< Попер   ЗМІСТ   Наст >

Теоретичні аспекти організації технології клінінгу

Поняття "клінінг" та основні складові технології клінінгу

Організація підприємств готельного господарства є збірним поняттям, що охоплює різні форми діяльності в сфері послуг, пов'язаних з прийняттям і обслуговуванням гостей. Обслуговування гостей пов'язане з експлуатацією устаткування і приміщень (прибирання і чищення), зберігання і переміщення сировини, матеріалів, напівфабрикатів, готової продукції, які здійснюються складськими, транспортними і технічними службами тощо. Позитивне сприйняття обслуговування визначається повнотою набору послуг та комфортністю навколишнього середовища, яке створюється завдяки професійному прибиранню або завдяки використання технологій клінінгу.

Професійне прибирання важливе не тільки з погляду естетики, але і для економії матеріальних ресурсів, так як регулярне прибирання офісів і інших приміщень дозволяє відкласти їх ремонт на триваліший термін. Клінінгові послуги можуть надавати тільки спеціалізовані компанії, співробітники яких пройшли спеціальне навчання.

У перекладі з англійської clean out - прибирання, чищення; cleaning - чищення. А якщо говорити точніше, то у наш час поняття "клінінг" має ширший сенс. Сьогодні клінінгом називається такий вид діяльності, як професійне прибирання приміщень і супутні види послуг. У комплекс послуг з прибирання може входити не тільки миття підлоги, миття вікон або хімчистка килимів, але і догляд за нерухомістю в комплексі. Зокрема, це експлуатація будівель і споруд професійними службами, контроль і обслуговування внутрішніх систем, запобігання аваріям.

Зрештою робота фахівців компанії клінінгу дозволяє не тільки заощадити тепло, воду і електроенергію, але і запобігає передчасному зносу покриття підлоги, віддаляє момент, коли потрібно буде здійснювати капітальний ремонт будівлі. Фахівці з прибирання здійснюють профілактичні роботи і догляд за системами сміттєпроводу, взаємодіють з міськими службами, проводять інші необхідні роботи. Роботи професійного прибирання не тільки дозволяють тримати приміщення і території в чистоті, але і мають на меті створення на підприємстві готельного господарства атмосферу комфорту і затишку. Стандарт і нормативно-правова база визначають санітарно-гігієнічну спрямованість і послідовність виконання операцій прибирання.

Вирішити проблему прибирання того або іншого приміщення можна трьома способами:

  • o запросити професійну компанію клінінгу;
  • o організувати власну службу прибирання (для корпоративних клієнтів);
  • o найняти прибиральницю (для власників приватних квартир і котеджів);

Клінінгові компанії забезпечують широкий спектр робіт по прибиранню приміщень. Сервіс ґрунтується на сучасних технологіях, організаційних принципах, ефективній техніці і високоякісних хімічних засобах. Але головним чинником якості послуг є співробітники, які спеціально підібрані і підготовлені.

Клінінг - це не просто професійне прибирання приміщення з використанням новітніх технологій. Сьогодні клінінгові компанії застосовують різноманітне устаткування, яке дозволяє провести прибирання офісів, зокрема вирішити такі складні завдання, як чищення килимів і миття вікон, з чудовими результатами. Іншими словами, клінінг і прибирання - це різні речі.

Уявімо собі сучасний офіс. Це, зазвичай, солідне приміщення з дорогим підлоговим покриттям, мармуром, килимовим покриттям або лінолеумом. Звичайно, кожне з них при прибиранні офісу вимагає особливого підходу і правильної технології. Фахівці компанії клінінгу професійно володіють інформацією про процеси обробки різноманітної поверхні. Кількість матеріалів величезна, але і кількість можливих забруднень теж дуже велика. Для правильного підбору технології очищення при проведенні професійного прибирання необхідна постійна робота і вдосконалення у сфері клінінга, розуміння процесу та інженерний підхід до організації робіт. Крім того, користування послугами компанії клінінгу обходиться дешевше власної господарської служби.

