< Попер   ЗМІСТ   Наст >

Особливості оформлення іміджевого столу

При оформленні іміджевого столу дотримуються таких основних принципів.

1. Оформлення за принципом "total look". На поверхню столу композиційно викладають найменший за розміром повний комплект одягу, що поєднує в собі два - три основних кольори. Мінімальна кількість моделей, що представлена на столі, повинна становити не менше трьох. Заломи одягу повинні відповідати природним лініям згинання тіла людини - ліктів, колін (рис. 74).

Оформлення іміджевого столу за принципом

Рис. 74. Оформлення іміджевого столу за принципом "total look" [34]

Поряд стосами викладають повні розмірні ряди виробів, що формують комплект. Також можлива викладка на іміджевому столі аксесуарів, що відповідають представленому комплекту одягу.

2. Оформлення за принципом "альтернативний вибір". На поверхню столу композиційно викладають нижню частину гардеробу у поєднанні з декількома варіантами моделей його верхньої частини. Кількість моделей у кожному варіанті комплекту, як правило, не повинен перевищувати 2-3. Композиція має поєднувати в собі не більше двох - трьох кольорів.

Найменший за розміром основний комплект викладають у центрі іміджевого столу. Моделі верхньої частини гардеробу у процесі формування альтернативних комплектів викладають поряд стосами (рис. 75).

оформлення іміджевого столу за принципом

Рис. 75. Оформлення іміджевого столу за принципом "альтернативний вибір" [34]

  • 3. Оформлення за принципом "викладка за групами". На всіх поверхнях іміджевого столу застосовують композиційну викладку стопок виробів різних кольорів одного артикула. Як правило, таку викладку формують із моделей, що належить до групи "basic". Також можливе формування композиційної викладки з "родини" трикотажу: виробів, що виконанні з одного й того ж матеріалу, але відрізняються поміж собою лише елементами крою.
  • 4. Оформлення за принципом "викладка групи аксесуарів". На всіх поверхнях іміджевого столу виконують композиційну викладку шапок, шарфів, рукавичок та інших аксесуарів. Використання такої викладки можливе в період зростання попиту на дану продукцію (на початку осінньо-зимового сезону).
  • 5. Оформлення за принципом "розпродаж". Уцінені моделі викладають на іміджевий стіл об'ємними стосами. Можна одночасно викладати два - три розмірні ряди одного артикула. Також дозволено одночасно викладати всі кольори одного артикула в один стос (при цьому найбільший яскравий колір слід розміщувати зверху стосу). На іміджевому столі, який оформлено за згаданим вище принципом, обов'язково слід розмістити інформаційну стійку "Розпродаж" (або "Sale").

Особливості оформлення столу розпродажу

Перш за все необхідно пам'ятати, що стіл розпродажу не повинен постійно знаходитися в торговельному залі. Його виставляють у торговельному залі лише в період офіційного розпродажу для представлення некондиційних або значно уцінених залишків. На столі розпродажу можуть викладатися вироби, що належать як до верхньої, так і до нижньої частини гардеробу, а також уся група аксесуарів. На столах розпродажу не можна викладати моделі верхнього одягу (пальто, куртки, плащі тощо) (рис. 76).

Приклад оформлення столу розпродажу

Рис. 76. Приклад оформлення столу розпродажу [34]

У період розпродажу столи доцільно розміщувати в "гарячих" зонах торговельного залу: поряд із вхідною зоною, в місцях скупчення покупців, іноді - біля іміджевого столу (кожен магазин індивідуально встановлює місце розміщення, визначаючи його методом спостереження).

У разі наявності некондиційних залишків і проведення уцінки місцем розміщення столу розпродажу є: зона примірочних (або поряд з нею) і віддалені, "холодні" кути торговельного залу (кожен магазин індивідуально встановлює місце розміщення, визначаючи його методом спостереження).

На столі розпродажу можна одночасно представляти моделі як чоловічого, так і жіночого асортименту одночасно.

Стіл розпродажу необхідно оформлювати написами "Розпродаж" або зазначенням відсотку знижки відповідно до макета, що затверджений керівництвом компанії.

Викладка одягу для вагітних

У магазинах для вагітних достатньо широкий асортимент товарів. Окрім одягу, білизни й аксесуарів, майбутня мама має можливість вибрати манеж, візок, одяг для дитини.

Під час проектування примірочних кабін слід передбачити збільшення їх метражу та комфортності в примірочній зоні. Загальна примірочна зона повинна бути розширена та налічувати дві зони:

  • - примірочну кабіну з великим дзеркалом, бажано з дверима, а не завісою, та пуфом усередині кабіни;
  • - додаткове місце перед примірочною кабіною, де можна розмістити диван для самої покупниці, так і для її чоловіка.

Однією з особливостей таких магазинів є те, що жінки, навіть після народження дитини, залишаються покупцями такого магазину принаймні ще 2-3 роки. Іншою особливістю таких магазинів є аксесуари, які не належать до розряду імпульсивних покупок, а виконують медичні функції, тому їх викладають поряд із одягом.

В одязі для вагітних головним в ансамблі стає низ (брюки, юбки). Це пояснюється тим, що вироби з просторим верхом можна зустріти і в інших магазинах одягу, тоді як низ із такою специфікою зустрічається лише в магазинах для вагітних.

Вивіску/викладку одягу для вагітних здійснюють за розмірами, стилем, ціною (від меншої до більшої). Під час вивіски одягу для вагітних необхідно дотримуватися принципу "total-look": поряд із брюками та юбками слід вивішувати подовжені блузки, светри й інші верхні трикотажні вироби.

Викладка трикотажних виробів

З погляду мерчандайзингу, основною відмінністю трикотажних виробів від швейних є те, що вивішувати трикотажні вироби не рекомендують. Трикотажні вироби прийнято викладати, проте якщо трикотаж щільний або використовують спеціальні вішала, що вкриті поролоновим напиленням, його можна вивішувати (рис. 77).

Традиційна схема викладки/вивіски трикотажу є такою:

  • - на другій полиці зверху (тобто на рівні очей) у два стоси по дві речі викладають традиційні светри та кофти;
  • - унизу представлений трикотаж, що вивішений частково латерально, частково - фронтально;
  • - вивіску/викладку трикотажу необхідно робити від темних тонів до світлих.

Приклад викладки трикотажних виробів на торговельному обладнанні

Рис. 77. Приклад викладки трикотажних виробів на торговельному обладнанні

Використовують такі види складання трикотажних виробів: - складання виробів з тонкого трикотажу (рис. 78):

Схема складання виробів з тонкого трикотажу

Рис. 78. Схема складання виробів з тонкого трикотажу [34]

- складання лише верхнього виробу з метою показу особливості його форми (довжину рукава, фактури низу рукава) (рис. 79):

Схема складання трикотажного виробу з метою показу його особливостей

Рис. 79. Схема складання трикотажного виробу з метою показу його особливостей [34]

- складання светрів (рис. 80):

Схема складання светрів

Рис. 80. Схема складання светрів [34]

У разі об'ємного представлення шапок (наприклад, коли виріб для представлення своєї форми наповнений папером або іншим матеріалом), ті ж самі моделі повинні знаходитися поряд у стосах або вільному вигляді.

Аксесуари, що представлені на стійках, можуть бути про дубльовані в торговельному залі: на полицях пристінного або острівного обладнання.

 
< Попер   ЗМІСТ   Наст >