< Попер   ЗМІСТ   Наст >

Технологія PC-banking

Сучасний PC-banking, призначений для обслуговування юридичних осіб у режимі off-line і є еволюційним розвитком класичної технології Клієнт -Банк. Клієнт працює з фінансовими документами локально, а обмін інформацією з банком здійснюється в ході синхронізації - короткотермінового сеансу зв'язку через мережу Internet. Частоту проведення синхронізації вибирає клієнт.

Основні технологічні особливості застосування технології PC-banking детальніше розглянемо на прикладі компоненти системи iBank 2 UA (фірма-розробник - ТзОВ "БІФГТ").

Основна відмінність PC-banking від Internet-banking - це позбавлення від необхідності підтримувати постійне з'єднання із сервером банку у процесі роботи. Щодо інтерфейсу, методів роботи та функціональних можливостей системи, то PC-banking ідентичний Internet-banking.

Для роботи з модулем PC-banking клієнти банку, перш за все, повинні скопіювати із сайта банку клієнтську частину системи Клієнт - Банк і зареєструватися.

Для роботи з модулем PC-banking клієнти банку використовують автоматизовані робочі місця (АРМ) Клієнт, за допомогою якого здійснюється

реєстрація клієнта (попередня реєстрація - самостійна реєстрація клієнта з робочого місця АРМ Клієнт системи PC-banking, реєстрація клієнта в офісі банку - кінцева реєстрація), адміністрування ключів ЕЦП і поточна робота клієнта банку (див. рис. 7.14 - зовнішній вигляд інтерфейсу АРМ Клієнт),

Для попередньої реєстрації клієнт запускає на своєму комп'ютері систему PC-banking. У вікні Вхід у систему вибирає пункти Новий клієнт і кнопку Попередня реєстрація - на екрані з'являється стартове вікно майстра реєстрації PC-banking. Детально процедуру реєстрації описано в підрозділі 7.3.2.

Після завершення процедури реєстрації і отримання статусу "Зареєстрований" клієнт може здійснювати поточну роботу в межах АРМ Клієнт.

Поточна робота клієнта завжди починається із запуску АРМ Клієнт із визначеним режимом роботи Синхронізація (призначеним для здійснення синхронізації даних на банківському сервері і локальному комп'ютері клієнта). Для проведення етапу синхронізації користувач має виконати такі дії:

  • 1) ввести шлях доступу до файла (адресу файлу) з ключами;
  • 2) ввести період синхронізації витягів із рахунків і за курсами валют (рис. 7.18).

Вікно Синхронізація з банком

Рис. 7.18. Вікно Синхронізація з банком

Натиск кнопки Синхронізація (обмін інформацією між клієнтом і сервером банку) приводить до виконання процесу синхронізації - на екрані з'являється вікно, в якому відображається хід синхронізації у формі списку операцій, що виконуються в процесі синхронізації.

Після успішного етапу синхронізації на екрані з'являється робоче вікно системи АРМ Клієнт, до складу якого входять такі елементи управління (інтерфейси): меню; панель інструментів; дерево документів; інформаційна панель; рядок стану (рис. 7.19).

Робоче вікно системи АРМ Клієнт

Рис. 7.19. Робоче вікно системи АРМ Клієнт

Далі під час роботи із системою АРМ Клієнт підтримується діалоговий режим.

Основною роботою користувача з документами є створення, редагування, збереження та їх синхронізація. Ця робота здійснюється у вікні Редактор документів (див. рис. 7.16). Як уже наголошувалось, інтерфейс і методи роботи PC-banking та Internet-banking - ідентичні.

Mobil-banking . SMS-banking. WAP-banking

Сьогодні розвиток банківських Internet-технологій спрямований на технології мобільного управління рахунками, тобто контролювання їхнього стану не лише з комп'ютера, а й з персональних комунікаторів, смартфонів та зі стільникових телефонів. Банки не виокремлюють цих видів послуг, оскільки клієнтові для проведення банківських операцій, наприклад, із мобільного телефону все одно доведеться підключатись до однієї із систем Internet-banking. Тобто мобільні технології" є компонентами систем Internet-banking (див. рис. 7.10).

 
< Попер   ЗМІСТ   Наст >