< Попер   ЗМІСТ   Наст >

Зміст web-сайту

Адекватне інформаційне наповнення є для більшості сайтів необхідним фундаментом для залучення і утримання на них відвідувачів. При розробці концепції інформаційного наповнення сайту, перш за все, слід враховувати основні цілі його створення, якими, у свою чергу, визначається ряд чинників: інформація, що представляється, її тип, об'єм і формат, структура, інструменти навігації по сайту і т.п.

Перш за все, необхідно визначитися з тим, яка інформація поміщатиметься на сайті. Вона повинна відповідати цілям його створення і враховувати особливості цільового сегменту споживачів. Щоб бути ще привабливішою для відвідувачів, інформація повинна відрізнятися унікальністю, причому у разі туристичного бізнесу ця вимога є обов'язковою.

Для визначення типу і формату подачі інформації, необхідно з'ясувати:

  • - співвідношення між текстовою і графічною формою подачі інформації (відео, звукові файли, анімації тощо);
  • - чи слід наповнювати сайт статичними НТМP - сторінками або передбачити на сайті пошукову систему, яка видаватиме користувачу інформацію, спеціально скомпільовану для нього з баз даних (наприклад, порівняльні таблиці з характеристиками туристичного продукту і цінами на нього). У разі динамічних сторінок з'являється можливість відображати для користувача саме ту інформацію, яка його цікавить, і саме в тому вигляді, який максимально зручний для сприйняття, аналізу, ухвалення рішень тощо.

Після визначення обсягу, типів і формату інформації необхідно вирішити які методи її структуризації використовуватимуться на сайті. Сегментація інформації може проводитися за різними критеріями:

  • - за типом аудиторії, для якої вона призначається;
  • - за часом надходження;
  • - за ступенем важливості;
  • - за структурою, прийнятою усередині самої туристичної компанії (у разі корпоративного сайту);
  • - за типом самої інформації та ін.

Оскільки потенційний турист може легко перейти на інші ресурси, важливо максимально швидко оволодіти його увагою. Вже по головній сторінці користувач повинен зрозуміти, який це сайт і які послуги продає туристична фірма. Тут же, на головній сторінці, слід розміщувати анонси новин, оповіщати про гарячі путівки, тури і знижки. Подібна інформація буде корисна для постійних відвідувачів, і приваблива для нових.

Сайт рідко представляє цінність для відвідувачів, якщо інформація на ньому не міняється. Особливо важливо це для туристичних фірм, які прагнуть сформувати навколо себе постійну аудиторію. На більшості професійно створених і давно функціонуючих сайтів регулярно публікуються новини, стара інформація підтримується в актуальному вигляді і своєчасно коректується, з'являються нові розділи, розширюються існуючі.

Іншою важливою стороною є створення якісного змісту сайту. Його

вартість достатньо висока. Проте, не дивлячись на те, що деякий обсяг інформаційного змісту в будь-якому випадку необхідно створювати власними силами, існує безліч альтернативних джерел і методів інформаційного наповнення. Основні з них:

реферування - в Інтернеті читачі віддають перевагу коротким, стислим інформаційним повідомленням. Приводячи основні тези із вже існуючого в іншому форматі змісту можна легко і швидко одержати нове для читачів інформаційне наповнення. Це набагато дешевший підхід, ніж його створення з нуля; використання посилань - найдешевшим способом наповнення web-сайту є використання посилань. Проте вони відправляють читача до іншого сайту, тому слід дотримуватися певного балансу інформації і посилань;

обмін інформацією і партнерство - однією з можливостей є обмін інформацією з іншими web-сайтами, що не є прямими конкурентами. Якщо інформацію міняти нема на що, це може виявитися зручним для вивчення можливостей партнерства. Ідеальний партнер той, у кого вже є потрібний вам зміст, і який не є прямим конкурентом;

придбання - джерелом змісту web-сайту можуть стати вже існуючі книги або інформація. Часто буває дешевше заплатити утримувачам авторського права на матеріал, що цікавить, чим створювати його з нуля. Можна також знайти спеціалізованих постачальників новин в необхідній області; - зміст, що створюється відвідувачами - цей спосіб є найефективнішим по співвідношенню з витратами з усіх можливих. Інформаційне наповнення, що створюється замовниками, у великих кількостях проводиться за допомогою таких інтерактивних інструментів, як поштові розсилки, дискусійні групи, чати, відгуки замовників тощо.

 
< Попер   ЗМІСТ   Наст >