< Попер   ЗМІСТ   Наст >

Реакція ОІК на події в Чечні

Конференція звернулася до уряду Російської Федерації з проханням про продовження переговорів з представниками чеченського народу з метою досягнення мирного врегулювання ситуації в Чечні, дотримуючись міжнародних конвенцій з прав людини. Конференція визначила й наполягла на тому, щоб уряд РФ та міжнародна громадськість забезпечила захист чеченських біженців на Північному Кавказі та взяла участь у відбудові й розвитку Чечні. Конференція запевнила свою готовність зміцнити зв'язки з урядом РФ для сприяння мирному врегулюванню конфлікту в Чечні.

Штат Джаммуй Кашмір

Конференція підтвердила свою підтримку права народу Кашміру на самовизначення, згідно з відповідною резолюцією ООН, і наполягла на призначенні спеціального представника Генерального секретаря ОІК у цьому регіоні. Вирішила також вислати в Джамму та Кашмір слідчу комісію ОІК.

Конференція засудила порушення прав людини в Кашмірі та закликала країн-членів зробити все для того, щоб переконати Індію терміново припинити всі порушення, а також дати можливість народу Кашміру використати своє невід'ємне право на самовизначення, згідно з резолюцією Ради Безпеки ООН.

Відносини між Іраком і Кувейтом

Заради підтримки миру, безпеки та стабільності Конференція звернулася з проханням до Іраку виконати свої зобов'язання, визначені відповідною резолюцією Ради Безпеки ООН. Конференція закликала Ірак та Раду Безпеки ООН провести діалог з метою виконання цих домовленостей та зняти всі санкції з Іраку. Конференція звернула увагу на відсутність будь-яких перешкод для перебування в Іраку представників ООН. Конференція наголосила на необхідності поважати безпеку та територіальну цілісність Кувейту й закликала Ірак зробити все необхідне для зміцнення своїх стосунків з Кувейтом. Конференція звернула увагу на те, що слід поважати суверенітет, територіальну цілісність, політик ну незалежність та безпеку Іраку. Вона вимагала, щоб не правові дії проти Іраку, вжиті за рамками відповідної резолюції Ради Безпеки ООН по Іраку, були припинені.

Проблема Кіпру

Конференція висловила підтримку справедливого вирішення проблеми турків-кипріотів та схвалила кілька резолюцій і декларацій стосовно Кіпру. Вона закликала до справедливого врегулювання, яке б врахувало політичні вимоги його народу. Конференція висловила важливість дотримання принципу політичної рівності під час спроб врегулювання конфлікту переговорним шляхом. Це рішення має бути прийнятним для обидвох сторін — турецьких та грецьких кипріотів, і з цього приводу Конференція закликала дві сторони до взаємного визнання рівності.

Американська агресія проти Лівії 1986 року

Конференція висловила свою "солідарність з Соціалістичною народною арабською лівійською Джамахирією та підтримала її право на отримання компенсації за втрати, які вона зазнала в результаті американської агресії в 1986 році (виплата повинна здійснюватися відповідно до резолюції Генеральної Асамблеї ООН №38/41 від 20.11.1986 р.)" [6, с. 127]. Конференція закликала США виконати умови цієї резолюції, а також здійснити мирні заходи з метою врегулювання відносин з Лівією.

Конференція звернулася до Ради Безпеки ООН з проханням швидкого схвалення резолюції, яка б забезпечила повне зняття санкцій з Лівії.

Реакція ОІК на події в Нагірному Карабаху

Організація "Ісламська Конференція" закликала вірменську сторону вивести свої війська з Нагірного Карабаху і показати "повагу до територіальної цілісності Азербайджану". При цьому "Ісламська Конференція" висловила своє занепокоєння стосовно проведення президентських виборів у Нагірному Карабаху.

Конференція також закликала уряд Азербайджану продовжувати політику, спрямовану на уникнення воєнної конфронтації з Вірменією.

 
< Попер   ЗМІСТ   Наст >