< Попер   ЗМІСТ   Наст >

Особливості викладки ковбасної продукції

Відділ ковбасних виробів і м'ясних делікатесів зазвичай розміщують у глибині торговельного залу з метою організації руху потоків покупців по всій площі торговельного залу магазину.

Поряд з ковбасною продукцією можуть розміщуватися сири, соління та салати. В невеликих за розміром магазинах поряд можуть знаходитися хлібобулочні вироби та алкогольна продукція.

Слід звернути увагу на те, що цікава, складна викладка ковбасних виробів - важлива умова забезпечення високих обсягів продажу. На вітрині продукція може бути викладена трьома способами:

  • - за виробниками;
  • - за категоріями;
  • - за категоріями, де всередині категорії разом представлені ковбаси різних виробників з однаковими назвами.

Викладка на порційному прилавку ковбасних виробів може бути представлена:

  • - горизонтальним способом - розміщення кожного найменування продукції із кожної категорії на певній полиці торговельного обладнання;
  • - вертикальним способом - розміщення кожного найменування продукції із кожної категорії на всіх полицях обладнання згори донизу.

Зазвичай, продукцію на порційному прилавку викладають за виробниками, що дає можливість відстежувати процес реалізації конкретного товару та поповнювати його запаси. Корпоративна викладка дозволяє краще представити асортимент товарів і виділити торгову марку. Порційний прилавок дає можливість краще представити товар і зекономить час покупця.

Викладка ковбасних виробів на ваговому прилавку суттєво відрізняється від розміщення продукції на порційному прилавку.

Фахівці рекомендують формувати вітрину вагового прилавка за видами. Наприклад, три види "Лікарської" ковбаси необхідно розміщувати поряд для того, щоб споживач мав можливість порівняти вартість, зовнішній вигляд продукції різних виробників. У процесі реалізації ковбасних виробів через ваговий прилавок слід враховувати, що всередині викладки кожної категорії існує "гаряча" зона, де продукція продається найкраще. Щоб визначити, де знаходиться така зона, необхідно звернути увагу на такі фактори: напрямок руху основного потоку покупців; розміщення ваг; форма й освітлення вітрини. Основним пріоритетом при викладці ковбасної продукції всередині кожної категорії є обсяг продажу. Тобто в "гарячій" зоні викладають ковбасні вироби, що користуються найбільшим попитом, далі - у міру зменшення обсягів продажу. Також слід враховувати, що більшість споживачів віддають перевагу самостійно спостерігати за нарізкою ковбасних виробів, оскільки хочуть бути впевнені, що продукт є свіжим.

Основними принципами викладки ковбасних виробів є:

  • 1. "Достаток". Психологія споживача є такою, що він не бажає брати з вітрини залишки продукції. Отже, чим апетитніше виглядає вітрина, тим більша кількість споживачів зверне на неї увагу та здійснить покупку.
  • 2. Ковбаси розміщені за категоріями. Споживач на вітрині (і порційній, і ваговій) бажає бачити широкий асортимент ковбасної продукції, викладений таким чином, щоб була можливість вибрати необхідну категорію, торгову марку тощо.
  • 3. Корпоративний блок. Всередині кожної категорії ковбаси одного виробника повинні бути викладені єдиним блоком.
  • 4. Ефективне використання простору. Розмір простору, який виділено для певного продукту, повинен відповідати його питомій вазі в загальному обороті всієї категорії.
  • 5. Чітке позначення цін на ковбасну продукцію.
  • 6. Вся ковбасна продукція в місцях продажу повинна бути представлена лицьовою стороною до покупців.
  • 7. Створення попиту. Для того щоб створити видимість попиту на той чи інший продукт, необхідно його викладати у декількох екземплярах.

У процесі викладки ковбасних виробів рекомендовано додержуватися таких узагальнених правил:

  • - ковбасні вироби зазвичай викладають за виробниками, що дозволяє краще представити асортимент товару та виділити торгову марку;
  • - викладка за різновидами та категоріями одно й того ж виду ковбасних виробів дозволить покупцеві порівняти вартість і зовнішній вигляд продукції різних виробників;
  • - кожне найменування товару повинно бути представлено на ваговому прилавку декількома зразками: цілого та зі зрізом, який викладений "обличчям до покупця";
  • - не рекомендовано викладати поряд з делікатесами і ковбасами м'ясні напівфабрикати, оскільки вони є абсолютно різними товарними групами;
  • - викладку на горизонтальному прилавку рекомендовано здійснювати у такій послідовності: розпочинати з варених шинок, продовжувати вареними сосисками, вареними ковбасами, типу "сервелат", варено-копченими ковбасами і завершувати сирокопченими ковбасами та шинками;
  • - кожна асортиментна позиція з метою демонстрації її покупцям повинна бути представлена розрізаним поперек зразком; ковбаси з широким діаметром розрізаються поперек під прямим кутом, а ковбаси з меншим діаметром - під кутом 45°.

За чинними правилами продажу, поверхні ковбасних виробів і копченостей протирають рушником, кінці оболонки зрізують, видаляють обв'язки, обвітрені зрізи зачищають. Попереднє фасування ковбас і копченостей необхідно робити в обсягах потреби - не більше одного дня реалізації, а м'яса і сирих м'ясопродуктів - не більше 2-3 годин.

 
< Попер   ЗМІСТ   Наст >