< Попер   ЗМІСТ   Наст >

Рулонні волокнисті фільтри

Вітчизняною та зарубіжною промисловостями випускаються різні типи рулонних волокнистих фільтрів: ФРУ, ФРП, "Ролло-матік", ЛФР, "Ауто-Ві" та інші. Перевагою цих фільтрів над плоскими і складчастими волокнистими є значне полегшення експлуатації пилоочисних пристроїв, унаслідок чого вони широко застосовуються.

Комірковий фільтр типу ФяЛ виробництва Серпухівського механічного заводу (Росія) з пристроєм для збирання й розбирання

Рис 3.7. Комірковий фільтр типу ФяЛ виробництва Серпухівського механічного заводу (Росія) з пристроєм для збирання й розбирання: І — плита; 2 — фільтр; 3 — стояк; 4 — підпорна гайка; 5 — штанга; 6 — гвинтовий притискний механізм

На рис. 3.8 зображено один із рулонних фільтрів типу ФРУ виробництва Сімферопольського машинобудівного заводу (Україна).

Рулонний волокнистий фільтр типу ФРУ

Рис. 3.8. Рулонний волокнистий фільтр типу ФРУ

У верхній та нижній частинах каркаса цього фільтра встановлені котушки. Кінці, намотані на верхні котушки полотнищ скловолокнистого фільтрувального матеріалу, пропускаються через щілини в каркасі та закріплюються на нижніх котушках. Фільтрувальний матеріал, забруднений пилом, вловленим з потоку повітря, перемотують з верхньої котушки на нижню.

На одному каркасі фільтра встановлюється декілька котушок з рулонним фільтрувальним матеріалом. Це розширює номенклатуру типорозмірів при обмеженому числі розмірів матеріалу за шириною, дає можливість комплектувати фільтрувальну установку великої пропускної здатності з агрегатів.

У фільтрах використовується фільтрувальний матеріал ФСВУ. Довжина кожного полотнища — 15—20 м. Фільтрувальний матеріал підтримується решітками, що запобігають його прогинанню, порушенню структури та розриву під тиском повітря при перемотуванні. Швидкість переміщення матеріалу під час перемотування — 50 см/хв.

Рулонні фільтри типу ФРУ можуть оснащуватися також синтетичними або губчастими матеріалами.

Рулонні волокнисті фільтри типу ФРП призначені насамперед для очищення повітря від волокнистого пилу на підприємствах текстильної промисловості. У них передбачена часткова регенерація фільтрувального матеріалу.

За конструкцією фільтри типу ФРП, що випускаються Серпухівським механічним заводом (Росія), є ідентичними фільтрам типу ФРУ. Особливістю фільтрів ФРП є наявність системи пневматичної регенерації фільтрувального нетканого матеріалу. Система складається із щілинного пневматичного відсмоктувача, до якого приєднується вертикальний повітрохід з фланцем для приєднання до системи пиловідсмоктування. Система пневматичної регенерації забезпечує багатократне використання матеріалу.

У фільтрах використовуються спеціальні блоки з нетканого фільтрувального матеріалу ФВН. Цей матеріал є шаром із суміші натуральних і синтетичних волокон шириною 0,6 мм, склеєних спеціальним клеєм. Фільтри типу ФРП встановлюються в кондиціонерах, як і фільтри типу ФРУ. Рулонні фільтри цього типу можуть оснащуватися також спеціальними капроновими сітками.

Рулонні волокнисті фільтри типу "Ролл-о-матік" випускаються фірмою ААФ (США), широко використовуються у багатьох країнах світу. На рис 3.9 зображена конструкція такого фільтра.

На відміну від фільтрів ФРУ, тут котушки встановлюються безпосередньо в перетині фільтра. Для запобігання забрудненню чистого фільтрувального матеріалу пилом, що знаходиться в повітряному потоці та омиває верхню котушку, її закривають знімним кожухом 2 оптичної форми. З фронтальної сторони фільтра матеріал підтримується легкою трубчастою напрямною решіткою 3, вертикальними напрямними шинами 4 та горизонтальною планкою 5. Механічний привід фільтра 6 встановлений у нижній частині каркаса. Збоку каркаса фільтра в скриньці 7 встановлюються прилади керування. Автоматизація керування механізмом

Рулонний фільтр типу

Рис. 3.9. Рулонний фільтр типу "Ролл-о-матік": 1 — котушка; 2 — кожух змінний; 3 — решітка напрямна; 4 — вертикальні напрямні шини; 5 — планка горизонтальна; 6 — привід фільтра; 7 — скринька

перемотування здійснюється за перепадом тиску за допомогою контактного мікроманометра.

Рулонні волокнисті фільтри типу "Ауто-Ві" випускаються фірмою "Вокус" (Англія). Загальний вигляд фільтра зображений на рис. 3.10. Поверхня фільтрувального матеріалу дещо збільшена, внаслідок чого зменшується його опір. З цією метою передбачено декілька проміжних валів, нижній з яких обертається за допомогою електродвигуна або вручну. Фільтрувальний матеріал огинає ці вали.

Фільтри типу "Ауто-Ві", як і фільтри "Ролл-о-матік", широко використовують на металургійних, хімічних, машинобудівних підприємствах.

Загальний вигляд рулонного волокнистого фільтра

Рис. 3.10. Загальний вигляд рулонного волокнистого фільтра "Ауто-Ві"

 
< Попер   ЗМІСТ   Наст >