< Попер   ЗМІСТ   Наст >

Престижні роботи та спеціальності

Для того, щоб збагнути, яка робота для вас була б ідеальною, слід час від часу ставити собі запитання:

 • o що вам насправді подобається робити?;
 • o що ви вмієте добре робити?;
 • o що вам слід робити, щоб відчути голос своїх справжніх бажань?;
 • o що потрібно довкіллю, що вас оточує?

Фахівці радять знаходити час для роздумів про ваш потенціал. Багато людей це не роблять. Вони витрачають час на роздуми про свої плани та на думки інших людей про них. Плани, що нав'язуються зовні, управляють їх поведінкою. Психологи кваліфікують це як крадіжку власної індивідуальності. Загроза вказаної крадіжки є цілком реальною і поширеною. Зазвичай люди мало розмірковують над тим, як розмежувати себе і соціум. Хтось з мудреців сказав: " Коли людина знайшла дзеркало, вона почала втрачати душу". Вислів вказує на те, що з дзеркалом людина почала більше опікуватися своєю зовнішністю, а не своїм внутрішнім "я".

Для того, щоб досягти успіху, психологи радять більше зосереджуватися на тому, що розвиває ваші здібності і заряджує їх енергією, а також на реалізації тієї потреби вашого довкілля, яка найкраще прилипає до вашої душі. Саме так зможете визначити роботу своєї мрії. Вона може і не співпасти з поширеними у суспільстві уявами про успіх (гроші, матеріальні цінності, статус). Ви ж відчуєте себе успішним від того, що розумітимете, ким ви насправді є.

До початку розгортання фінансово-економічної кризи, впродовж кількох років, на українському ринку праці була велика пропозиція професій менеджерів з продажу, бухгалтерів та фінансистів. Цьому сприяло те, що економічні вузи інтенсивно випускали фахівців цих напрямів.

Серед шукачів роботи чимало маркетологів. Особливо великим попит був на вакансії фахівців середньої ланки - маркетинг - менеджера, бренд - менеджера та PR - менеджера.

Професія програміста була однією з найбільш високооплачуваних і такою, яка мала незаповнені вакансії.

За даними українського порталу rabota. ua десятьма найпотрібнішими професіями 2007 року були такі (у дужках - пересічна місячна зарплата у доларах):

 • 1. менеджери з продажу - 600-800;
 • 2. робітники - 300-800;
 • 3. економісти і фінансисти - 750;
 • 4. системні адміністратори - 800-900;
 • 5. інженери, технологи, проектувальники - 800-850;
 • 6. бухгалтери, аудитори - 600;
 • 7. секретарі, офіс-менеджери - 500;
 • 8. розробники програмного забезпечення - 1000-1250;
 • 9. торговельні представники - 600;
 • 10. менеджери з логістики - 700-750.

На думку складачів рейтингу, збут продукції та прибуток компаній найбільше залежить від менеджерів, що опікувалися продажами. На їх зарплату впливали досвід роботи та результати професійної діяльності.

Категорія "робітники" охоплювала не лише слюсарів, механіків та будівельників, а й водіїв, кухарів тощо. Попит на ці професії був стабільним, хоч і залежав від сезонних коливань.

Більшість вакансій для економістів відкривалася у банках або страхових компаніях.

Найменша платня була у секретарів. Попит на цих фахівців був стабільним. Зарплата не перевищувала 500 доларів.

Претендентів на посаду програмістів було менше, тож існували вакансії.

В Україні у січні 2008 року найпопулярнішими були вакансії у банківській сфері. Портал rabota. ua повідомляв що цими вакансіями цікавилися 109 тисяч відвідувачів сайту. На другому місці були вакансії у раздрібних торговельних мережах (94 тис. відвідувачів сайту). Абсолютним лідером був " Приватбанк" - 39725 відвідувачів.

У січні 2009 року за даними рекрутингової агенції на портал вже надійшли 900 нових вакансій для фахівців і менеджерів різних рівнів. На ринку праці найбільше пропозицій було для працівників сфери продаж. Частка вакансій у цій сфері від загальної кількості пропозицій сягала 23%. Частки інших вакансій були такими: інформативні технології (21%), бухгалтерія і фінанси (13%), банки та інвестиції (12%), маркетинг, реклама, PR (8%).

 
< Попер   ЗМІСТ   Наст >