< Попер   ЗМІСТ   Наст >

Організація нежитлових груп приміщень готельного господарства

До нежитлових груп приміщень готельного господарства від­носяться такі приміщення, як приміщення адміністративної групи, вестибюльної групи, приміщення культурно-масового і спортивно-рекреаційного призначення, приміщення господарського і складсь­кого призначення.

До адміністративної групи приміщень належать: приміщення дирекції, відділ кадрів, відділ постачання, бухгалтерія, каса, плано­во-економічний відділ і інженерно-технічний відділ.

Характеристика адміністративної групи приміщень:

кабінет директора: має робочу зону, зону відпочинку, прийому гостей та експозиції;

каса: має броньовані двері, сигналізацію, вікно для видачі грошей, оснащене спеціальною решіткою;

бухгалтерія: має робочі зони для працівників відділу, ві­докремлену зону або окремий кабінет головного бухгалтера, які оснащені металевими сейфами, столами, комп'ютерами; межує две­рима з касою;

відділ постачання: має робочі зони для товарознавців, ек­спедиторів, зону для прийому відвідувачів;

планово-економічний відділ: має робочі зони для праців­ників відділу, відокремлену зону або окремий кабінет начальника відділу;

інженерно-технічний відділ: має відокремлені зони голо­вного інженера (окремий кабінет), оснащені столами, комп'ютерною технікою, сейфами тощо;

приміщення громадських організацій: має робочі зони, які оснащені столами, комп'ютерною технікою, сейфами та відо­кремлені зони для проведення засідань, нарад, прийому відвідувачів тощо.

До вестибюльної групи приміщень належать: гардероб, туале­тні кімнати, камера схову, кімната для охорони, ліфти.

Характеристика приміщень вестибюльної групи:

гардероб: оснащений вішалками для одягу, підставками для взуття, дзеркалом, телефоном, який підключений до внутріш­ньої мережі;

туалетні кімнати: мінімальна кількість туалетних кімнат, які обладнані 2-ма унітазами, 3-ма умивальниками, 2-ма пісуарами в чоловічому туалеті; 3-ма унітазами, 3-ма умивальниками, 1-им біде в жіночому туалеті. Поряд з цим в наявності є дзеркала та одноразо­ві засоби користування;

камера схову характеризується відсутністю вікон, наявні­стю броньованих дверей, сигналізацією, стелажами для багажу, сейфів;

кімната для охорони розташована непомітно для гостей. Кімната є прохідною, а для збереження зброї існує сейф;

ліфти: у відповідності до норми 1 ліфт на 50 місць, інтер­вал чекання має складати не більше 40 секунд. Вантажопідйомність - не менше 6 чоловік.

Організація приміщень культурно-масового призначення та спортивно-рекреаційного призначення має свої характерні особли­вості.

Приміщення бібліотеки - це декілька видів кімнат: читальна зала, книгосховище, зала прийому та видачі літератури.

Зали для конференцій мають місця, які оснащені приладами для слухання синхронного перекладу, освітлювальними приладами, відкидними столиками. Доповненням є фойє та приміщення для се­кційних засідань, підсобні та технічні приміщення.

Зали для нарад оснащені столами, приладами для слухання си­нхронного перекладу, освітлювальними приладами, аудіо та відеотехнікою.

Виставкові зали оснащені вітринами, постаментами, місцями для відпочинку відвідувачів. Організоване природне та штучне освітлення.

Більярдні розміщуються в холах на поверхах, які оснащені бі­льярдними столами, висота яких регулюється; освітлювачами, стій­ками для кій, шафами, поличками для куль. Стіл знаходиться посе­редині кімнати. Відстань від стіни до столу не менше 1 м 50 см.

Кімнати для дитячих розваг, це одна або дві кімнати оснащені спеціальними меблями для дітей, відокремлені зони для ігор.

Спортивно рекреаційні приміщення: солярій, басейн, сауна, масажний кабінет, тренажерна зала, спортивний зал, зали для тре­нувань та проведення інструктажу з техніки безпеки.

Приміщення господарського призначення: приміщення побу­тового обслуговування (пункт прокату речей, перукарня, медпункт, пральня, хімчистка); приміщення для ремонтних робіт (ремонтні цехи, станція обслуговування автопарку, слюсарня, майстерня); приміщення для інженерного устаткування (АТС, щитова, бойлерна)

Складські приміщення класифікують на дві групи: продовольчі і непродовольчі. До продовольчих складських приміщень відно­сяться: склад для молочних продуктів; склад для м'яса, м'ясопродуктів та птиці; склад для риби та рибних продуктів; склад для бакалійних товарів; склад для гастрономії. Гастрономія - (від гастрономія), загальна назва харчових закусочних продуктів висо­коякісного приготування.

Непродовольчі складські приміщення: склад для білизни та ін­вентарю, склад для мийних хімічних засобів, склад для меблів та обладнання, склад для запасних деталей та пристроїв.

Класифікують складські приміщення за умовами збереження товару: опалювальні, неопалювальні, охолоджувальні. Розта­шовують складські приміщення у підвальних приміщеннях, на по­верхах та в окремих будівлях.

Питання для самоконтролю

 • 1. Організація житлової групи приміщень.
 • 2. Типи приміщень.
 • 3. Спрямування організації номерного фонду
 • 4. Організація блоку приміщень, що надають побутові послуги.
 • 5. Нежитлова група приміщень.
 • 6. Характеристика адміністративної групи приміщень.
 • 7. Організація приміщень культурно-масового приміщення.
 • 8. Організація приміщень адміністративної групи.
 • 9. Продовольчі і складські приміщення.
 • 10. Непродовольчі складські приміщення.
 • 11. Оснащення кімнат для дитячих розваг.
 • 12. Організація побутових послуг на поверсі.
 
< Попер   ЗМІСТ   Наст >