< Попер   ЗМІСТ   Наст >

Тренуйтесь у відчутті запахів

Сформуйте подумки образи запахів п'яти таких предметів:

  • - п'яти овочів (морква, буряк...);
  • - п'яти фруктів (яблуко, груша...);
  • - п'яти сирів (естонський...);
  • - п'яти м'ясних страв (баранина, кролятина...);
  • - п'яти ваших улюблених страв (борщ, млинці з медом...);
  • - п'яти квітів (троянда, гвоздика...);
  • - п'яти запахів, пов'язаних з машинами (масло, бензин...);
  • - п'яти запахів, пов'язаних з ландшафтом (море, липовий ліс...);
  • - п'яти запахів, пов'язаних з різною погодою (дощ, вологість...).

Уявіть собі запах окремо, не створюючи подумки образу предмета.

Добре розвинутий нюх потрібно мати не тільки парфумерам і дегустаторам, але й лікарям для визначення діагнозу. Наприклад, хворі діабетом пахнуть ацетоном.

Детектори запахів можуть мати широке використання. Було б добре, щоб у навчальних приміщеннях повітря було ароматизоване. Запахи впливають на підсвідомість, розумову активність і поліпшують навчальний процес, навіть якщо ми їх не відчуваємо (ефект звикання). Щоб переконатись у цьому, вийдіть із приміщення на деякий час і згодом поверніться - і ви знову відчуєте запах.

Інтерес до ароматизації зростає з кожним роком у всіх країнах світу, і це, звичайно, пояснюється її ефективністю. Так, у Київській екологічній гімназії з успіхом використовують ароматичні речовини для оздоровлення і стимуляції навчання.

Аромати, які використовуються для стимулювання навчання, творчості і працездатності

Базилік (Ocimum Basilicum) знімає розумову втому, є добрим засобом для поліпшення пам'яті, концентрації, подолання нерішучості. Він допомагає позбутися меланхолії, неспокою, безсоння, підносить настрій, впливає стимулююче, розсіює образу.

Бергамот (Citrus Bergamia) врівноважує психіку, послаблює депресію, впливає заспокійливо, підносить настрій, сприяє відчуттю любові і миру. Аромат народжує в голові несподівані сміливі ідеї.

Евкаліпт (Eucalyptum) стимулює розумові здібності, поліпшує пам'ять, покращує настрій, знімає сонливість. Він сильний анти-вірусний засіб.

Жасмин (Jasmine) стимулює творчість і оригінальні ідеї, підвищує відчуття гідності і благополуччя, допомагає пристосуватись до оточення.

Лаванда (Lavandula) знімає розумову втому, млявість, перевтому, безсоння. Аромат сприяє самопізнанню, забезпечує певну енергетичну релаксацію, знімає депресію, дратівливість, перепади настрою, зменшує агресію.

Лимонник (Schizandra Midx.) поліпшує пам'ять, допомагає зосередити і сконцентрувати увагу. Регулярне спалювання лимон-ника створює позитивну енергію, знімає важку атмосферу, причиною якої були неприємні люди.

Лимон (Citrus Limonum) стимулює розумові здібності, врівноважує емоції і допомагає позбутись тривоги, покращує настрій.

Лотос (Lotos) сприяє проясненню розуму, спонукає працювати краще, пізнавати, перемагати неуцтво, загострює інтуїцію і мислення.

Розмарин (Rosmarinus L.) стимулює розумові здібності, використовується при поганій пам'яті і концентрації уваги, а також при розумовій перевтомі. Він прекрасний антидепресант, виводить із стану байдужості й апатії.

Сандал (Sandal nood) відкриває джерела творчості, "повноту" особистості і таланту. Сандал, перш за все, служить для зміцнення і посилення енергетичного поля людини. Він очищає ауру, ущільнює енергетичний шар, сприяє швидкому і рівному відновленню витонченої аури. Він допомагає уникнути імпульсивних вчинків, які залишають ями в аурі. Заспокійливий засіб, допомагає при депресії, знімає страх, тривогу.

Троянда (Rosa) освіжає і прояснює думки, допомагає прийняти правильне рішення. Цей аромат перетворює озлоблення, розчарування і печалі в енергію самовдосконалення, усуває апатію і депресію. Люди, які постійно вдихають аромат троянди, викликають симпатію в оточуючих своєю світлою, рівною аурою, доброзичливістю і ненав'язливістю. Троянда є прекрасним тонізуючим засобом для серця і душі, знижує відчуття образи, гніву, ревнощів і підозрілості.

Шавлія (Salvia) відновлює розумові здібності, пам'ять, здатність концентрувати увагу, допомагає приймати правильні рішення. Знімає сонливість. Вона допомагає відновити енергію всього організму. Знімає стрес і напругу.

Ялівець (Juni perus) рекомендується при нервовому виснаженні, поганій пам'яті, при безсонні.

Використання ароматів для навчання, творчості і підвищення працездатності

Втома. Розумову втому знімає троянда, базилік, а психологічну - розмарин.

Мислення (загальмоване). Посилює і розвиває швидкість мислення троянда, розмарин, лотос, лимон.

Недоумкуватість. Ця хвороба буває вроджена, але може бути й старечим синдромом. Використовуйте аромати евкаліпта, лаванди, троянди, розмарину, шавлії.

Неуважність. Використайте лимонник, розмарин.

Пам'ять (слабка). З віком відбувається ослаблення пам'яті, відновленню якої допоможуть аромати. Тим, хто вчиться, вони допоможуть її розвинути і закріпити. Для цього використовуйте розмарин, евкаліпт, лимонник, базилік, шавлію, ялівець.

Плутанина в думках. Відновленню ходу думок будуть сприяти ладан, розмарин, меліса.

Працездатність. Відновити працездатність і підвищити продуктивність праці допоможуть апельсин, лаванда, розмарин, сосна, троянда. Відновлюють сили після важкої роботи шавлія і лимон.

Розумові здібності. Розвитку розумових здібностей допомагає евкаліпт, розмарин, шавлія.

Сонливість. Позбутися сонливості допоможе шавлія, евкаліпт.

Творчість. Ладан служить духовному очищенню і натхненню. Жасмин стимулює творчість і оригінальні ідеї. Сандал відкриває енергетичні джерела творчості і таланту.

Увага. При слабкій концентрації уваги потрібно використовувати лимонник, троянду, розмарин, базилік.

 
< Попер   ЗМІСТ   Наст >