< Попер   ЗМІСТ   Наст >

Французька система обслуговування

При французькій системі обслуговування повинні бути не більше чотирьох персон, які сидять за столом.

Подача страв за цією системою практикується на банкетах і святах. Крім того, її застосовують тоді, коли за одним столом більш ніж два гості замовляють одну й ту саму страву. В цьому випадку її можна подати на підносі.

Страву доставляють з кухні на підносі - максимум вісім порцій. Нарізані шматки м'яса заздалегідь показують відвідувачам. Використання більше одного підноса не прийняте, оскільки, поки страва дійде до тарілки, вона може охолонути.

Страва подається з лівого боку від гостя, в тій же самій послідовності, як і при сервіровці столу. Інакше кажучи, спочатку подається м'ясо, потім м'ясний і овочевий гарніри та соуси.

При ідеальній сфері обслуговування гарніри і соуси подаються різними офіціантами. Перший подає м'ясну страву, другий - гарнір і третій - соус.

Самообслуговування

У цьому випадку гість сам бере з лотка страву, що розміщена від нього ліворуч, і таким чином обслуговує себе самостійно. Треба лише уважно стежити, щоб край лотка був спрямований до відвідувача.

Такий вид сервісу все ще використовується на офіційних банкетах державного значення. Крім того, подібна форма сервісного обслуговування знаходить застосування, перш за все, під час коктейль-парті, на сніданках з подачею шампанського, на вернісажах, презентаціях і т.п. Пропонуються напої, що подаються в чашках сервіровок, а також в чашках-канапе або в маленьких чарочках на підносах. Гість сам вибирає необхідні для нього напої і сам себе обслуговує.

Сервіровка напоїв

Температура напоїв при подачі на стіл коливається між одним-двома градусами від їх первинного стану. При підготовці напоїв та їх транспортуванні вони підігріваються (також і влітку) так, щоб в результаті одержати ідеальну температуру для пиття. У холодну пору року напої (а при їх подачі на терасах це має особливе значення) через зміну температур зазвичай підігрівають на один-два градуси.

Безалкогольні напої. Ідеальна температура при подачі на стіл коливається приблизно від 6 до 10°С.

Пиво. Температура при подачі на стіл близько 8°С. Слід побоюватися підвищення температури, оскільки це призводить до втрати вуглекислого газу. Чим тепліше пиво, тим більше воно піниться, вуглекислий газ випаровується, і напій втрачає свій смак. І навпаки, якщо холодне пиво каламутнішає, воно втрачає свій натуральний блиск, не утворює піни і стає непривабливим на вигляд.

Вино. Щоб вино донесло свій букет і аромат, зберегло оптимальну характеристику сорту і смаку, його слід подавати при певній температурі. Якнайкращі та вичерпні дані про Його якість можна одержати, продегустувавши різні сорти вин.

Для підтримки рівномірної температури вина його у жодному випадку не можна трясти, піддавати швидкому охолоджуванню (наприклад, в умовах подачі на вулиці) або нагріванню (наприклад, в духовках, поблизу гарячих труб парового опалювання, під струменями гарячої води). Для охолодження і підігріву вино вимагає певних витрат часу.

Спиртні напої. Ідеальна температура цілком залежить від сорту тих або інших спиртних напоїв. Частина їх охолоджується за допомогою льоду. Можуть бути напої сильно або слабо охолоджені, а також доведені до кімнатної температури. Наприклад, до спиртних напоїв, охолоджених на льоду, належать горілка, бренді (пшеничне), віскі, бренді (з фруктів з кісточками). До слабо охолоджених спиртних напоїв належать чисте бренді з ягід і з фруктів з кісточками, текіла і деякі види лікерів (наприклад, ірландський кремовий лікер Bailey's Irish Cream).

За бажанням відвідувача спиртні напої можна подавати при визначеній або нестандартній температурі.

Сервіс із розливними напоями

Під розливними напоями розуміють усі види безалкогольних і алкогольних напоїв, що подаються на столи без звичайних пляшок. У ресторани вони поступають у бочках (пиво, вино), у контейнерах (пиво, вино, безалкогольні напої) і в так званих контейнерах преміксу (у спеціальних нішах для напоїв) або в бутлях об'ємом 1 або 2 літри (вино, безалкогольні напої). Гостям їх розливають в оригінальні пляшки або в карафи і глеки.

Карафи, глеки або безпосередньо фужери наповнюють вином або пивом і у такому вигляді доставляють до столів для гостей.

В Австрії, Німеччині та Швейцарії напої подаються в певному співвідношенні. Залежно від їх міцності та ємності підбираються посудини. Вони повинні відповідати градусності, вишуканості напою, його властивостям тощо. Напій повинен легко пізнаватися в будь-якому посуді.

 
< Попер   ЗМІСТ   Наст >