< Попер   ЗМІСТ   Наст >

Ощадні інститути: регулювання і структура

Зрозуміло, що регулювання і структура ощадної системи (ощадні та позичкові асоціації, взаємні ощадні банки і кредитні спілки) відповідають регулюванню і структурі сфери комерційних банків.

Ощадні та позичкові асоціації

Як існує двоїста система для комерційних банків, так і ощадні та позичкові асоціації можуть реєструватися або федеральним урядом, або урядами штатів. Більшість ощадних і позичкових асоціацій, зареєстрованих штатом або федеральним урядом, є членами Системи федеральних банків з кредитування житлового будівництва. Ця система створена в 1932 р. на зразок Федеральної резервної системи. Вона має дванадцять окружних федеральних банків з кредитування житлового будівництва, які контролює Управління інспекції ощадностей.

Федеральне страхування депозитів (до 100 000 дол вкладів) для ощадних і позичкових асоціацій забезпечується Страховим фондом ощадних асоціацій, який є філіалом ФКСД. Управління інспекції ощадностей регулює федеральні застраховані ощадні та позичкові асоціації шляхом встановлення вимог до мінімального розміру капіталу, вимагаючи періодичні звіти та перевіряючи ці асоціації. Це управління одночасно є установою, яка надає дозвіл для ведення операцій асоціаціям, що вже зареєстровані федеральним урядом, і дозволяє цим асоціаціям злиття та встановлює правила для відкриття відділень.

Регулювання відділень для ощадних і позичкових асоціацій було ліберальнішим, ніж для комерційних банків. Майже всі штати дозволяють відкриття відділень, а з 1980 р. зареєстрованим федеральним урядом асоціаціям дозволено створювати відділення у всіх штатах. 31981 р. злиття ощадних і позичкових асоціацій, що мають фінансові труднощі, дозволено і поза межами штатів. Тому створення ощадних і позичкових асоціацій по всій країні може незабаром стати звичайною справою. Як наслідок менш строгого регулювання відділень цих асоціацій, відсоток асоціацій з активами до 25 млн. дол (10%) є меншим, ніж відсоток комерційних банків з активами до 25 млн. дол. (30 %). Система федеральних банків з кредитування житлового будівництва, як і ФРС, надає позики членам системи. Ця система отримує кошти для певних цілей, випускаючи облігації. Проте, на відміну від дисконтних позик ФРС, що швидко погашаються, позики Системи федеральних банків з кредитування житлового будівництва часто можна не повертати протягом довгого періоду. Крім цього, процентні ставки, що встановлюються ощадними і позичковими асоціаціями за надані позики, часто нижчі від ставок, які асоціації змушені сплачувати, коли позичають кошти на відкритому ринку. Отже, програма позик Системи федеральних банків з кредитування житлового будівництва надає субсидії ощадним та позичковим асоціаціям (переважно будівельної галузі, бо більшість наданих цими асоціаціями позик використовується на житло).

Взаємні ощадні банки

Майже половина з 500 взаємних ощадних банків зареєстровані штатами. Хоча взаємні ощадні банки головним чином регулюються штатами, де вони розташовані, більшість з їхніх депозитів застраховано ФКСД до суми, що не перевищує ліміт в 100 000 дол. Ці банки багато в чому підпадають під регулювання ФКСД для банків, зареєстрованих штатами. Як правило, не застраховані ФКСД вклади взаємних ощадних банків страхуються страховими фондами штатів.

Регулювання відділень для взаємних ощадних банків здійснюється штатами, де вони діють. Оскільки це регулювання не надто обмежувальне, то існує лише декілька взаємних ощадних банків з активами до 25 млн. дол.

Кредитні спілки

Кредитні спілки - це малі кооперативні позичкові інститути, організовані певною групою людей (членами спілки або працівниками певної фірми). Ці спілки реєструються або штатами, або федеральним урядом, але понад половина зареєстровані федеральним урядом. Національне управління кредитних спілок дозволяє і регулює діяльність федеральних кредитних спілок шляхом встановлення вимог до мінімального розміру їхнього капіталу, вимог періодичної звітності і перевірки діяльності кредитних спілок.

Федеральне страхування депозитів (до 100 000 дол.) забезпечується кредитним спілкам, зареєстрованим як штатами, так і філіалом Національного управління кредитних спілок - Національним фондом кредитних спілок Оскільки більшість позик кредитних спілок є споживчими позиками з досить короткими строками погашення, то кредитні спілки не відчули фінансових труднощів, з якими недавно зіткнулися ощадні та позичкові асоціації і взаємні ощадні банки.

Поза я к члени кредитних спілок мають спільні інтереси, то ці спілки, як правило, досить малі. Більшість з них володіє активами на суму до 10 млн. дол1. Часто пайовики кредитних спілок перебувають в різних штатах чи й в різних країнах світу, так що відділення в інших штатах і в інших країнах дозволене для кредитних спілок, зареєстрованих федеральним урядом. Наприклад, Федеральна кредитна спілка військово-морського флоту, пайовиками якої є моряки і піхотинці Військово-морських сил США, має відділення в багатьох країнах світу.

 
< Попер   ЗМІСТ   Наст >