< Попер   ЗМІСТ

Сонник

Вигадав собі солодкого сна та й ліг на солому спати.

Людина завжди намагалася вгадати своє майбутнє. Одним зі способів спілкування зі світом пророкувань з незапам'ятних часів і дотепер вважаються сновидіння. Глибока віра в сни, віра в те, що вони здебільшого віщі, що вони збуваються, поширена серед усіх народів світу. Вважається, ніби у сновидіннях люди повністю розкривають свою свідомість і на підсвідомому рівні, неупереджено, логічно й безкомпромісно вирішують проблеми, поставлені перед самим собою. Прикладами тому можуть послужити наукові відкриття, здійснені вві сні (та ж таблиця Менделєєва, приміром). Або ж у сні не ми є суб'єктом дії, а надприродна, вища сила (на думку інших – наша власна свідомість), яка намагається попередити нас про ту чи іншу подію, що може мати місце в нашому житті.

Наші предки вірили, що під час сну душа покидає тіло людини й ходить по тому світі, а там знають, що з тобою станеться, і тому сни завжди віщі.

Віру в сни підтримала й Біблія. У Біблії Сам Бог говорить, явившись Аарону при вході до Намету: "Якщо буде в вас Пророк, то Я, Господь, дамся йому пізнати в видінні, буду в сні говорити Я з ним" (Числа 12.6). Так само Книга Йова 33.14–15 рішуче стверджує, що в снах Сам Бог промовляє:

Бо Бог промовляє і раз, і два рази,

Людина ж не бачить того:

У сні, у видінні нічному,

Коли міцний сон на людей нападає,

В дрімотах на ложі.

Коли цареві вавилонському приснився був сон, то він наказав "покликати чарівників та заклиначів, і чаклунів та халдеїв, щоб розповіли цареві про його сни" (Даниїла 2.2). Відгадувачі (тлумачі) снів звичайно мали велике значення.

Але віру в сни найбільше поширила й освятила, звичайно, Євангелія від Матвія, що подає їх аж п'ять разів.

У нашій давній літературі віщі сни були звичайним явищем. Так, багаті на них, наприклад, наші літописи. Дуже яскраво описаний сон Київського князя Святослава Грозного й у нашій пам'ятці 1187 року "Слово о полку Ігоревім", і це дуже цінне джерело для дослідження снів у старовину. Ось він: "А Святослав бачив смутний сон (це по поразці князя Ігоря половцями). У Києві на горах – розповідає він, – зодягали мене звечора чорним покривалом на ложі тисовому, черпали мені сине вино, з отрутою змішане, порожніми сагайдаками поганих чужинців сипали мені на лоно великі перла, і пестили мене. І ось уже дах без гребеня в мойому златоверхому теремі! Всю ніч з вечора грали темно-сірі (бусові) ворони.

Біля Плісненська на болоті були нетрянські гадюки (дебрські сані), і неслися до синього моря".

Академік В. Перетц у своїй праці про "Слово о полку Ігоревім" 1926 року перевірив це сновидіння за стародавніми сонниками і дійшов висновку про такі тлумачення його елементів: перли – сльози, так само як і намисто, постіль – на недугу, чорна одіж – на печаль, змія та крук – на нещастя, а дах без гребеня віщує покійника...

Тож український народ завжди надавав сновидінням особливого й навіть мастичного значення. Природно, люди, які вміли трактувати сни, користувались заслуженою популярністю й повагою у громаді.

Сьогодні до віри у сни хтось ставиться з великою долею скептицизму, для нього це звичайнісінький забобон, і він зранку не надає особливого значення тому, що наснилося вночі. Інший, навпаки, одразу кинеться до сонника, аби дізнатися, прощо говорить побачена "картинка", а потім весь день ходитиме під враженням.

Причому багато хто впевнений, що сни, побачені в різні дні тижня, мають різні властивості та певний "ступінь" імовірності втілення в реальності...

