< Попер   ЗМІСТ   Наст >

Використання запахів

Нині ароматичними речовинами користуються все менше і менше. А ось в кінці минулого століття випускали такі парфумерні вироби: парфуми, одеколони, туалетні води, ароматичне мило, ароматизовані пудри, помади (у тому числі помада для волосся), пахучі мазі, нюхальні і туалетні оцети, нюхальні солі, ароматизовані порошки, ароматичні курильні есенції або оцети, ароматичні курильні порошки, серветки, свічки та інше.

У світовій практиці (Франція, Англія, США, Японія) широко використовують аромаформи на основі ефірних олій з рослин, які мають тонізуючу дію. Вони знімають втому і сонливість після їжі, сприяють розумовій концентрації, а отже, і навчанню. Арома-формам часто віддають перевагу перед чашкою кави, яка містить шкідливий для здоров'я кофеїн. Після важкого робочого дня можна прийняти для розслаблення гарячу ванну з ароматичними додатками. При сильному збудженні не обов'язково приймати снодійне, можна поруч з ліжком помістити ароматичні олії, які, випаровуючись, допоможуть спокійно заснути, провести ніч без страшних сновидінь.

Правильне використання ароматичних речовин забезпечує не тільки оздоровлення, але й профілактику багатьох захворювань, допомагає активній психоматичній регуляції організму.

Способи ароматизації повітря

Для випаровування ефірних олій використовують різні пристосування.

Керамічні ароматичні лампи (аромакурильниці). У керамічну посудину наливають воду і додають 2-3 краплі ефірної олії, підпалюють свічку. Вода поволі нагрівається, аромати ефірних олій - випаровуються. У цьому випадку не можна досягти заданої концентрації аромату в повітрі. Є й інші незручності.

На теплу батарею водяного опалення можна поставити посудину з малою кількістю води та ефірною олією і довгий час насолоджуватися ароматами.

Гасова лампа може використовуватися також і для випаровування ефірних олій. Резервуар чистої і сухої гасової лампи заповнюють композицією різних ефірних олій. Ефірні олії піднімаються по ґноті, поволі випаровуються, насичуючи повітря ароматами.

Електрична лампочка. На холодну електричну лампочку капають 1-2 краплі ефірної олії і вмикають її. Незабаром почуєте запах. Можна виготовити насадку на електричну лампочку з жолобом. Крапаєте в жолобок олію і маєте аромат.

Змочити фільтрувальний папір чи хустинку ефірною олією і дихати 10 хв.

На будь-які предмети недалеко від місця вашої праці чи відпочинку можна накапати олію і стійкий запах буде тішити вас тривалий час.

Переносні ароматизатори. У флакончик із щільним корком вносять будь-який адсорбент чи клаптик тканини. Вони легко адсорбують олії і віддають їх у повітря. Може бути такий склад: кухонна сіль (4 чайні ложки), будь-який адсорбент (1 чайна ложка) і 5-7 крапель будь-якої ефірної олії. Складники змішати і закрити корком. За потребою відкривають корок і насолоджуються ароматом.

Можливі також і варіанти. Зокрема, у флакончик вносять 10-20 крапель ефірної олії і додають бджолиний віск. Закривають корком і ставлять у тепле місце на 10-12 днів. Віск вбере ефірне масло і стане носієм ароматів на багато місяців.

У Франції і Японії почали ароматизувати офіси, кінозали, квартири, виробничі приміщення тощо. Аромати створюють враження, що ви знаходитесь не в приміщенні, а в парку. Крім емоційного, є й інший бік - аромати очищають повітря від сторонніх запахів, мікробів, вірусів, запобігають зараженню відвідувачів в період епідемії грипу, поширенню інфекцій. Запахи рослин допомагають людині підживитись енергією природи, перемогти втому. Вони підвищують загальний тонус організму, знімають поганий настрій, стреси, тобто є супутниками і друзями людини.

частотою коливань, а орган нюху є наче приладом, який здатний реєструвати ці частоти. Тьюрн довів, що різні речовини з різними частотами міжатомних коливань мають подібний запах. Для досліду було взято сірководень і бороводні з частотою коливань 2500 Гц. Виявилось, що бороводні також пахнуть сірководнем, не дивлячись на те, що їх молекули мають різну форму.

Нову сторінку в теорію запахів, можливо, впише американський мікробіолог Лінда Бак. їй вдалось ідентифікувати в хромосомному наборі людини гени, які відповідають за нюхові рецептори.

 
< Попер   ЗМІСТ   Наст >