< Попер   ЗМІСТ   Наст >

Оплата комісійної винагороди та відшкодування витрат уповноваженому банку-емітенту

 • 8.1. Якщо згідно з умовами акредитива оплату комісійної винагороди та відшкодування витрат уповноваженому банку-емітенту, що пов'язані з відкриттям акредитива, має здійснювати наказодавець акредитива, то уповноважений банк-емітент надсилає наказодавцю акредитива листа з вимогою оплати такої комісійної винагороди та відшкодування витрат або самостійно списує кошти з рахунку наказодавця акредитива, якщо це передбачено в заяві про відкриття акредитива та/або в договорі банківського рахунку та/або інших договорах, укладених між наказодавцем акредитива та уповноваженим банком-емітентом.
 • ( Пункт 8.1 глави 8 розділу II із змінами, внесеними згідно з Постановою Національного банку N25 від 27.01.2006)
 • 8.2. Якщо оплату уповноваженому банку-емітенту комісійної винагороди та відшкодування витрат, що пов'язані з відкриттям акредитива, згідно з умовами акредитива має здійснювати бенефіціар, але він повідомив про свою відмову від цієї оплати або не здійснив її і не надіслав повідомлення про відмову, то уповноважений банк-емітент надсилає листа з вимогою щодо оплати комісійної винагороди та відшкодування витрат наказодавцю акредитива. Надалі оплата комісійної винагороди та відшкодування витрат здійснюються відповідно до пункту 8.1 цієї глави.
 • 8.3. Якщо згідно з умовами акредитива оплату іноземним банкам комісійної винагороди та відшкодування витрат, пов'язаних з обслуговуванням акредитива (авізування, підтвердження, виконання тощо), має здійснювати наказодавець акредитива, то уповноважений банк-емітент, посилаючись на відповідні повідомлення від іноземного банку, надсилає наказодавцю акредитива листа з вимогою щодо оплати такої комісійної винагороди та відшкодування витрат або самостійно списує кошти з рахунку наказодавця акредитива, якщо це передбачено в заяві про відкриття акредитива та/або в договорі банківського рахунку та/або інших договорах, укладених між наказодавцем акредитива та уповноваженим банком-емітентом.
 • ( Пункт 8.3 глави 8 розділу II із змінами, внесеними згідно з Постановою Національного банку N25 від 27.01.2006)
 • 8.4. Якщо оплату комісійної винагороди та відшкодування витрат, що пов'язані з обслуговуванням акредитива іноземним банком, згідно з умовами акредитива має здійснювати бенефіціар, але він в повідомленні сповістив про свою відмову від цієї оплати або не здійснив її і не надіслав повідомлення про відмову, то уповноважений банк-емітент надсилає наказодавцю акредитива листа з вимогою про оплату комісійної винагороди та відшкодування витрат і надалі оплата комісійної винагороди та відшкодування витрат здійснюються відповідно до пункту 8.3 цієї глави.
 • ( Пункт 8.4 глави 8 розділу ІІ із змінами, внесеними згідно з Постановою Національного банку N25 від 27.01.2006)
 • 8.5. У разі відсутності в наказодавця акредитива достатньої суми коштів в іноземній валюті для оплати комісійної винагороди та відшкодування витрат, що стосуються обслуговування акредитива іноземним (и) банком (ами), зазначена сума іноземної валюти може бути куплена за дорученням наказодавця акредитива та за його рахунок на міжбанківському валютному ринку України.
 • 8.6. Якщо оплату комісійної винагороди та відшкодування витрат уповноваженому банку-емітенту згідно з умовами акредитива (змінами та/або доповненнями до умов акредитива) має здійснювати бенефіціар, але він відмовився від оплати або не здійснив її і не повідомив про це уповноважений банк-емітент, то уповноважений банк-емітент надсилає наказодавцю акредитива листа з вимогою щодо оплати йому комісійної винагороди та відшкодування витрат і надалі оплата комісійної винагороди та відшкодування витрат здійснюються відповідно до пункту 8.3 цієї глави.
 • 8.7. Якщо оплату уповноваженому банку-емітенту комісійної винагороди та відшкодування витрат, що пов'язані з виконанням акредитива, згідно з умовами акредитива має здійснювати наказодавець акредитива, то уповноважений банк-емітент надсилає наказодавцю акредитива листа з вимогою оплати такої комісійної винагороди та відшкодування витрат або самостійно списує кошти з рахунку наказодавця акредитива, якщо це передбачено в заяві про відкриття акредитива та/або в договорі банківського рахунку та/або інших договорах, укладених між наказода-вцем акредитива та уповноваженим банком-емітентом.
 • ( Пункт 8.7 глави 8 розділу ІІ із змінами, внесеними згідно з Постановою Національного банку N25 від 27.01.2006)
 • 8.8. Якщо оплату уповноваженому банку-емітенту комісійної винагороди та відшкодування витрат, що пов'язані з виконанням акредитива, згідно з умовами акредитива має здійснювати бенефіціар, але він повідомив про свою відмову від оплати або не здійснив її і не надіслав повідомлення про відмову, то уповноважений банк-емітент надсилає листа наказодавцю акредитива з вимогою щодо оплати комісійної винагороди та відшкодування витрат і надалі оплата комісійної винагороди та відшкодування витрат здійснюються відповідно до пункту 8.7 цієї глави.
 
< Попер   ЗМІСТ   Наст >