Так чи інакше, але сон – одне з найзагадковіших явищ на світі. Навіть якщо ми не можемо розтлумачити те чи інше сновидіння, це аж ніяк не означає, що воно не має сенсу, є "випадковим" явищем.

Просто людина ще не піднялася до розуміння цієї вселенської таємниці...

Отже, сни – найкращі провісники. Головне – не помилитеся з їхньою розшифровкою. Сонників у нас дуже й дуже багатопале старші зовсім не дійшли до нас. Звичайно, важко сьогодні розібратися в різноманітті всіляких трактувань, пояснень і порад щодо побаченого вві сні.

Але мусимо визнати: найбільш точні тлумачення снів належать не сучасності, а минулому, коли до цієї "науки" ставилися з особливою пошаною, навіть благоговінням, ретельно спостерігали, аналізували певні життєві явища й намагалися відслідкувати причиново-наслідковий зв'язок між сном та його "реалізацією" в цьому світі – наяву; старанно накопичували ці знання та передавали з покоління в покоління, намагаючись не впустити жодної, на перший погляд, незначної дрібниці. У нашій книзі ми наведемо тлумачення певних снів, про які в народі склалася більш-менш стала думка завдяки тривалим спостереженням, але, зрозуміло, не зможемо обійняти всю безмежність потенційних снів.

Проте сподіваємося, що цей коротенький сонник станеться вам у пригоді.

Отож, на добраніч. І солодких снів вамі

АБЕТКА, АЛФАВІТ

Важкий початок справи. Учити самому – підступний ворог; когось учити – досягнете поставленої мети. Успіх у науці.

АБРИКОС

Бачити вві сні абрикоси – обманута надія; неприємність і втрата; їсти зрілий плід – задоволення, сушений – турботи, зелений – невдача у справах.

АВТОМОБІЛЬ

Новина. У легковій машині їхати – на щастя. Сидіти в автомобілі, що стоїть, – нездійсненні мрії; керувати автомобілем, наче ас, – у вас надмірна самовпевненість; стати жертвою наїзду на вас автомобіля – неприємності на роботі.

АГОНІЯ

Бачити вві сні агонію вмираючої людини – на щастя, здоров'я, багатство.

АҐРУС

Збираєте аґрус чи доглядаєте за ним – до несподіваного завершення всіх неприємностей. Завдяки своєчасному втручанню ваших друзів перед вами відкриються прекрасні перспективи почати нове життя. їсти аґрус – слід побоюватися поспішних рішень, оскільки одним невірним кроком можна погубити все те, що з такою старанністю створювали. Відчувати смак аґрусу.– бути не ділком задоволеним результатами виконаної роботи або переоцінювати свої шанси на успіх.

АЗАРТНА ГРА

Грати в азартну гру вві сні – недобрий знак. Якщо граєте й не можете зупинитися,- то наяву загрожує бути втягненим в авантюру, що завершиться для вас дуже неприємно. Виграти вві сні в якій-небудь азартній грі – втрата друга. Ви виграли значну суму грошей – комусь із ваших близьких загрожує нещасний випадок чи трагічна подія. Єдиним гарним сном про участь в азартній грі є той, у якому ви програли, – на вас чекає порятунок від усіх неприємностей.

АЙСТРА

Квітуча – нездійсненна обіцянка. Бачити айстри – підвищення на посаді, пошана від колег.

АКАЦІЯ

Акація квітуча – несподівана радість, добре зроблена справа; сидіти під акацією – добрі новини. Акація також – приємна зустріч, але невдача в тій справі, що її вам будуть пропонувати наступного дня.

АКУЛА

Як насниться акула, маєте злого ворога; ловити – турботи.

АЛЬТАНКА

Зустріч із приятелем або дорогою для вас людиною. Нове місце проживання.

