< Попер   ЗМІСТ   Наст >

Благодійний туризм

Благодійний туризм - це різновид туризму, мета якого полягає в участі туриста у благодійній діяльності.

Благодійний туризм в сучасному світі увійшов у звичайний стандарт життєзабезпечення, виконуючи економічні та гуманітарні функції. Це специфічна форма соціальної підтримки малозабезпеченого населення з філантропною природою благодійної діяльності та її можливості в організації соціального захисту населення.

Туристи цього виду туризму беруть участь у благодійних оздоровчо-лікувальних програмах і реабілітації інвалідів, дітей-інвалідів, дітей-сиріт, дітей, які залишилися без піклування батьків, та інших категорій малозабезпеченого населення.

Болотний туризм

Болотний туризм - це різновид туризму, метою якого є відвідання заболоченої місцевості.

Болото (рос. болото, англ. bog, swamp, marsh, moor, morass, нім. Moor, Sumpf, Morast) - надмірно зволожена ділянка земної поверхні, вкрита вологолюбними рослинами, із залишків яких зазвичай утворюється торф. Болота розвиваються в місцях, де характер рельєфу зумовлює надмірне зволоження, в країнах із вологим кліматом вони можуть утворюватися і на вододілах. Не всі зволожені ділянки суходолу є болотами. Болотами вважаєються лише ті з них, які мають шар торфу товщиною не менше 0,3 м. Болота, в основному, зосереджені в Північній півкулі Землі. Загальна площа боліт у світі становить приблизно 3,5 млн км, з них близько 50 % - торфові з глибиною торфу понад 0,5 м. Найбільші території, зайняті болотами, зосереджені в Білорусі, Канаді, Фінляндії, США, Росії.

Болота поділяють на 3 основних типи:

  • 1. Низинні болота утворюються в низинах, де збираються ґрунтові води. Завдяки багатому мінеральному складу ґрунтових вод низинні болота мають рясну рослинність і, зазвичай, вкриті зеленим мохом, хвощем, високою густою осокою, очеретом, заростями верби, вільхи та берези.
  • 2. Верхові болота живляться лише за рахунок опадів. Ґрунтових вод у таких болотах або дуже мало, або ж вони розташовані занадто глибоко. Оскільки дощова вода майже не містить мінеральних речовин, на верхових болотах розвиваються лише рослини, пристосовані до дуже бідного харчування. Головним чином, це мох сфагнум (Sphagnidae).
  • 3. Перехідні болота мають добре виражені ознаки як низинного, так і верхового боліт. На перехідних болотах росте велика кількість сфагнума, можна зустріти журавлину та росичку.

Серед найпопулярніших туристичних зон болотного туризму - Фінляндія (місто Хюрюнсалмі), тут щороку для туристів проводиться чемпіонат світу з болотного футболу. А в британському містечку Ллануертід-Уельс щороку проводиться всесвітній туристичний чемпіонат з болотного дайвінгу. Останнім часом болотний туризм почав розвиватися і в Російській Федерації, в якій знаходяться найбільші у світі болотні угіддя.

Весільний туризм

Весільний туризм - це різновид туризму, метою якого є відвідання місцевості для проведення весільних церемоній.

Сьогодні свої весілля споживачі весільного туризму відзначають і на гірських вершинах, і під водою, і в пустелях, і на полярних льодах. Є весільні тури, які включають організацію символічної шлюбної церемонії за місцевими звичаями і традиціями. Подібні ритуали в екзотичних країнах можуть відрізнятися вишуканою романтичністю з перевдяганням у національні костюми, столом, заставленим місцевими делікатесами, традиційними музикою, танцями та іншими атракція ми.

Весільні тури - це і проведення медового місяця, відзначення річниці одруження, золоте весілля, офіційне укладення шлюбу, вінчання. Сьогодні найпопулярнішими місцевостями весільного туризму е:

  • - Венеція, Італія.
  • - Прага, Чехія.
  • - Бомбей, Індія.
  • - Париж, Франція.
  • - Єрусалим, Ізраїль.
 
< Попер   ЗМІСТ   Наст >