< Попер   ЗМІСТ   Наст >

Водії

За результатами дослідження, виконаного порталом Superjob.ru, найбільш "чоловічою" професією станом на початок весни 2008 р. була визнана професія водія. 99 відсотків претендентів на неї належали не до кращої частини людства.

Економісти

Ринкові умови диктують свої вимоги. Вони дають шанс вижити лише успішним компаніям. Складні завдання з аналізу, планування і прогнозування діяльності підприємств у сучасних умовах покладаються на їх економістів.

Обов'язки економістів нині є досить широкими і залежать від обраної спеціальності. Вони виконують аналіз господарської діяльності компаній, виконують розрахунки економічних показників, опрацьовують заходи щодо їх поліпшення. Економісти складають бізнес-плани, контролюють хід їх виконання, беруть участь у маркетингових дослідженнях, ведуть облік укладених договорів, готують періодичні звіти.

Портал Superjob.ru виконав дослідження та вивчив пропозиції роботодавців економістам у м. Києві. У червні 2008 ролу результати дослідження було оприлюднено.

Виявилося, що:

 • o вік найбільш бажаних економістів - 25-40 років; більша їх частина (75%) була у віці до 30 році, а 17% - від 30 до 40 років;
 • o 76% економістів - жінки;
 • o 84% мають закінчену вищу освіту (решта - неповну вищу та середню спеціальну);
 • o 19% володіли розмовною англійською мовою. Заробітна плата молодих фахівців коливалася від 250 до 500 доларів.

Освіту сучасні економісти здобувають на фінансових і економічних факультетах вузів. Були поміж компаній і такі, які брали на роботу людей з незакінченою вищою освітою.

Кількість вакансій для "білих воротничків" у січні 2009 року була втричі меншою, ніж у січні 2008 року, - давалися взнаки кризи. Претендентам доводилося знижувати деякі вимоги для працевлаштування (віддаленість від дому, соціальний пакет, інші привілеї).

Експерти порталу rabota.ua склали рейтинг з п'яти професій, якими найбільше цікавилися роботодавці у першому кварталі 2009 році.

Ними були:

 • o менеджери з продаж;
 • o кризові менеджери та керівники компаній;
 • o юристи;
 • o колектори;
 • o внутрішні аудитори.

Жінок найбільше цікавили вакансії у сфері адміністративного персоналу, наймання працівників, бухгалтерії і маркетингу. Чоловіки ж переважно шукали роботу у сфері інформаційних технологій, виробництва і продаж. Про це у березні 2009 р. повідомляла компанія "Head Hunter".

Традиційно керівні посади хотіли посісти переважно чоловіки. У сфері вищого управління чоловіків було вчетверо більше, ніж жінок. Впродовж року, що минув, кількість жінок - претенденток на керівні посади зросла на 4%.

Чим вищим був рівень матеріальної винагороди за вакантною позицією, тим більше було чоловіків, які бажали її обійняти. Частка жінок у групі кандидатів зменшувалася зі збільшенням рівня заробітної плати.

Жінки готові були довше (два роки) чекати на підвищення зарплати, порівнюючи з чоловіками. Ті зазначали півроку - рік.

Чоловіки рідше погоджувалися працювати на одній посаді без підвищення, ніж жінки.

Освіти, як такої, для сучасного економіста вже замало. Роботодавці вимагають, щоб економіст:

 • o володів персональним комп'ютером, у тому числі обов'язково знав 1 С та Exel;
 • o твердо орієнтувався у бухгалтерії та податковому обліку;
 • o мав, принаймні невеликий, досвід роботи, набутий під час навчання у вузі.

Для стрибка до вищої зарплати вимагається наявність стажу. Той, хто мав стаж в 1-2 роки, міг у Києві щомісячно отримувати до 1 тис. доларів. Економісти зі стажем 2-3 роки могли претендувати на щомісячну зарплату до 1800 доларів.

Пересічна зарплата економістів складала щомісячно 650 доларів. На одне вільне робоче місце припало шість кандидатів.

 
< Попер   ЗМІСТ   Наст >