< Попер   ЗМІСТ   Наст >

Дозволи, необхідні для початку роботи. Ліцензування діяльності підприємства

Видача дозвільних документів є однією з найобтяжливіших процедур при започаткувати підприємницької діяльності в Україні. В залежності від виду діяльності підприємець не має права розпочати будівництво, виробництво чи торгівлю без одержання низки дозвільних документів від центральних та місцевих органів влади.

До цих документів належать:

 • o різноманітні ліцензії;
 • o дозволи на будівництво та виконання будівельних робіт;
 • o видача технічних умов на проектування;
 • o експертні висновки та погодження, особливо для проектної документації, при атестаціях та обстеженнях виробництв і прийнятті об'єктів в експлуатацію;
 • o дозволи на початок роботи від органів пожежної охорони, санітарно-епідеміологічної служби та держнагляду за охороною праці;
 • o дозволи на розміщення реклами та об'єктів торгівлі і сфери послуг, а також багато інших.

Дозвіл на розміщення об'єкта торгівлі

Окремо звертаємо Вашу увагу на питання отримання дозволу на розміщення об'єкта торгівлі. Для того, щоб відкрити торговельну точку, Ви повинні не лише орендувати для цього приміщення, але й отримати деякі дозволи на початок роботи, а саме:

1. Свідоцтво торговельної точки в органі місцевого самоврядування за місцем здійснення торговельної діяльності.

Порядок видачі дозволу на розміщення об'єкту торгівлі (або свідоцтво торговельної точки) та розмір збору за його видачу встановлюється безпосередньо міськими органами влади. Окрім того, відповідно до п.11 постанови Кабінету Міністрів України від 08.02.95 р. №108 "Про порядок заняття торговельною діяльністю та правила торговельного обслуговування населення" СПД повинен погоджувати режим роботи торговельної точки з місцевими органами влади.

Переважно дозволи видаються строком на рік. Кожен наступний дозвіл отримується щорічно до закінчення строку дії попереднього дозволу у вповноваженому на це відділі виконкому.

 • 2. Дозвіл на початок роботи в органах пожежного нагляду;
 • 3. Дозвіл на початок роботи в органах державної санітарно-епідеміологічної служби.

Питання отримання дозволів узгоджені:

 • o Наказом Міністерства зовнішніх економічних зв'язків і торгівлі України від 08.07.96р. №369 "Про затвердження Правил роботи дрібно роздрібної торговельної мережі";
 • o Постановою Кабінету Міністрів України від 14.02.01р. № 150, що затверджує "Порядок видачі органами державного пожежного нагляду дозволу на початок роботи підприємства та оренду приміщень";
 • o Постановою Кабінету Міністрів України від 22.06.99 р. №1109, що затверджує "Положення про державний санітарно-епідеміологічний нагляд в Україні".

Використання касового апарату

Законом України від 06.07.95 р. №265/95-ВР "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" визначено, що реєстратори розрахункових операцій (РРО) обов'язково застосовуються СПДФО (крім СПДФО, що є платниками єдиного податку у випадках передбачених законодавством), які здійснюють операції з розрахунків у готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі.

Отримання дозволу від органів державного нагляду за охороною праці

СПД, який планує розпочати діяльність, пов'язану з виконанням робіт підвищеної небезпеки або експлуатацією об'єктів, машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, повинен одержати відповідний дозвіл Держнаглядохоронпраці або його територіального органу. Перелік видів діяльності підвищеної небезпеки і порядок отримання дозволу визначено Постановою КМ від 15 жовтня 2003 р. N 1631" Про затвердження Порядку видачі дозволів Державним комітетом з нагляду за охороною праці та його територіальними органами".

 
< Попер   ЗМІСТ   Наст >