< Попер   ЗМІСТ   Наст >

Стратегія "договірної ціни"

Суть цієї стратегії в тому, що споживачу при придбанні товару надають додаткові знижки порівняно зі звичайною роздрібною ціною. Наприклад, при придбанні двох товарів споживач отримує третій безкоштовно. Така стратегія ціноутворення може застосовуватись як для всіх, так і для окремих споживачів. Для цього встановлюється шкала можливих знижок (або надбавок) для різних ринків або його сегментів, часу продажу, модифікації товарів. Ця стратегія має найбільший ефект в таких випадках, коли:

  • • є чітка межа між ринковими сегментами, попитом населення, споживачами, тобто коли товари диференційовані;
  • • неможливо реалізувати товари з сегментів із низькими цінами в сегментах з високими;
  • • неможливо реалізувати конкурентами товари з низькими цінами в секторах ринку, в яких підприємство реалізує товари за високими цінами;
  • • додаткові витрати з реалізації товарів відшкодовуються за рахунок збільшення їх продажу.

Стратегія масових закупівель

Ця стратегія може бути як різновидом стратегії "договірної ціни", так і окремою. її сутність у тому, що під час закупівлі великої кількості товарів споживачеві може надаватися доволі суттєва знижка. Це дає змогу збільшити обсяги реалізації товарів, отримати більший розмір прибутку, а також зменшити витрати на зберігання та збут продукції. Ця стратегія може застосовуватись при прийнятті підприємством рішення швидко звільнити свої складські приміщення від товарів, які реалізуються дуже повільно.

Стратегія "єдиної ціни"

Виробник установлює єдину ціну для всіх споживачів. Ціна може змінюватись залежно від часу, місця придбання товару та його кількості, отриманого сервісу, однак у момент дії ціни всі споживачі мають можливість придбати цей товар або послугу за однаковою ціною. Ця стратегія дозволяє закріпити довір'я споживачів. її легко запроваджувати, оскільки треба торгуватись — для роздрібних продавців ці ціни є правилом, і від них не можна відступати.

Стратегія ціноутворення під час розпродажу

Її застосовують підприємства, які проводять розпродаж товарів у кінці сезону реалізації та зацікавленні позбутися зайвої кількості виробів у будь-який спосіб. Для цього може встановлюватись дуже низька ціна (не тільки нижча, ніж у конкурентів, а й нижча від собівартості або ціни закупівлі). Підприємство має витрати, але вони значно нижчі, ніж якби товар зберігався на складах підприємства, а ціна на нього знижувалась.

Стратегія сезонної ціни

Визначення ціни залежно від сезону реалізації, причому це стосується не тільки продукції сільськогосподарського виробництва, а й інших товарів (наприклад, взуття, одягу та ін.). Сутність її — в установленні високих цін у період масової реалізації товарів, поступовим їх зниженням із закінченням сезону.

Стратегія сервісної ціни

Суть цієї стратегії в тому, що виробник, крім реалізації товару, пропонує сервісне його обслуговування (крім гарантійного обслуговування). Стратегія в основному застосовується при реалізації складних механізмів довгострокового користування, наданні консультаційних послуг, пов'язаних з їх експлуатацією, можливими невеликими доробками виробу (наприклад, при пошиті одягу та ін.). За такої стратегії підприємство може збільшувати ціну на розмір надання послуги, а може й не враховувати ц вартості, що впливає на зростання попиту на продукцію підприємства.

Усі розглянуті стратегії ціноутворення використовуються в умовах сформованої ринкової економіки, при проведенні державної антимонопольної політики, коли між підприємствами-виробниками споживчих товарів та реалізаторами складаються рівноправні взаємовідносини, а між підприємствами галузі ведеться конкурентна боротьба за ринок збуту товарів.

 
< Попер   ЗМІСТ   Наст >