АМПУТАЦІЯ

Ампутація вві сні – матеріальні втрати в реальному житті. Чим менш значущою була частина тіла, яку ампутували, тим незначнішими будуть ці втрати. Якщо вві сні ампутація – це наслідок аварії або будь-якої іншої катастрофи, то наяву ваші втрати будуть пов'язані з несприятливими обставинами. Залишитися без кінцівок у результаті ампутації – до невдалої угоди, що принесе фінансові втрати, але при цьому ви набудете досвіду, якого вам не вистачало. Якщо в реальності ваш шлюб перебуває під загрозою, то втратити вві сні яку-небудь частину тіла передвіщає остаточний розрив.

АНГЕЛ

Ангела бачити – добрі новини або застереження перед нерозсудливим учинком; чути його – недобре гадання; бути ним: для здорового – успіх, для хворого – терпіння. Розмовляти з ангелом – близька смерть когось із родичів; просто бачити його в небі – познайомишся з красивою жінкою. Ангел у сні – щастя, радість, щиросердечна рівновага.

АНЕКДОТ

Розповідати – обмова, плітки.

АПЕТИТ

Мати хворобу шлунка; брак грошей; розлука.

БАБАК

Побачити вві сні бабака, тримати його на руках чи ловити – знак того, що спокуси десь поруч. Варто виявити хоча б найменшу слабкість характеру, вони відразу спробують полонити вас. Мертвий бабак уві сні – символ вашої перемоги над спокусою та майстерного подолання хитрих пасток.

БАБА

Насниться баба – плітки. Баба молода – полювання й до кохання, стара – слабкість. Бабуся – одержите менше грошей, ніж сподівалися. Хвороба. Баба снігова – лист про кохання.

БАГАТТЯ

Тривога; хтось вас таємно кохає; з димом – непорозуміння; гасити – відмовитися від попередніх намірів.

БАЗАР

Бачити себе на базарі – знак того, що ви повинні продовжувати своє самовдосконалення, оскільки ваші нинішні вади закривають вам шлях до щастя й добробуту. Продавати щось на базарі – цілком присвятити себе торгівлі.

БАНКА СКЛЯНА

Порожні скляні банки у сновидінні – зубожіння й нестатки. Чим-небудь наповнені банки – великий успіх. Якщо ви купуєте скляні банки, то ваш успіх виявиться нетривким і тягар розчарування буде вкрай важким. Розбита банка – перенести важку хворобу чи глибоке розчарування в найдорожчій і коханій людині.

БАНДУРИСТ.

Новина; будете веселитися.

БАРАН

Баран – успіх, надія й радість; б'ється рогами – страх, хтось нападе, вилає. Баранину їсти – прибуток.

БДЖОЛИ

Пожежа. Якщо сниться, що рій вилетів, – пожежа буде, будинок згорить. Якщо сниться бджолиний рій – на смерть. Бджоли – залежно від того, що вони вкрили, – пожежа або мрець.

БЕЗЗУБА ЛЮДИНА

Як у вас немає зубів, то ви не в змозі самостійно зробити кар'єру. Можливо, ваші райдужні плани зруйнує хвороба або травма. Якщо хтось беззубий вві сні, то ваші вороги безсилі проти вас.

БЕЗЛАДДЯ

Бачити вві сні безладдя означає, що з вами будуть погано поводитися оточуючі.

БЕЗОДНЯ

Дивитися вві сні в безодню – вам загрожує серйозна втрата власності. Для жінки дивитися у безодню – очікувати небажаних турбот. Падати в безодню – глибоке розчарування. Однак якщо вам удасться успішно уникнути падіння, то вдасться й відновити свій статус.

БЕРЕГ

Берег у сні – успіх у справах; мандрівка. Відпочивати на березі – життя заспокоїться; прогулюватися берегом –туга за далеким і, можливо, недосяжним.

БЕРЕЗА

Несподівана радість. Лізти на березу – переживете щось приємне; зелена береза – щастя та здоров'я; суха – невдача, неприємність, горе.

БЕСІДА

Якщо під час бесіди вві сні ви щось їли, то слід остерігатися шлункового захворювання. Якщо впродовж бесіди тільки велися розмови, то наяву ви будете мати реальну владу та серйозний авторитет серед оточуючих.

