< Попер   ЗМІСТ   Наст >

КУБА

Кубинська кухня складається, переважно, зі страв іспанської кухні, хоча в ній є чимало національних страв. На формування кубинської кухні вплинули не тільки звичаї, а й народності, які з давніх-давен населяли Кубу.

У межах країни існують деякі регіональні відмінності щодо приготування страв. Наприклад, у Сантьяго-де-Куба і східній частині острова готують більш пряну й гостру їжу. У центральній і західній частинах країни популярні кокосовий горіх і шоколад, а для приготування страв використовується тільки кокосова олія та кокосове молоко.

Кубинці мають два види супів - "потахе" й "ахіако". Перший готується з квасолею та горохом, а другий - з кубинськими овочами. Найулюбленіша національна страва кубинського народу - лечон асадо (смажене молоде порося) з гарніром арос конгрі та смаженими бананами.

Національною кубинською стравою також вважається риба, при приготуванні якої використовуються лимон, оцет, часник, цибуля, перець. У ресторанах та кафе можна скуштувати ракоподібних і молюсків. Їх називають марікос.

Кубинці полюбляють м'ясні страви з баранини, кролятини, курки, гуски, а також дичини. Надають перевагу курятині і свинині. Із зернових перевага надається чорним бобам, рису і кукурудзі.

На Кубі вживають багато фруктів: манго, гуава, ананаси, банани. Особливість кубинської кухні полягає ще й у тому, що їжа приправляється соусами. Ймовірно, найпопулярніші соуси на Кубі - сальса кріолла (з томатів, цибулі, перцю, часнику, олії) і мойо (з часнику, помідорів і перцю). Надзвичайно багатий вибір фруктів не міг не наштовхнути місцевих кухарів на приготування фруктових соусів, наприклад з манго і папаї.

До кожної страви у величезній кількості подаються фрукти, які можуть бути і самостійною стравою. Варто згадати про знаменитий кубинський ром ("Гавана клаб", "Анейхо", "Гуаябіта дель Пінар"), а також коктейлі на основі рому - "мохіто і "дайкірі". Кава по-кубинськи дуже міцна і солодка.

ЛАТВІЯ

Основу латвійської національної кухні становлять: борошно, крупи, горох, боби, картопля, овочі, а також молоко і молочні продукти. З м'ясних продуктів найбільше споживають свинину, рідше - яловичину, телятину, птицю.

Латвійський стіл фактично на 70-75% складається з холодних страв: бурякового та інших салатів, м'ясної і рибної закусок, яєць, сирів і кисломолочних продуктів (кисле молоко, м'який сир, сметана). Яйця є компонентами майже всіх холодних закусок, м'ясних паштетів, рибних страв, овочевих запіканок, сирів.

Для латвійського столу характерна велика кількість рибних страв, більшість із яких вживають як холодні закуски. Особливо широко використовують солений і маринований оселедець, копчену рибу (вугор, салака). Рибу споживають також смажену та тушковану.

Латиші люблять не стільки свіже, як копчене м'ясо і сало. Перевагу надають свинині, хоча вживають також яловичину, баранину, птицю. Основним гарніром до м'ясних страв є картопля, частіше -смажена, рідше - відварна. Широко використовують бобові (горох, квасолю).

Серед національних страв відомі аукшта зупа (холодний буряковий суп), цибулевий клопс (біфштекс під особливим цибульним соусом), сірий горох зі шпиком, збиті вершки і хлібний суп, свіжі рибні делікатеси: балтійський лосось смажений, солоний і копчений, мінога і копчена тріскова печінка, снетки і вугрі, салака й оселедець.

З напоїв у латишів найпопулярніші чорна кава, пиво. Влітку вживають збитень. З алкогольних напоїв найвідоміший "Ризький чорний бальзам" - старовинний латвійський напій з фруктовим ароматом і гіркуватим присмаком.

 
< Попер   ЗМІСТ   Наст >