< Попер   ЗМІСТ   Наст >

Система пожежної сигналізації

Система пожежної сигналізації (СПС) "інтелектуального" готельного господарства будується таким чином, що системи управління автоматикою життєзабезпечення, пожежної сигналізації і управління автоматичною системою пожежогасіння виконуються в єдиному інформаційному просторі. Між цими системами організовується пряма і безумовна взаємодія. СПС інтегрується з іншими системами комплексу безпеки.

Для захисту готелю, що займає велику площу, використовуються системи пожежної сигналізації, що підтримують десятки тисяч адресно-аналогових сповісників і шлейфів.

СПС "інтелектуальної" готельної установи максимально "відкрита" для програмування і конфігурації, що дозволяє ідеально адаптувати її до особливостей приміщень, що захищаються. Система володіє високим ступенем надійності: сигнал тривоги генерується тільки після багатократного підтвердження від сповісника, так що помилкові спрацьовування виключені. При цьому рівні чутливості та спрацьовування можуть встановлюватися залежно від часу доби і дня тижня. Також автоматично встановлюються рівні попереднього спрацювання ("передтривоги"), що підвищує ймовірність виявлення спалаху на ранній стадії. Крім того, СПС дозволяє проводити превентивні протипожежні заходи в зонах, що розташовані в безпосередній близькості від місця спалаху.

СПС "інтелектуального" готельного бізнесу відрізняється високою надійністю і економічністю. Адресно-аналогові сповісники використовуються тільки в порівняно невеликих приміщеннях, забезпечуючи їх надійний захист з точною інформацією про місцерозташування можливого спалаху вогнища. Приміщення з великою площею захищаються шлейфами (з неадресних датчиків), що включаються в адресну лінію через спеціальний адресний модуль. Модулі управління оповісниками, що встановлені в адресній лінії в безпосередній близькості від місця розташування оповісників, забезпечують позонне сповіщення про пожежу (у конкретній зоні). При цьому економляться монтажні матеріали і скорочується обсяг монтажних робіт.

Центральна адресно-аналогова панель СПС дозволяє організувати велику кількість зон, що охороняються, і адресно-аналогових ліній зв'язку типу "петля", до яких можна підключити сотні та тисячі адресно-аналогових пристроїв. На адресних петлях встановлені адресні пристрої: сповісники (димові, оптичні, теплові, адресні, ручні), модулі контролю і управління (оповісники, бічні шлейфи, модулі введення/виведення).

СПС контролює пожежний стан готелю з точністю до приміщення. У кожному номері встановлюються два сповісники (тепловий і димовий або 2 димових). Весь готельний бізнес розбивається на пожежні зони за технологічною і пожежною ознаками. Всі зони мають найменування і забезпечуються світлодіодною індикацією ("пожежа" - "несправність") на індикаційному табло центральної панелі. Крім того, на дисплеї панелі відображається інформація про кожен тривожний або несправний елемент зони. Це дозволяє точно визначити місцезнаходження тривожного (несправного) елемента.

Лінії зв'язку контролюються за коротким замиканням (КЗ). Для виключення виходу з ладу всієї лінії зв'язку при КЗ використовуються модулі ізоляції КЗ. Ділянка з КЗ між модулем його ізоляції виключається з контролю, а решта частин лінії нормально функціонує. При цьому на дисплеях відображається інформація про перевантаження лінії зв'язку і про адреси сповісників, виключених із контролю.

Пожежна панель розташовується в приміщенні пожежного поста (або поста охорони), де організовано цілодобове чергування. За допомогою мережевого повторювача організовується запасний пост, який дозволяє здійснювати функції контролю і моніторингу системи так само, як і з основної панелі.

У складі СПС передбачені поверхові блоки для живлення світлових і звукових оповісників, а також система резервного живлення від акумуляторних батарей.

Для передачі стандартних сигналів на пульт міської пожежної частини можуть бути передбачені спеціальні пристрої, здатні в автоматичному режимі додзвонюватися за кількома номерами і передавати відповідну кількість мовних повідомлень заданої тривалості.

СПС "інтелектуальної" готельної установи будується з урахуванням необхідного резерву адресного поля (30% адрес), що дозволяє легко розширити СПС у разі модернізації готелю.

СПС управляє протипожежною автоматикою і системою сповіщення. Для позначення евакуаційних виходів застосовуються світлові індикатори-табло, для подачі звукового сигналу тривоги - звукові пожежні оповісники. При виникненні сигналу тривоги ("пожежа") СПС формує зовнішні сигнали, які забезпечують виконання обов'язкових дій в "тривожній" зоні:

 • - відключення вентиляції;
 • - відключення електропостачання (за винятком спеціального обладнання);
 • - включення аварійного освітлення і світлового позначення евакошляхів і еваковиходів;
 • - включення мовного сповіщення з інформацією для "тривожної" зони;
 • - виведення із зони ліфтів;
 • - розблокування виходів на шляхах евакуації;
 • - включення системи видалення диму.

У сусідніх (суміжних) зонах забезпечуються:

 • - часткове або повне відключення вентиляції і електропостачання;
 • - включення аварійного освітлення і світлового позначення шляхів евакуації та еваковиходів;
 • - включення мовного сповіщення з інформацією для суміжної зони;
 • - розблокування виходів на шляхах евакуації.
 
< Попер   ЗМІСТ   Наст >