БИК, ВІЛ

Бик – важка справа; пасеться – неприємність. Бачити вві сні бика – будь обережний; нападе бик – щастя в любові; зарізаний (зарізати) бик – через терпіння уникнете небезпеки. Воли запряжені – мати сильних друзів; везуть щось – на вас чекає багато роботи; скачуть, начебто коні, – вірність у любові; гладкі воли – щастя не за горами; худі – дорожнеча; нападуть воли – невірні друзі.

БІБЛІЯ

Читати Біблію – до благополуччя. Бачити Біблію – на вас чекає визначне, але суворе життя.

БІГ

Бачити бігунів – одержите гроші; самому намагатися бігти, але фактично стояти на одному місці – довго будете чекати на краще; добігти до мети – обміркована справа завершиться успішно; наздогнати когось – досягнете щастя. Обігнати когось на ходу – переживете ту людину. Бігти без мети, невідомо куди – грошова втрата.

БІЙ, БІЙКА

Бійка, битися вві сні – хтось приб'ється, гості, звістка. Бій, бійка ще – сварка. Побити когось – приїдуть гості. Поб'ють вас – несправедливість. Бити людину – утрата; тварину – хвороба, журба; дружину – невірність. Бити чужого – знайти справедливість; бити дітей, жінку або чоловіка – на добро та сімейну радість; худобу бити – збитки. Бити кота – рада; коня – швидка мандрівка; злодія – успіх у справах; гадюку – переможете своїх ворогів, недоброзичливців. Бити самого себе – досягнете мети; вас б'ють – благополуччя; бачити, як б'ють когось, – будете про щось ремствувати; сниться, що багато людей б'ються, – будете свідком у суді. Колотнеча між чоловіком і жінкою – очікувана любов, між чоловіками – заздрість, між жінками – переживання. Бачити битву – будете мати недруга; брати в битві участь – будете мати якусь мороку; бачити вдалині – одержите звістку.

БІЛИЗНА

Прати білизну – про вас говорять недобре; брудну й у брудній воді – хтось судить, зводить наклеп. Купувати білизну – хвороба; шити – скнарість; вивішувати для просушування – прибуток. Нижня білизна порвана – приниження, неприємності на роботі. Прокинутися в білизні – довідатися про цікаву новину. Чиста білизна в шафі – благополуччя, брудна – сімейні чвари.

БІЛКА

Бачити білку – несподівана радість; якщо вона щось гризе – сімейне щастя; ухопити, піймати її – загрожує небезпека; білка вкусить – будете налякані через дітей або чоловіка. Білка насниться чоловіку – знайомство з облудною, брехливою жінкою, утрата майна; жінці – буде обманута негідним чоловіком. Білка ще – знайомство з веселою людиною.

БІЛЬ

Біль у сні відчувати – будете мати радість; біль у животі – зробите дурницю; біль очей – занедужають родичі; біль вух – злі, неприємні новини; зубний біль – набридає вам близька особа; біль ніг – плани не здійсняться.

БІЛЬМО

Більмо на оці – обман, якого ви не помічаєте.

БЛИЗНЮКИ

Бачите близнюків – дочекаєтеся дітей (а як маєте дітей, то онуків); мати близнюків – велике сімейне торжество.

БЛИСКАВКА

Бачити, як сяйнула блискавка, – на короткий термін до вашого життя завітають щастя та процвітання. Якщо блискавка яскраво освітить якийсь предмет поруч із вами, то ви будете схвильовані вдалим одруженням друга чи прикро вражені плітками й чутками про вас. Побачити блискавку прямо над головою – добрий знак, що на довгий час обіцяє радощі й доходи.

Блискавка, що сяйнула в темряві серед чорних хмар, – загроза, втрата, розчарування: ділові люди повинні більше уваги приділяти своєму бізнесу, жінки – бути ближче до чоловіків, маленькі діти, старі та хворі люди після такого сну зажадають від вас уваги й догляду. Блискавка освітила вас від голови до ніг – незабаром страшне горе вразить вашу душу. Є й інші тлумачення цього сновидіння. Блискавка – знак руйнувань і нещастя. Бачити в небі блискавку – до пожеж, що призведуть до руйнування й залишать безліч людей без даху.

