до певних дій (у нашому випадку — відвідування виставки). Багато виставкових фірм використовують типові рішення на базі популярних програмних продуктів для управління базами даних (наприклад, Microsoft Access), але більш ефективними, і, звичайно, більш дорогими є спеціалізовані розробки.

Останнім часом у маркетингу розповсюдженим стає новий підхід, що іменується CRM (consumer relationship management, управління відносинами із споживачами). Цей підхід базується на більш глибокому персональному знанні кожного клієнта, його потреб та особливостей, на індивідуальному підході. CRM активно застосовується у будь-яких галузях економіки, де продавати товар або послугу стає важче. У виставковому бізнесі CRM використовується як новий підхід до ведення баз даних потенційних учасників та організації продажу виставкових площ. Такі розробки можуть бути власними або типовими. Хороший приклад типової розробки, що може бути встановлена і почати працювати протягом одного дня — Terrasoft CRM, продукт українського виробництва.

Система автоматизованого проектування

При зростанні розміру виставок складність їх забудови зростає прискорено. Забудова великих виставок без автоматизації є дуже складним процесом, із великою вірогідністю помилок. Тому використання систем автоматизованого проектування (САПР) є необхідністю, починаючи з певного розміру експозиції. Універсальні САПР такі, як найпоширеніша у міжнародній інформаційній діяльності система AutoCAD, найкраще підходять для цього, але необхідна розробка прикладних надбудов до них, які відображають реалії виставкового проектування: типові комплекти обладнання, особливості проектування стендів тощо. Найкращою вітчизняною розробкою є 3D-exhibitions є надбудова до AutoCAD, що дозволяє швидко і надійно проектувати великі експозиції, паралельно вирішуючи інші важливі проблеми (наприклад, підрахунок кількості обладнання). Робота стає більш ефективною і безперебійною, якщо встановлений однаковий САПР і в організатора, і в забудовника. повністю автоматизувати систему керування виставками. Приведені вище інформаційні технології дозволяють: Зберігати в одному місці всю інформацію про учасників міжнародної виставки;

Приймати від учасників заявки через Інтернет;

Підготовлювати всі документи для учасника (договори, рахунки, акти виконаних робіт);

Підготовлювати інформацію для офіційного й електронного каталогу виставки;

Контролювати оплату рахунків;

Класифікувати учасників за видами діяльності;

Створювати різні звіти про учасників;

Автоматизувати процес розміщення інформації про учасників в електронному каталозі на сайті виставки.

Підтримувати можливість роботи з декількома виставками.

Виконувати автоматичне розсилання повідомлень як по e-mail, так і за допомогою звичайної пошти, відстеження площ виставки, звіти про зайняті площі, про площу, що залишилась, звіти про замовлення обладнання для стенду й підрахунку загальної кількості такого устаткування.

Автоматизувати процес підготовки до виставки, спростити роботу й підвищити продуктивність праці.

 
< Попер   ЗМІСТ   Наст >