< Попер   ЗМІСТ   Наст >

Декоративне мистецтво в художньому оформленні інтер'єрів

Декоративне мистецтво, рід пластичних мистецтв, які поряд з архітектурою, формують навколишнє середовище людини і вносять до нього естетичний, ідейно-образний початок. Включає декоративне мистецтво різноманітних види мистецтв, які служать для прикрашування різних витворів садово-паркового мистецтва (монументально - декоративне мистецтво), створюючи художні образи (предмети ) для громадського і власного побуту (декоративно прикладне мистецтво).

Декоративно-прикладне мистецтво - це створення художніх творів, які мають практичне значення в громадському і власному побуті, художнє оформлення витворів мистецтв (меблі, тканини, прикраси, засоби праці, засоби пересування тощо). Декоративно - прикладне мистецтво - це складова оточуючого середовища людини, і естетичне його збагачення.

Виникло декоративно-прикладне мистецтво в глибоку давнину і стало важливою складовою народної творчості, його історія пов'язана з ремеслом, художньою промисловістю, з діяльністю професійних художників і народних майстрів. З початку XX ст. його називають художнім конструюванням.

Розрізняють основні і додаткові предмети декоративно-прикладного мистецтва. До основних відносяться меблі, світильники, декоративні тканини тощо. До додаткових - предмети, що підкреслюють приналежність інтер'єру до стилю, національний колорит, емоційний настрій тощо.

Озеленення приміщень готельного господарства

Озеленення безпосередньо впливає на інтер'єр приміщення, збагачує художню виразність його внутрішнього простору, покращує його функціональну організацію, виконує естетичні та утилітарні функції. Озеленення активно впливає на характер формування інтер'єру як і обробка стін, меблювання та ін. За допомогою озеленення можна підвищити художню виразність внутрішнього простору, удосконалити його функціональну організацію. Утилітарна функція рослин полягає в створенні певного мікроклімату в приміщеннях.

Розрізняють активну і нейтральну системи озеленення. Нейтральну створюють у зоні праці, а активну - у зоні відпочинку.

Найбільш широко в готельних приміщеннях використовують озеленення у вестибюлях, холах, коридорах, ресторанах, кафе та у номерах.

У готелях з високим рівнем комфорту у вестибюлях створюють зимові сади. Для озеленення інтер'єрів застосовують, як правило, такі види рослин: декоративно - листяні, декоративно -квітучі, кучеряві й ампельні, сукуленти (агави, алое, кактуси, деякі молочаї).

Додавання озеленення до інтер'єру здійснюється як створенням природних (живих, засушених) композицій, так і штучних.

Найбільш широко використовуються декоративно - квітучі рослини, ампельні, а також застосовують епіфітні рослини, тобто рослини (засохлі дерева), що використовуються для кріплення інших рослин, особливо ампельних.

Озеленення інтер'єру - це особливий вид мистецтва. Сьогодні для нас відкривається величезний вибір ефективних рослин, оригінальних аксесуарів - керамічних, скляних, пластикових горшків і контейнерів, дерев'яних, пластикових підставок для квітів різних форм, різноманітних засобів по догляду за рослинами.

Квіти використовують для поділу приміщення на зони, підкреслюючи чи або приховуючи його особливості, вони можуть створювати ділову атмосферу або навпаки, відчуття спокою і тепла. Чим просторніше приміщення, тим більшими повинні бути квіти та їхня кількість. Винятково декоративними якостями володіють деревоподібні рослини (особливо які мають велике листя) та їхні види, такі як: драцена, філодендрон або фікус бенгальський, які прекрасно доповнюють приміщення, де небагато меблів, у холах. Для малих приміщень краще підбирати середні або зовсім невеликі екземпляри із широкими й ніжними листками. У невеликих приміщеннях кучеряві рослини, або рослини, що красиво цвітуть, розташовують у кашпо, прикріплених до стіни, або декорують вікна і дзеркала.

Контейнери на підставках, плетені або дерев'яні різнорівневі підставки для квітів можна розміщувати в приміщенні, час від час зміняючи їхнє розміщення залежно від пори року, ступеня освітленості рослин.

Глиняні горщики вже самі по собі можуть бути принадними і милувати людське око. Пориста кераміка, що дозволяє корінням рослин дихати, є і кращим матеріалом для вирощування рослин.

Особливу проблему складає сполучення рослин зі шпалерами. Для більшості рослин ідеальним фоном є однотонна стіна пастельного кольору. При цьому, рослини з різнотонними листками й зі світлими квітками краще виглядають на темному фоні. Якщо візерунок на шпалерах дрібний, до їхнього фону чудово підійдуть рослини з великим листям, і, навпаки до виразного візерунка шпалер підходять філігранні листочки папоротей.