БЛОХА

Говорять, як сняться блохи, те це будуть деякі погані новини. Ловити бліх неприємність; бачити – одержання грошей; кусають блохи – лихо.

БЛУД

Заблудитися вві сні – на вас чекає велика користь або гроші; не розраховуйте на друзів.

БОГ

Бог сниться – допомога в нестатку. Молитися Богові вві сні – благополуччя.

БОГАТИР

Як насниться богатир, велетень, то це віщує дорогу.

БОГОМАТІР

Насниться Богоматір – найщасливіша подія в житті. Богоматір на церкві до смерті матері. Ікона Божої Матері у хмарах – до смерті.

БОЛОТО

Болото – на погане; бродити по ньому – обмова, наклеп. Гниле болото бачити – на багатство; якщо болото причепилося –причепиться якась хвороба, болячка.

БОРОДА

Говорять, як красива, велика борода сниться, то буде цій людині прибуток який-небудь; а як стрижеш бороду або голиш, то буде якась утрата. Бачити, як росте борода, – збільшення майна; обстригати комусь бороду – зробити зло, несправедливість; чорна борода – здоров'я; розкішна і довга – у тебе багато добрих заступників, захисників; руда – підступні приятелі; лізе волосся на бороді – велика скорбота. Гладити бороду – втрата. Як сниться дівчині, що вона має бороду, то це означає втрату свого коханого.

БОРОДАВКА

Бородавки бачити в когось – небезпечні товариші, знайомі чи незнайомі; мати в себе – багатство.

БОРОЗНА

Сниться борозна від плуга – нова якась турбота.

БОРОНА

Борона – бережися вогню. Борона – здійснення планів, виправдання очікувань, налагодження гарних стосунків. Боронувати поле, город – навести лад у своїх справах.

БОРОТЬБА

Боротися – добрими справами заслужиш нагороду; бачити чиюсь боротьбу – будь милосердним до рідного; кривава боротьба – погане майбутнє.

БОРЩ

Борщ їсти вві сні – несподіванка, користь.

БОСИЙ

До втрати; повага; йти по росі – здоров'я, роса коле – остерігайтеся.

БРАГА

Брагу пити – несподівана зміна всіх справ і занять.

БРАСЛЕТ

Браслет на вашій руці – неприємна історія, неприємність.

БРАТ

Бачити брата вві сні – одержите радісну звістку. Розлука з братом – станеться з вами якийсь щасливий випадок; утратити брата – на вас чекає бурхливе, сповнене тривог майбутнє; сварка з братом – смуток. Брат двоюрідний – відвідаєте родичів.

БРІД

Брід переходити – улаштуватися на роботу (службу) при важливій, значній особі.

БРОВИ

Брови темні, чорні – здоров'я; білі, руді – зрада в любові; голити брови – ви надто легковажні, недалека людина; обпекти брови – суперечка за спадщину. Брови ще – друзі, весела компанія.

БУРЛАКА

Бути бурлакою– тривога та страх; бачити •– якась зміна; бути серед бурлак – невпевнені знайомства. Волоцюга сниться – хтось за вами буде волочитися.

ВАГІТНІСТЬ

Чоловіку вві сні бачити вагітну – неприємність. Вагітність для дівчини – обман, для жінки –радість, для старенької – смерть за плічми. Бути вагітною ще – будувати сміливі плани.

ВАЛЯНКИ

Валянки – затишне житло, успіх у справах; узувати валянки – прибуток, знахідка в дорозі.

ВАРЕНИКИ

Вареники – гості. Вареники ліпити – готувати вигідну справа.

ВАРЕННЯ

Варення вві сні варити, готувати – вигідна, корисна робота; їсти – успіх у любовних справах; бачити варення – порожні наміри, незбутні мрії.

