< Попер   ЗМІСТ   Наст >

Зовнішній вигляд

У створенні власного іміджу велику роль відіграє зовніш­ній вигляд. Спостережливій людині взуття, одяг і зачіска мо­жуть багато чого розповісти про ваш внутрішній світ, про осо­бисті цінності і навіть, можливо, про підсвідомі рішення. По­мічено, що коли працівник має "доглянутий" зовнішній вигляд, то він немов наперед одержує позитивну оцінку.

Важливим елементом зовнішнього вигляду є зачіска. За­чіска може зробити зовнішній вигляд і жорстким, і м'яким. Так, численність завитків і хвиль підкреслює округлість рис обличчя і м'якість ліній в одязі. І, навпаки, гостра геометрич­на зачіска підкреслює строгі риси обличчя.

Важливим елементом зовнішнього вигляду є стан зубів і рук. Руки мають виглядати доглянутими, нігті — бути чисти­ми й акуратно обрізаними.

Диво у зоровому сприйнятті людини робить одяг. Як пра­вило, лінії і деталі притягують погляд, тому, як стверджує Ф. Девіс, вибрані покрій, колір, якість і структура тканини можуть мати "відступаючий" або "наступаючий" ефект.

Для роботи, яка часто передбачає зустрічі і збори, найкра­ще підходять строгі костюми. У неробочий час допустимі вільніший стиль, костюми спортивного стилю тощо.

Найбільш зручні для носіння натуральні матеріали (шерсть, бавовна, льон). Матеріал, із якого пошито одяг, та­кож викликає підсвідомі асоціації в спостережливої людини. Так, твід може виявитися підходящим матеріалом, якщо не­обхідно справити враження на людину з традиційними сма­ками, шовк — якщо необхідно створити враження багатої людини з витонченим смаком.

Певне значення має і малюнок тканини. Для повсякденно­го одягу більше підходять малюнки, що складаються з пря­мих ліній, а ще — в клітину й у смужку.

Колір матеріалу також відіграє певну роль. Так, теплі, яскраві, легкі кольори (червоний, жовтий та ін.) — немовби наступають і можуть зробити людину привабливішою і при­язнішою. Холодні, похмурі, темні кольори (чорний, темно-синій, сірий) ніби створюють дистанцію, надають вигляду владності і неприступності. Необхідно врахувати, що прості кольори краще виглядають на фотографіях і по телебаченню.

Разом із тим найбільш прийнятний колір — той, що біль­ше підходить вашому обличчю.

Необхідно також дуже уважно підходити до вибору кольо­ру сорочок і краваток (табл. 9.1).

Необхідно завжди знаходити час, щоб почистити взуття. Багато людей вважають, що нечищене взуття характеризує його господаря з негативної сторони.

Під час відряджень одяг краще не складати, а скручувати і загортати в папір або класти в поліетиленові пакети, щоб уникнути складок.

Таблиця 9.1. Поєднання кольорів окремих елементів одягу

Костюм

Краватка

Сорочка

Шкарпетки

Черевики

Темно-синій

Блакитна;

червона;

лимонна

Яскраво-синя; біла

Чорні; темно-бордові

Чорні

Коричневий

Червона; смарагдова

Біла;

бежева;

коралова

Коричневі

Коричневі

Сірий

Будь-якого кольору

Біла;

світло-блакитна; сталева

У тон краватці

Чорні

Темно-сірий

Червона; чорна

біла;

кольору

фламінго

Чорні

Чорні

Пісочний

Темно-блакитна

Пісочна; кольору охри

Світло-блакитні

Світло-коричневі

Постава і мова рухів тіла

Постава багато в чому відображає суть людини. Мати гарну поставу — це не означає бути витягнутим у струнку. Мова йде лише про природність посадки голови і хребта, коли тіло не напружене і не скуте. Часто особливість постави має спадко­вий характер. Крім того, на людину також впливає її емоцій­ний стан і те, як часто вона пристосовується до середовища.

Неправильна постава прискорює старіння організму, а та­кож погіршує здоров'я людини. Більшість хронічних хвороб виникають у зв'язку з викривленням хребта.

У разі розвитку неправильної постави необхідно її зміню­вати. Є багато різноманітних методик виправлення постави. Непогану методику розроблено актором Ф. Александером.

Мова рухів тіла визначається рівнем культури й особли­востями індивідуума.

Психологи підтверджують, що нас притягують індивіду­уми, схожі на нас, але не просто фізичними рисами, а своєю позою. Тому один з найпростіших способів стати схожим на іншу людину — прийняти таку саму позу. Чим точніше ви відображаєте когось, тим більше виникне порозуміння.

 
< Попер   ЗМІСТ   Наст >