Візьмемо, наприклад, завдання по чищенню килимів. Килимові покриття в даний час широко застосовуються в інтер'єрах житлових і офісних приміщеннях готелів. Але чищення килимів - трудомістке заняття, проте вкрай необхідне. Без професійного прибирання термін їх експлуатації зменшується, оскільки бруд і пил, проникаючи у волокна, просто руйнують їх. Фахівці компаній клінінгу можуть не тільки провести чищення килимів від пилу, але і вивести різні плями за допомогою спеціальних засобів, вручну або за допомогою техніки для прибирання. Не дивлячись на те, що професійне хімічне чищення килимів є одним з найскладніших з технічної точки зору процесів клінінгу, тільки цей спосіб дозволяє добитися повного очищення підлогового покриття. Що ж до миття вікон, то і цей процес має свої особливості. Чисті вікна і вітрини, безумовно, впливають на імідж офісу або підприємства. Клінінгові компанії у своїй роботі застосовують для миття вікон і вітрин спеціалізоване устаткування і витратні матеріали, що дозволяє їм проводити професійне очищення забруднення будь-якої складності. Це особливо важливо при митті вікон, скла яких мають спеціальне напилення. Часто доводитися проводити миття вікон і вітрин, розташованих досить високо. І тут без допомоги компанії клінінгу теж не обійтися.

Процес прибирання в офісах був, є і буде завжди. Але професійне прибирання: миття вікон, чищення килимів і інші клінінгові послуги від професіоналів із застосуванням якісних миючих засобів до нас прийшла не так давно. Зараз не всі розуміють, навіщо ж треба звертатися в клінінгові компанії. Чим професійне прибирання відрізняється від прибирання своїми силами.

По-перше, професійне прибирання - це економія. Економія по декількох статтях. Перше - це економія на ремонті. Німці, що відрізняються педантичністю, підрахували, що в рік їх компанії витрачають на клінінг €20. Сума чимала, скажемо прямо. Але при цьому клінінгові компанії економлять їм суми набагато більші. Професійне прибирання в цьому випадку дуже чітко характеризується приказкою: "Краще хворобу попередити, чим лікувати".

Клінінг це попередження хвороби - хвороби необхідності постійного ремонту. На підошвах взуття в приміщення постійно заносяться шкідливі речовини, які сприяють швидкому виходу з ладу підлогової плитки, підлогових покриттів. Якщо вчасно проводити професійне прибирання, то підлогові покриття прослужать значно більше і непотрібно буде витрачати великі суми на їх ремонт.

По-друге, прибирання офісів, миття вікон, чищення килимів зусиллями професіоналів це економія сил компанії. Кожен повинен займатися своєю справою. Користуючись послугами компаній клінінгу, автоматично звільняються співробітники від необхідності прибирання.

Професійне прибирання - це турбота про здоров'я. Прибирання покращує не тільки зовнішній вигляд приміщення, але і вбиває безліч шкідливих бактерій, які знаходяться на брудних поверхнях і через повітря потрапляють в організм. Прозаїчно, але факт. Професійне прибирання приміщень - це боротьба з шкідливими речовинами на якісно новому рівні. Чищення килимів, наприклад, - це боротьба з пилом, який осідає у вас в легенях. Чим його менше, тим легше дихається і менше шкоди здоров'ю. Аналогічний ефект дає миття вікон і комплексне прибирання офісів. Послуги компаній клінінга - це не тільки користь для зовнішнього вигляду приміщень, але і багато в чому боротьба з мікробами і шкідливими речовинами, що містяться в повітрі і що знаходяться на різних поверхнях. Якщо взяти великий торговий зал, де щодня проходять тисячі відвідувачів або невеликий офіс, але до нього частенько приходять люди укладати договори або отримати консультацію, в чистому приміщенні - це додатковий плюс керівництву.

Клінінг - це не просто дань моді і даремна витрата бюджету. Клінінгові компанії - це реальні помічники бізнесу по декількох напрямах. То навіщо відмовлятися від цієї допомоги?

Таким чином, професійне прибирання (клінінг) - це оптимальне поєднання сучасних технологій, використання підготовленого персоналу, професійного устаткування і спеціальних миючих засобів для досягнення максимального комфорту і чистоти у готелі або офісі.

 
< Попер   ЗМІСТ   Наст >