ВДІВЕЦЬ, ВДОВА

Удівець приснився – буде несподіванка; новина. Удова – неприємність; бути вдовою – мати нові приємні пригоди в житті; одружитися з удовою – багата спадщина; закохатися у вдову – вигоди й легке, безтурботне життя.

ВЕЖА

Бачити здалеку–безрозсудний учинок, спекуляція. Падає, валиться – до втрати, нещастя, можна утратити волю, потрапити до в'язниці. Лізти на вежу – велика приємність.

ВЕРБА

Верба – нещастя в любові. Верба над водою – сумні дні; плакуча (опущені гілки додолу) – горе в родини. Верба (гілка) в руках – радість. Падіння з верби – смерть.

ВЕРЕТЕНО

Бачити веретено – мати прекрасне майбутнє; веретено у прядці – щастя в будинку. Веретено насниться – будуть деякі турботи.

ВЕСІЛЛЯ

Весілля – похорон. Йти заміж – умерти. Сниться весілля й гульбище – у родині буде мрець. Бути на весіллі – скорбота велика, вінчатися зі своїм чоловіком – смерть. Танцювати на весіллі – стережіться осіб протилежної статі.

ВЗУТТЯ

Як сняться чоботи, черевики, то буде якась дорога або поїздка. Нове взуття бачити – зустріч, купувати – до заміжжя. Порване взуття або одяг – хтось вмре в родині. Сниться, що відпала підошва (а ще й з правої ноги) – це обов'язково якась пропажа, нещастя.

ВИНО

Вино вві сні пити – здійснення бажань; пити вино біле – радість, задоволення одержати; червоне – завжди мати гарний настрій; яблучне – скромна радість.

ВИНОГРАД

Бачити вві сні – благополуччя в дітях; без ягід, грона – брехня. Виноград їсти – радість, недостиглий – помилка. Виноградні грона червоні – переляк; хтось подарує – нове знайомство; зривати, зрізати грона – щастя зростатиме.

ВИШИВКА

Вишивка вві сні – прагнення до оманного шику. Вишивка – дощ. Вишивати – спокій і затишок у житті.

ВИШНІ

Стиглі вишні або сливи – сльози. Як сняться вишні – це сльози, якесь лихо. Вишняк – весела забава.

ВІДЬМА

Бачити відьму вві сні – несподівана неприємність.

ВІНОК

Вінок – смерть рідної або близької вам людини. Вінок утратити – сором, на голові – весілля, щастя; плести – видужання; з терну – досягнете величі, слави.

ВІНЧАННЯ

Вінчання – нове, сильне корисне знайомство; радісний випадок.

ВІСК

Бачити віск жовтий – вас обманюють, білий – міцне здоров'я, розплавлений – утрати; фігурки з воску – дружба з нудними, нецікавими людьми; купувати віск – уникнути значних труднощів; воскові свічки-– неприємність або участь у якійсь церемонії.

ВОВК

Якщо сниться вовк, то це який-небудь злий ворог гострить ніж або копає яму. Вовки – важка справа, злодії.

ВОДА

Каламутна вода – символ смутку, якоїсь неприємності, обмова. Коли сниться чиста вода, то це значить здоров'я (або радість, або добра новина). Повінь – тимчасові перешкоди. Краплі води – на гроші. Як пити холодну воду – на здоров'я, чисту – на щастя, мутну – на хворобу.

Кипляча вода – сварка, ворожнеча; сниться, що вода ллється з-під стріхи – важкі таємні вороги, несподівані перешкоди; зі стін – беззахисність, хтось зазіхає на ваш спокій. Поринати в глиб вод – потрапляти у скруту, займатися спокусливою, але ризикованою справою; тонути – ускладнення в житті.

