< Попер   ЗМІСТ   Наст >

Типи систем безпеки готельної установи

До типів систем безпеки готелів належать: відеоспостереження, охоронна сигналізація для приміщень, охоронна сигналізація для сходових клітин, пожежна сигналізація, системи пожежогасіння, автоматика для воріт, відео-, аудіодомофони, устаткування обмеження доступу в приміщення, аудіоконтроль приміщень і телефонних ліній.

Відеоспостереження

Системи відеоспостереження є на сьогодні обов'язковим, а іноді й основним елементом будь-якої сучасної системи безпеки.

Можливість дистанційного візуального контролю всього готельного бізнесу, що охороняється, його внутрішніх приміщень, навколишнього простора і периметру дозволяє створювати високоефективні системи безпеки без витрат на утримання великого штату охорони. Ці системи здатні не тільки відображати оперативні умови, але й зберігати і архівувати всю відеоінформацію для подальшої обробки.

Основними компонентами для організації телевізійного спостереження є телевізійні камери (в даний час у відеоспостереженні використовуються як чорно-білі, так і кольорові камери), об'єктиви, монітори, квадратори, мультиплексори (обробляють сигнали з відеокамер), спецвідеомагнітофони. Додатково використовуються різні кронштейни, поворотні пристрої, кожухи, підсилювачі, модулятори тощо. Конкретний склад устаткування залежить від кількості камер, умов їх роботи (зовні або всередині приміщень), відстаней між камерами і моніторами (постом спостереження) тощо.

Охоронна сигналізація для приміщень

Усі види охоронних сигналізацій можна розділити на стаціонарні (встановлювані в якомусь певному місці в приміщенні) і мобільні (які можна переносити з місця на місце). Простий приклад стаціонарного пристрою - тривожна кнопка. її натисненням передасться охороні інформація про здійснення нападу. Прикладом мобільного пристрою може служити маленька сирена, встановлена під дверима.

Аналогові охоронні панелі

Аналогові охоронні панелі контролюють положення шлейфа і розрізняють стан "норма", "тривога", "пошкодження шлейфа". Ці особливості роблять такий клас охоронних панелей більш захищеним та більш стійким до інтелектуального злому.

Цифрові охоронні панелі

Вони захищають не тільки від пошкоджень ліній зв'язку, але і від підміни аналогічними пристроями. Опитування кожного шлейфа відбувається 180 разів в секунду.

Радіоохоронні сигналізації - сигналізації, що діють за допомогою радіоканалу. Основна їх перевага - висока мобільність, відсутність будівельно-монтажних робіт, можливість використання при охороні об'єктів, що вимагають мінімального втручання.

Конструкція і дизайн сповісників дозволяють встановлювати багато з них потай, а при відкритій установці вони не псують своїм зовнішнім виглядом інтер'єри внутрішніх приміщень і архітектуру готельного господарства.

Хорошим доповненням до охоронної сигналізації є пристрій автодозвона. За якихось нестандартних і тривожних ситуаціях - несправності в комунікаціях, екстрений виклик, спрацювання сигналізації - ці пристрої можуть бути використані для сповіщення про те, що відбулося. Автоматично відбувається автодозвон за кількома телефонними номерами: в аварійні служби та ін. Приймаюча сторона може проконтролювати місце встановлення телефону.

Охоронна сигналізація для периметрів

Будь-яка периметральна система має своє завдання - якомога раніше виявити порушника ще до його проникнення до будівлі чи приміщення, щоб запобігти будь-яким небажаним наслідкам. Саме тому такі системи охорони є найефективнішими засобами захисту від несанкціонованого проникнення, адже вони подають сигнал тривоги задовго до того, як зловмисник може проникнути в особливо важливі зони готельної установи.

Звичайно використовують пасивні або активні інфрачервоні, радіопроменеві та радіохвильові сповісники. При перетині порушником інфрачервоного променя система видає тривожне повідомлення.

Радіопроменеві системи використовують той самий принцип перетину порушником, але вже радіопроменя. Діаметр зони, що охороняється такою системою, може досягати кількох метрів. Такі системи краще використовувати на рівній місцевості. Застосовують радіопроменеві системи як при встановленні уздовж огорож, так і для охорони необгороджених ділянок периметрів.

Радіохвильові системи також використовують для захисту необгороджених територій. При цьому кабелі встановлюють в грунт на глибину 15-30 см. Така система охорони є прихованою. Переваги радіохвильових систем перед променевими - незалежність від профілю ґрунту і точне проходження лінії огорожі.

Інфрачервоні датчики дозволяють захистити периметр невеликої протяжності. Для реалізації такої системи використовуються датчики виявлення людей, які рухаються. Ці датчики працюють в інфрачервоному (невидимому) діапазоні хвиль і реагують на теплові промені, що їх випромінює порушник, який рухається.

Сейсмочутливі системи побудовані на принципі реєстрації механічних вібрацій стін спеціальними датчиками вібрацій. Такі системи називаються геофонами.

 
< Попер   ЗМІСТ   Наст >