< Попер   ЗМІСТ   Наст >

Web - сайт

Основоположною частиною рекламної компанії туристичної компанії в Інтернеті є створення web-сайту. Він є вузлом мережі Інтернет, в якому зосереджені певні мережеві ресурси.

Неможливо підрахувати загальну кількість web - сайтів, що мають відношення до туристичної індустрії, але приблизно їх налічується близько 250 тисяч.

Web - сайт представляє основний обсяг інформації про продукт, що пропонується туристичної фірмою. Там міститься вся інформація, яку бажає одержати клієнт після взаємодії із зовнішньою рекламою. Це визначає важливість його успішного просування, від якого в значній мірі залежить ефективність всієї рекламної діяльності туристичної компанії.

Крім того, web - сайт надає туристичній компанії широкий ряд додаткових можливостей на додаток до доступних раніше комунікаційних служб, їх особливість полягає в тому, що компанія може надавати користувачам додатковий сервіс: надавати інформацію, надавати перед- і після продажне консультування та обслуговування туриста, продавати путівки, авіаквитки або послуги з бронювання готельних номерів. За наявності власного сайту зростає ефективність рекламних заходів, що проводяться в Інтернеті, оскільки будь-яка туристична реклама може розміщувати посилання на сайт туристичної компанії, де користувачу стане доступною значно більша кількість інформації, і він отримає суттєво ширше уявлення про туристичну компанію та її пропозиції. Крім того, інформація про поведінку відвідувачів на сайті може відразу ж поступати у відділ маркетингу компанії і використовуватись для вдосконалення якості обслуговування клієнтів.

Таким чином, web-сайт є одним з головних елементів системи Інтернет-маркетингу і вимагає найбільшої уваги з боку маркетингової служби туристичної компанії.

З точки зору маркетингу, web-сайт - це набір інформаційних блоків та інструментів для взаємодії з одним або декількома сегментами цільової аудитори.

Створення web-сайту

Перш, ніж створювати web-сайт, необхідно визначити цілі його створення і шляхи їх досягнення, провести маркетингові дослідження, розробити план необхідних заходів. При створенні web-сайту повинні бути вирішені такі питання, як вибір місця розміщення сервера, вибір провайдера, вибір домену, розроблений дизайн і його структура, проведено його первинне інформаційне наповнення, розглянуті питання поєднання з існуючою інформаційною системою туристичної компанії, і після проведення попереднього тестування сайт може бути розміщений в Інтернеті.

При виборі домену, потрібно враховувати, що домен типу "назва компанії, назва домену постачальника.uа" має ряд значних недоліків, головний з яких полягає в тому, що фірма виявляється "прив'язаною" до постачальника і у разі його зміни потрібно буде змінити місце розташування сайту з відповідною втратою засобів, вкладених в рекламування колишнього доменного імені, і необхідністю проведення нової рекламної компанії.

Вибір домену повинен здійснюватися з урахуванням наступних принципів:

  • - легко запам'ятовуватися;
  • - бути достатньо коротким;
  • - бути простим в написанні, щоб уникнути помилок користувачів при його наборі;
  • - бути легко вимовним;
  • - містити або назву компанії, або позначати сферу її діяльності, основний туристичний продукт і т.п.

Виконати всі ці умови часто не можливо, тому необхідно спиратися на ті критерії, які найбільш важливі для туристичної індустрії. З іншого боку, щоб спробувати зробити це можна зареєструвати відразу декілька імен.

У випадку якщо туристична компанія працює в Україні, найдоцільніше провести реєстрацію домену в зоні uа. Це спочатку показуватиме відвідувачам географічну прив'язку компанії, і такий сайт буде безперешкодно проіндексований україномовними пошуковими системами. Крім того, вибір вільних імен в зоні uа набагато ширше, ніж в міжнародних зонах com, org, net або що недавно з'явилася biz.

 
< Попер   ЗМІСТ   Наст >