ВОЛОССЯ, КОСИ, ЧУБ

Волосся густе мати вві сні – будете мати добру славу. Волосся олією маслити – на радість. Мати поплутане волосся – сором; чесати – означає волю; мати довге волосся – добро, до далекої мандрівки; стригти своє – нещастя; лізе, випадає – занепокоєння та погані новини. Довгі коси чесати – безчестя; чекайте дороги. Як насниться чорна коса або чуб, то буде цій людині прибуток. Мати біле волосся – не треба поспішати в певних справах. Як сниться, що чуба стрижеш, буде якась утрата.

Розчісуєш, миєш чуб – це на добро: повага й пошана від людей. Розпущені коси – дорога. Чесати коси та дивитися в люстерко – зміна, поворот у житті. Для дівчини – заміж вийде. Сивим себе бачити – це в'язниця. Відрізати коси вві сні – великий сором.

ВОРОН

Ворон у сні – на смерть, підступність.

ВОРОТА

Зачиняти ворота – врятуватися від лиха.

ВОСКРЕСІННЯ (з мертвих)

Воскреснути з мертвих – побачення з родичами.

ГАДЮКА

Гадюка – брехня вийде, суперечка. Гадюки – скандал. Як гадину вві сні вб'єш, то це означає, що позбудешся свого ворога. Укус гадюки – невдача; шипіння – підступність злих людей.

ГІРЧИЦЯ

Вві сні їсти гірчицю – бажання ваше здійсниться.

ГНІЗДО

Гніздо знайти – велике щастя, зняти з дерева – незабаром весілля; знищити гніздо – радуються ваші недруги.

ГОЛИЙ

Сниться голий чоловік – не зовсім добре, жінка – на щастя. Голим бути – бідність.

ГОЛКА

Якщо сняться голки (голка), то це певна ознака того, що в когось закохаєтесь.

ГОРОХ

Як сниться горох – це сльози.

ГОЛУБИ

Як присняться голуби – буде незабаром якась удача; приємні звістки. Голуби – дорослі діти. Як дівчині сниться голуб – це молодий, хлопцю голубка – наречена. Голуба або голубку випустити з рук – розлука з дружиною. Голубів із гнізд виймати – скликати гостей. Голубів бачити – радісна звістка; брати в руки – неприємність; у небі літають – приємна новина. '

Голуби від вас відлітають, тікають – до смерті.

ГОРОБЕЦЬ

Як даєш їсти горобцям, то для дівчини це добра прикмета – незабаром буде весілля. Горобця ловити – початок знайомства й кохання.

ГРЕБІНЕЦЬ

Гребінець як насниться, то цій людині незабаром буде якась дорога. Гребінь – суперечка,

ГРЕЧКА

Суперечка, сварка, чорна хвороба.

ГРИБИ

Як присняться погані гриби, неїстівні, отрутні, то, говорять, це добрий сон, буде прибуток. Гриби збирати – у жінки діти будуть. Як присняться гриби сушені, То це проти якого- небудь нещастя. Гриби їсти – доживеш до глибокої старості, бачити – зустрінеш дурня.

ГРОШІ

Гроші паперові – гарна прикмета, незабаром щось може бути цікаве, радісне, приємне. Мідні гроші–будуть якісь сльози, турботи, срібні – нічого кепського, золоті – добре, матимете прибуток.

ГРЯДКА

Грядка – труна. На садибі грядки – у будинку мрець.

ДЗЕРКАЛО

Щоб не снилося нічого, то не треба дивитися після заходу сонця в дзеркало. Як насниться дзеркало: дівчині – наречений; молодиці – зміна в її житті; будь-кому бачити себе в дзеркалі так, що все обличчя у прищах, – зміна життя на краще: добробут, багатство. Бачити дзеркало вві сні – сором буде.

Якщо заміжня жінка бачить себе вві сні молодою дівчиною, яка вбирається перед дзеркалом, то не мине хвороби. Якщо сниться, що дивишся в дзеркало, – когось покохаєш.

ДИМ

Дим – диво; невдача. Як сниться дим, немає вогню, то буде якесь диво; дивна звістка; дорога; похвала. Дим – це й смерть. Чорний – перешкоди, плітки.

