< Попер   ЗМІСТ   Наст >

Облік бланків суворої звітності

З усієї сукупності активів підприємства окрему групу цінностей складають бланки цінних паперів і документів суворого обліку, виготовлення яких здійснюється тільки за ліцензіями Міністерства фінансів України на державних спеціалізованих підприємствах.

У відповідності з Постановою КМУ від 14 травня 2012 р. № 456 "ДЕЯКІ ПИТАННЯ ВИКОРИСТАННЯ БЛАНКІВ ЦІННИХ ПАПЕРІВ, ДОКУМЕНТІВ СУВОРОЇ ЗВІТНОСТІ, ГОСПОДАРСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ З ВИГОТОВЛЕННЯ ЯКИХ ПІДЛЯГАЄ ЛІЦЕНЗУВАННЮ"

до бланків цінних паперів належать:

— акції, облігації внутрішніх республіканських і місцевих позик, казначейські зобов'язання, ощадні сертифікати, приватизаційні папери, інші бланки, передбачені діючим законодавством;

до бланків документів суворого обліку належать:

 • — документи, що засвідчують особисту, подію, освіту, виробничий стаж та ін. (паспорт; свідчення: про народження, про шлюб, про розірвання шлюбу, про зміну прізвища, імені, по батькові; трудова книжка і вкладиші до неї; посвідчення: водія, службові, військові, ветеранів, інвалідів; дипломи: про освіту, присвоєні звання; пенсійна книжка, пенсійні листки, листки тимчасової непрацездатності);
 • — проїзні документи (квитки на проїзд у залізничному, морському, річковому і повітряному транспорті; документи на перевезення вантажів, військові проїзні документи);
 • — знаки поштової оплати (поштові марки, конверти з марками, листівки з марками);
 • — документи, що обслуговують грошовий обіг (книжки ощадні, чекові, депозитні); чеки грошові, майнові, розрахункові; бланки фінансування, страхування; акредитиви; марки податкові, митні; доручення на видачу грошей, пенсій, майна; сертифікати якості, на право вивозу і ввозу; страхові поліси; ліцензії;
 • — бланки квитків тиражних і миттєвих лотерей.

Однак цей перелік не є вичерпним. Інструкція "ПРО ПОРЯДОК РЕЄСТРАЦІЇ ВИДАНИХ, ПОВЕРНУТИХ І ВИКОРИСТАНИХ ДОВІРЕНОСТЕЙ НА ОДЕРЖАННЯ ЦІННОСТЕЙ", затверджена Наказом Міністерства юстиції України від 16.05.96 р. № 99 до документів суворої звітності віднесені бланки доручень на одержання цінностей.

Інструкцією "З ВЕДЕННЯ КВИТКОВОГО ГОСПОДАРСТВА В ТЕАТРАЛЬНО-ВИДОВИЩНИХ ПІДПРИЄМСТВАХ" № 452, затвердженою Наказом "Міністерства культури і мистецтв України від 07.07.99 р. № 452 (зі змінами внесеними Наказом Міністерства культури України № 34 від 12.05.2011 Про внесення змін до наказу Міністерства культури і мистецтв України від 07.07.99 № 452) до бланків суворої звітності віднесені також квитки й абонементи на відвідування спектаклів, концертів тощо.

Порядок обліку бланків цінних паперів і документів суворої звітності регламентований Наказом Міністерства статистики України "ПРО ЗАТВЕРДЖЕННЯ ТИПОВИХ ФОРМ ПЕРВИННОГО ОБЛІКУ БЛАНКІВ СУВОРОЇ ЗВІТНОСТІ" від 11.03.96 р. № 67 (далі — Наказ № 67).

Загальний порядок обліку бланків суворої звітності

Оперативно-кількісний облік бланків суворої звітності

Наказом № 67:

 • — регламентований порядок документального оформлення господарських операцій по руху бланків суворої звітності;
 • — визначений перелік типових форм первинного обліку бланків суворої звітності;
 • — затверджені і наведені зразки типових форм первинного обліку бланків суворої звітності;
 • — дані короткі вказівки по застосуванню форм обліку бланків суворої звітності.

До типових форм обліку бланків суворої звітності належать:

 • — прибутково-видаткова накладна на бланки суворої звітності (форма № СЗ-1);
 • — прибутково-видаткова книга з обліку бланків суворої звітності (форма № СЗ-2);
 • — акт на списання використаних бланків суворої звітності (форма № СЗ-3);
 • — акт перевірки наявності бланків суворої звітності (форма № СЗ-4);
 • — картка-довідка по виданих і використаних бланках суворої звітності (форма № СЗ-5).

Прибутково-видаткова накладна на бланки суворої звітності типової форми № СЗ-1 (табл. 2.1) застосовується для оформлення надходження на склад підприємства бланків суворої звітності від постачальника і відпуск їх на сторону, в тому числі своїм філіям та іншим відокремленим структурним підрозділам.

 
< Попер   ЗМІСТ   Наст >