< Попер   ЗМІСТ   Наст >

Класифікація готелів у Китаї

Досить незвичні категорії, готелів виділяються в східних країнах. Так, наприклад, в Китаї для оцінки закладів розміщення використовується п'ятизіркова система, хоча поза нею в країні існує і своя специфічна шкала, у відповідності до якої до найпримітивніших баз прийому відносять "гостинні будинки" (zhaodaoiuo). Такі заїжджі будинки, або хостели.

Класифікація готелів в Італії

Готельна база Італії налічує близько 40 тис. готелів. Класифікація італійських готелів досить заплутана. І хоча мандрівники часто можуть побачити знайомі зірки, офіційно зіркової класифікації в країні немає. Згідно прийнятих в Італії норм, готелі диференціюють в межах трьох категорій. При цьому можна умовно визначити, що перша відповідає рівню ****, друга - ***, третя - **. Крім того, в межах кожної категорії існує своя довільна градація. Згідно з умовною відповідністю "зірковій" класифікації, слід відзначити більш рівномірний розподіл готелів за категоріями: 5,1% - п'ятизіркові, 13,2% - чотиризіркові, 30.9% - тризіркові, 23.5% - двозіркові, 27,3% - однозіркові.

До найбільш помітних особливостей італійських готелів слід віднести їх невеликі розміри (50 - 80 кімнат).

Класифікація готельних споруд в Ізраїлі

Ізраїль має високоякісний курортно-готельний комплекс на берегах Середземного і Червоного морів. Кількість готелів постійно збільшується, а зіркова класифікація, яка використовувалася десятиліття тому, анульована. Натомість виникла диференціація готелів за трьома категоріями. Для зручності, при роботі з клієнтами, звертаються до більш звичної зіркової категоризації закладів розміщення.

В тризіркових готелях Ізраїлю, незважаючи на їх відому скромність, клієнти мають можливість отримати мінімально необхідний для повноцінного відпочинку набір послуг. Чотиризіркові готелі відрізняються від тризіркових не тільки більшим комфортом, але й кращим розташуванням і більш високим рівнем обслуговування.

Готелі вищої категорії відрізняються особливим шармом та аристократизмом і відповідають усім необхідним вимогам.

Класифікація готельних споруд в Іспанії

В Іспанії також існує градація засобів розміщення за категоріями:

  • - готелі (hotele) п'яти категорій від 10 до 5 зірок - будинки готельного типу, бунгало та ін.;
  • - (hotele-appartmtnente) чотирьох категорій від 1 до 4 зірок;
  • - заїжджі двори (hotale) трьох категорій від 1 до 3 зірок; пансіони (panione) трьох категорій.

Крім того, існують державні заклади прийому туристів (paradore), які знаходяться під контролем Державного міністерства по туризму. Вони здебільшого розміщені в найбільш мальовничих районах, де майже немає інших можливостей для розміщення мандрівників. До них відносять старовинні фортеці, замки, палаци, які обладнані як готелі"люкс".

Грецька система класифікації готелів

В Греції користується популярністю "літерна" система класифікації, хоча на фасадах готелів можна побачити і звичні зірки. Всі грецькі готелі поділяються на чотири категорії: А, В, С, І). Готелі категорії "А" відповідають чотиризірковому рівню. "В" - тризірковому, "С" -двозірковому. Готелям найвищого класу часто присуджується категорія de Luxe. Але, незважаючи на наведену класифікацію, засоби розміщення Греції однакової категорії значно відрізняються один від одного.

До найменш комфортних засобів розміщення відносять апартаменти (скромні квартирки в невеликих будинках). В готелях категорії "С" (двозіркових) пропонують мінімальний набір послуг і розташовуються вони здебільшого на самому березі моря. Готелі категорії "В" (тризіркові), якщо вони знаходяться в курортній зоні, майже завжди розташовуються на узбережжі. Готелі категорії "А" (чотиризіркові) відрізняє більш високий рівень обслуговування. Готелі, які претендують на найвищу категорію, за звичай, відповідають міжнародним стандартам.

 
< Попер   ЗМІСТ   Наст >