< Попер   ЗМІСТ   Наст >

Приміщення із штучним освітленням

Фахівці з освітлення підтверджують, що біле люмінісцентне світло сприяє високій продуктивності праці, тому що замінює денне. І все ж є шкідливим, бо при ньому неможливо заснути. Затишне жовто-оранжеве світло сприяє росту творчих думок, доброму настрою, навіть якщо не буде прямого підвищення продуктивності праці.

Якщо потрібно в приміщенні мати приглушене світло із заспокійливим ефектом, то використовують жовто-зелений відтінок. Освітлення такого відтінку синтезує сонячне світло і зелень.

Важливою перевагою зеленого світла є те, що жири не так швидко гіркнуть (це може бути важливим для хімічних підприємств).

Кольоровий солярій

Дуже корисно зробити вдома "кольоровий пляж". Для цього одночасно візьміть декілька кольорових ламп і опромінюйте ними все тіло, найкраще оголене. Складайте різні поєднання кольорів залежно від настрою, прислухайтесь до себе, які поєднання вам найприємніші. А при перших ознаках дискомфорту змініть співвідношення кольорів. Не рекомендується лежати на "кольоровому пляжі" більше 20 хв. на день. Якщо ж поєднання має червоний колір, то можна опромінюватись не більше 10-15 хв.

Матеріали для інтер'єру

Синій тип людей (надають перевагу синьому кольору в тесті Люшера) любить теплі матеріали, такі, наприклад, як коричневе чи натуральне дерево і текстиль.

Зелений тип людей надає перевагу каменю, краще мармуру, бо цінує "справжній матеріал".

Людей жовтого типу зачаровує все прозоре і блискуче. Вони люблять скло, дзеркала, полиск таких металів, як хром і срібло.

Червоний тип людей любить шкіру (всі види шкір, які кладуть на підлогу чи вішають на стіни).

Люди по-різному прикрашають своє житло залежно від типу поведінки.

Синій тип людей для прикраси своєї квартири використовує квіти і свічки, щоб надати помешканню затишку.

Зелений тип людей для прикраси використовує деталі, пов'язані з грошима і значимістю (наприклад, художні картини). Вносить у свій дім дух великого і широкого світу, використовуючи, наприклад, географічні карти, глобус.

Червоний тип людей демонструє свої трофеї, щоб довести сміливість і високу спортивну форму.

Детальніше про вплив кольору можна прочитати в книзі "Магія кольору" [1996].

Кольорова лікувальна мандала

Упродовж всієї історії людства колір використовувався з різною метою. Він був невід'ємною частиною священного мистецтва: за допомогою кольору створювалися композиції, які "розширюють" свідомість. Вважається, що кольори стимулюють зовнішній зір таким чином, щоб розбудити внутрішній.

Найвідомішою формою священного мистецтва є мандала. Вона містить суть певної думки чи концепції і може бути важливим інструментом у кольоровому зціленні.

Мандала стимулює внутрішні творчі сили в особливій манері, характерній для її композиції. Кожна лікувальна мандала - це композиція символів і кольорів, які використовуються для того, щоб викликати енергетичні зміни на фізичному і (або) тонких рівнях. Всі кольори, символи і геометричні форми змінюють наше електромагнітне поле.

Лікувальна мандала працює найкраще, коли вона створена самою людиною. Створення і розмальовування мандали - само собою є актом зцілення.

Мандала допомагає стимулювати основні внутрішні джерела, закарбовані на глибинних рівнях розуму, включаючи внутрішнє джерело нашого власного цілительства. Створюючи лікувальну мандалу, ви вибираєте колір, композицію і символи відповідно з вашою метою. Мету потрібно визначити заздалегідь.