При оформленні інтер'єру рослинами слід звернути увагу на кут падіння світла. Коли квіти розміщені біля освітленої сонцем стіни, їхні тіні утворюють загадковий і дивний візерунок. А якщо вони розміщені проти світла, на підвіконні, то особливо виділяються загальні контури. Прекрасний ефект досягається, якщо тон фіранок, шпалер, меблевої оббивки повторюються у квітах.

Якщо інтер'єр базується на контрасті чорного і білого, то соковиті фарби рослин додадуть свіжості загальній його картині.

Велике значення для гармонійного розташування декоративних рослин має фарбування і стиль меблів. Так, на фоні світлих меблів краще виглядають плющі, дзвіночки із синіми квітами й традесканції з більш яскравими листками. Темно - коричневі меблі послужать ідеальним фоном для рослин світло-зеленої гами, рослин з білими квітами, а також для рослин зі строкатим листям.

До прямих й елегантно вигнутих форм меблів зі сталі, скла, мармуру й лакованого дерева підійдуть рослини ясних і виразних форм (драцена, гусманія, монстера), або для різкого контрасту -рослини, вигляд яких надає легкості й невимушеності (папороті, рожева азалія). До меблів з бамбука та ротанга, до малих шаф і плетених полиць, низьких столиків і сидінь підходять за стилем бромелії, орхідеї, восковий плющ тощо.

До озеленення варто віднести і живі квіти, що стоять у вазах. Вони завжди прикрашають інтер'єр, додають затишку, створюють приємну атмосферу і підвищують художню якість декоративного оздоблення. Квіти рекомендують ставити у вітальнях багатокімнатних номерів - класу "люкс" і загальних вітальнях, холах, на столах адміністраторів і чергових на поверсі, на столиках кав'ярні чи ресторану. Але скрізь у готелі будуть доречно і святково виглядати навіть найскромніші букети або гілочки рослини.

Питання для самоконтролю

 • 1. Будівлі готельного типу античного світу.
 • 2. Типи будівель, призначених для ночівлі в Стародавній Греції.
 • 3. Прототипи майбутніх підприємств готельного господарства в Стародавній Русі.
 • 4. Початок будівництва готелів для бізнесменів і комерсантів.
 • 5. Архітектурні особливості туристичних готелів, які зводились у важких природно кліматичних умовах.
 • 6. Сучасна концепція архітектури підприємств готельного господарства.
 • 7. Основні принципи при спорудженні підприємств готельного господарства.
 • 8. Характеристика меблів, що використовуються для створення інтер'єру приміщень підприємств готельного господарства.
 • 9. Роль декоративно прикладного мистецтва в художньому оформленні інтер'єру приміщень.
 • 10. Стилі дизайну інтер'єру підприємств готельного господарства.
 • 11. Характеристика основних видів композиції.
 • 12. Роль та значення рівноваги, динаміки, статики, симетрії, асиметрії в композиції.
 • 13. Особливості вбрання готелів античного світу.
 • 14. Засоби розміщення в епоху ренесансу.
 • 15. Архітектура, мебельний дизайн, інтер'єр готелів в епоху бароко.
 • 16. Характерна риса інтер'єру готелів в стилі рококо.
 • 17. Характерні особливості інтер'єру в епоху неокласицизму.
 • 18. Особливості європейського стилю.
 • 19. Сутність сучасного стилю.
 • 20. Освітлення як елемент інтер'єру підприємств готельного господарства.
 • 21. Взаємодія кольору і світла.
 • 22. Колір в інтер'єрі підприємств готельного господарства.
 • 23. Значення взаємодії кольорів з освітленням.
 • 24. Основні схеми кольорів.
 • 25. Історія дизайну меблів.
 • 26. Стилістика сучасних меблів для підприємств готельного господарства.
 • 27. Меблювання номерів.
 • 28. Види декоративно-прикладного мистецтва, яке використо­вується в інтер'єрі приміщень готельного господарства.
 • 29. Взаємозалежність кольорів в інтер'єрі.
 • 30. Важливість озеленення приміщень готельного господарства.
 • 31. Основні принципи озеленення приміщень готельного господарства.
 • 32. Види декоративного мистецтва, яке використовується в оформленні інтер'єру приміщень.
 • 33. Екологічний та функціональний комфорт готелів.
 
< Попер   ЗМІСТ   Наст >