< Попер   ЗМІСТ   Наст >

Методи розповсюдження

Газети та часописи потрапляють до читачів різними шляхами, і цінність часопису як рекламного засобу може залежати від способу розповсюдження і можливих його наслідків. Основні методи розглянуто нижче.

1. Роздрібне розповсюдження шляхом доставки додому, продажу в газетному кіоску або на вуличній розкладці чи в крамницях іншого типу. Жіночі часописи, наприклад, продаються в супермаркетах, а часописи для філателістів — у філателістичних крамницях. Для продажу часописів також використовують торговельні автомати.

Ця форма розповсюдження вже не така популярна, як раніше, через високі ціни продажу та великі щотижневі рахунки і впровадження оплати за доставку.

 • 2. Передплата. Читач передплачує часопис та одержує його поштою. Така форма є популярною серед читачів ділових журналів.
 • 3. Контрольований тираж. Багато галузевих та технічних часописів безоплатно доставляються поштою вибраному колу читачів, а також тим, хто замовив певні номери. На відміну від передплати, цей метод забезпечує кращий вихід на цільову аудиторію.

Інколи новий галузевий або технічний журнал може розпочати свою діяльність з контрольованого тиражу, але потім, здобувши собі добру репутацію, може продаватися за передплатою та вроздріб з обмеженою кількістю безплатних екземплярів. Так було з часописами "Дірект Респонс", "Маркетинг Вік" та "Пі-Ар Вік".

4. Безплатні видання. Сьогодні в Британії є дуже багато безплатних часописів та газет. Деякі з них розповсюджуються на вулицях, як у випадку з часописами для службовців, що містять оголошення про вакансії, а інші доставляються додому, як, наприклад, газети, присвячені питанням домашнього господарства. Успіхом користуються безплатні газети, що зосереджуються на новинах і рекламі в торгівлі нерухомістю.

Переваги преси

Певні переваги преси як рекламного засобу безперечно зумовлюються тими факторами, що зазначалися раніше, а також деякими іншими. Стисло їх можна викласти в такий спосіб:

 • 1. Преса є одним з найдешевших засобів виходу на велику кількість невідомих або неідентифікованих потенційних покупців, незалежно від того, де вони мешкають: в місті, селі або навіть за кордоном.
 • 2. Рекламне оголошення може вийти досить швидко, порівняно з часом, якого вимагає виробництво телевізійного рекламного ролика або створення та друкування плаката. Рекламне оголошення можна вставити в газету буквально протягом однієї ночі. Тематичні оголошення (з невеликою кількістю рядків) часто продаються по телефону.
 • 3. Про реакцію аудиторії можна довідатися, застосовуючи купони або публікуючи номери телефонів та факсів, адреси електронної пошти та сторінок в Інтернеті. Заохочувати аудиторію до надсилання відповідей можна також за допомогою послуг "фріпост" і "фріфон" та послуг, пов'язаних з кредитними картками.
 • 4. Реклама в пресі забезпечує вихід на специфічну аудиторію завдяки використанню газет або часописів, які читають ці люди.
 • 5. Газети та часописи здатні розміщувати велику кількість рекламних оголошень, на відміну від радіо або телебачення, де рекламний час є обмеженим.
 • 6. Рекламні оголошення в пресі можна перечитувати та зберігати, а такі видання, як часописи, живуть досить довго, зберігаються, підшиваються або передаються іншим читачам.
 • 7. Багато загальнонаціональних та регіональних видань є кольоровими, а, наприклад, "Обсервер", "Сандей Тайме", "Сандей Телеграф", "Мейл он Сандей" та "Ньюс оф зе Ворлд" та інші суботні й недільні газети мають свої кольорові додатки або часописи.
 • 8. Деякі видавці заохочують читачів надсилати відповіді за допомогою готових купонів або карток, завдяки яким вже немає потреби вирізати рекламні оголошення та самостійно писати рекламодавцю.
 • 9. Рекламні оголошення про певні товари або послуги часто розміщуються поруч, і кожен індивідуальний рекламодавець може витрачати менше грошей, купуючи меншу рекламну площу.
 
< Попер   ЗМІСТ   Наст >