Мандала, виготовлена з картону, повинна бути достатньої величини, щоб можна було бачити всі її деталі від протилежної стіни кімнати. Лікувальна мандала дуже ефективна, якщо вона має форму кола (мал. 7). Така мандала може бути прикладом загальної цілющої мандали. У ній використано такі фігури, як коло, шестипроменева зірка та бінду. Вона зміцнює і стабілізує весь метаболізм організму, а також сприятливо впливає на імунну систему, на серцеву чакру.

Цілющі мандали можуть використовуватись як амулети і талісмани. Вони створюються для конкретної людини, чужій можуть зашкодити!

Приклад мандали

Ваше ім'я - це також потужна енергетична сигнатура. Різні елементи вашого імені (голосні й приголосні) пов'язані з певним кольором (табл. 12).

Таблиця 12

Кольорові відповідники алфавіту

[Т.Ендрюс, 1998]

Букви

Кольори

Букви

Кольори

Л

білий

N

синьо-зелений

В

жовтий

0

чорний

с

червоно-оранжевий

Р

яскраво-червоний

D

смарагдовий

Q

фіолетовий

Е

голубий

R

оранжевий, бурштиновий

F

блідо-червоний, оранжевий

S

синій

G

темно-синій

Т

зеленувато-жовтий

Н

яскраво-червоний

U

відтінки землі

1

яскра во фіолетовії й

V

червоний, оранжевий

.1

жовто - зелений

W

сірий, срібний

к

синьо фіолетовий

X

індиго

L

смарагдовий

Y

світло-золотистий, коричневий

М

перламутровий

Z

блідо-оранжевий

Ці кольори символізують певні енергії, які ви обрали на іншому рівні. Вони також мають лікувальний і стабілізуючий вплив на вашу енергетичну систему. Тепер ви можете вводити кольори вашого імені у мандалу і цим підсилити її вплив на вас. Встановіть створену вами мандалу навпроти себе на відстані півтора-два метри. Сядьте, розслабтесь і уважно вдивляйтесь у неї протягом десяти-п'ятнадцяти хвилин. Відчуйте її енергію. Уявіть собі все те, що вона повинна для вас зробити. Пригадайте її значення. Вдивляючись у мандалу, запитайте себе: "Чи потрібні ще якісь кольори?". Яка вона для вас - заспокійлива чи збуджуюча? Уявіть собі, що мандала пливе до вас хвилями енергії, щоб огорнути ваше тіло. Подумки намалюйте собі картину, наче ця мандала сяє всією вібруючою силою. Відчуйте, як вона огортає цілющою енергією всю вашу ауру. Кожен раз, коли ви побачите чи уявите мандалу, вона буде працювати на вас.

Подібний до мандали вплив мають різні обереги та талісмани. А. Семенова [1998] описує обереги для житла:

  • - узори-обереги круглої чи спіралеподібної форм, намальовані або вишиті на одязі, рушниках, покривалах, допомагають при розладах статевої системи;
  • - узори-обереги дерева чи хвилясті лінії лікують головний і сердечний біль нез'ясованого походження;
  • - узори-обереги зірки, трикутники і спіралі попереджають різні розлади в сім'ї.

Є такі традиційні значення символів:

Хрест - перешкода злу, відведення зла від дому; Круги - символ материнства, плодючості, достатку; Зірки - знак розуму, творчості і успіху в усіх сферах діяльності;

Дерево (як ялинка догори ногами) - символ довголіття, взаємозв'язку всього зі всім.

Квадрат - знак плодючості. Посилюється поперечним і поздовжнім штрихуванням;

Трикутник - символ людини, доброго і любовного;

Хвиляста лінія - вода. Початок життя, мінливість і пристосування. Якщо перевернута вертикально - символізує шлях до вершини;

Спіраль - символ мудрості. Сильний відворотний знак для всіх, якщо колір спіралі червоний, чорний чи білий.

Намагайтесь тримати у своєму домі ті узори, які вам здаються найважливішими для благополуччя, і обереги захистять ваше життя.

 
< Попер   ЗМІСТ   Наст >