< Попер   ЗМІСТ   Наст >

Hotel

Це суттєво новий тип готелів, які, як правило, розміщуються в центрах великих міст. Такі готелі надають тільки послуги розміщення. Немає громадських зон, єдиним співробітником в ньому є менеджер на рецепції. Номери невеликих розмірів (від 7,2 до 6,3 м), але в кожному є двохмісне ліжко, санвузол з душем, кондиціонер, телевізор.

Курортні готелі

Характерною ознакою для цих засобів розміщення є наявність спеціальних умов для відпочинку {обладнання) і місцезнаходження в залежності від яких визначається специфіка обслуговування. Курортні готелі можуть розміщуватися на літніх, цілорічних, гірськолижних і зимових курортах. Має місце широкий асортимент їжі і напоїв та різноманітні додаткові послуги.

Основна мета курортних готелів - передбачити всі побажання клієнтів. Головною проблемою є сезонний фактор, який негативно впливає на завантаження матеріальної бази. Крім того, виникають проблеми, пов'язані з наймом і збереженням кваліфікованого персоналу. Багато із них в несезонний період надають перевагу закриттю, інші намагаються вийти на нові ринки, приділяючи увагу обслуговуванню ділових туристів.

Готелі В&В (bed and breakfeast)

Такий тип засобів розміщення поширений в усьому світі. Туристи зупиняються в приватному житловому будинку або невеликому готелі. Послуги згадуються у самій назві: проживання і сніданок. Власники готелів В&В проживають там, слідкують за порядком, займаються приготуванням сніданків (для них це може бути основним видом діяльності). Поширені ці засоби розміщення переважно в сільській місцевості, але зустрічаються і' в містах при наявності там туристичних ресурсів або транспортно-транзитних вузлів. Серед видів готелів В&В можна виділити наступні:

  • 1. Homestay (проживання в сім'ї): багатокімнатна квартира, приватний житловий будинок в місті або сільській місцевості. Управління обов'язково сімейне, обов'язкове проживання з сім'єю, послуги стандартні. Основні клієнти - туристи, термін перебування 5-7 днів.
  • 2. Farmstay (проживання в сільській сім'ї): власний житловий будинок. Володіння та управління обов'язково сімейне. Обов'язкове проживання із сім'єю. Послуги стандартні Основні клієнти - туристи, термін перебування 5-7 днів.
  • 3. Inns (комерційний В&В). Багатокімнатна квартира, власний житловий будинок, в сільській або міській місцевості. Володіння та управління необов'язково власне, можливо через найманих працівників. Послуги стандартні. Проживання сім'ї і гостей необов'язкове. Основні клієнти - туристи, бізнесмени, (відряджені) особи не більше 1 -5 днів.
  • 4. Farm Vacation (відпустка в селі). Власний двір, ферма з фермерським або підсобним господарством. Володіння та управління фермерське, селянське господарство, общини з декількох сімей. Сумісне проживання необов'язкове. Послуги стандартні. Мають місце розважальні заходи та заходи для відпочинку, рибальство, збирання дикорослих рослин. Основні клієнти це туристи, сім'я, 5-7 днів і не більше.
  • 5. Cottage (відпустка в котеджі). Власний житловий будинок, котедж в місті, при місті, селі, курорті. Володіння та управління необов'язково сімейне. Сумісне проживання сім'ї і гостей необов'язкове. Послуги стандартні, гості можуть самостійно турбуватися про харчування. Основні клієнти - це туристи, люди, які відпочивають в санаторіях" 5-7 днів не менше.
  • 6. Aportments (проживання в квартирі). Тип приміщення: багатокімнатна квартира, власний будинок, котедж в місті, передмісті, селі, курорті. Володіння та управління необов'язково сімейне, сумісне проживання сім'ї і гостей необов'язкове. Послуги стандартні, гості можуть самостійно турбуватися про харчування. Основні клієнти - це туристи, люди, які відпочивають в санаторіях, 5*7 днів не менше.
 
< Попер   ЗМІСТ   Наст >