ДИНЯ

Як сниться диня – нездоров'я. Дозріла диня – успіх, зелена – довідності.

ДИТИНА

Насниться: дитину народжуєте чи народили – багатство. Як сниться дитина повненька – це турботи на добро; худенька, плаксива–турботи на погане. Дитину маленьку бачити вві сні– величезні неприємності, суперечка, бійка. Якщо жінці сниться, що вагітна або годує немовля, – буде прибуток" Той же сон побачить старенька – віщує важку хворість і смерть. Якщо сниться, що дитина груди ссе, то буде бідність, що не відчепишся. Дитина – напасть, сварка, турботи. Дитина на столі, оживає – смерть цієї дитини. Багато дітей – тривога. Дитина на плечах у чоловіка–у вагітної жінки народиться хлопчик, на плечах у жінки – народиться дівчинка. Маленька дівчинка – іноді на диво.

ДІЖА

Діжа порожня – великі неприємності; наповнена – багатство, дірява – мати матеріальні збитки; бачити багато діжок – багатство у вашій родині; бачити номера на діжах – будеш мати удачу в лотереї.

ДОРОГА

Дорога без мети – прикра справа, переживання; стояти на перехресті доріг – не зможете прийняти важливого рішення; йти широкою дорогою –- радість і задоволення, вузькою – турботи, морока. Дорога крива, у вибоїнах – збитки; мокра – слізна.

ДОЩ

Дощ – добра новина. Дрібний, тихий – виправдання; великий, злива – значна невдача; сліпий (при сонці в небі) – приємна зміна. Сильна злива – зміна в житті. Промокнути під дощем – хвороба; утрата. Йде дощ: у ясний день – радість, у пітьмі – сльози.

ДУБ

Дуб як насниться – добра прикмета, буде від чогось прибуток, будете здоровим. Якщо сниться дівчині дуб, то буде наречений. Якщо сниться кому-небудь із членів родини, що на їхньому полі зрубаний дуб, то хтось повинен умерти з тієї ж родини тільки чоловічого роду: якщо дуб молодий – це син, а якщо старий – це батько. Дуб кремезний – довгі роки життя, без листя – хвороба когось з рідних, зелений – багатство.

ЄВАНГЕЛІЄ

Читати Євангеліє – одержите добру пораду; здійснення бажань.

ЖАБА

Як насниться жаба, то це, говорять, погана прикмета: обман, ворог. Турботи від злих пліток. Жаби у воді – успіх, чути – похвала, убити жабу – зашкодити собі. Якщо сниться, що жабу з будинку вимітаєш, – смерть улюбленого друга.

ЖАЙВОРОНОК

Чути його – приємні новини, бачити – багатство, піймати – виграш.

ЖИТО

Жито – життя. Жито зелене – життя погане. Жито росте з колоссям – людина буде жити. Жито стигле – буде вам де- небудь добре жити. Як жито косити косою – це смерть. Як жито дожинати, то до смерті. Якщо дівчині сниться, що на неї хлопець накладає вінок з жита, то вона заміж вийде. При цьому обличчя хлопця треба запам'ятати, – обов'язково саме він буде чоловіком. Як сниться жито в мішку, то життя протече важко, гірко буде, горе, бідність. Возити, молотити жито – до заміжжя. Жито, зібране в копиці, – до гарного життя. Складати копи в полукіпки =– зміна життя. Якщо вві сні скирта розпадеться надвоє, то половина шлюбного життя буде гарна, а половина – погана. Жито жати – задоволення, в'язати – велика користь. Чимало жита – довге життя.

ЗАГАДКА

Розгадати вві сні загадку–успішно довести справу до кінця; не знайти розгадки, не відгадати – бути під тягарем якоїсь важливої таємниці.

ЗЕРНО

Зерно тримати в пригорщах – остерігайтеся небезпеки.

ЗІРКИ

Як сняться зірки на небі, то де добрий сон, будуть якісь цікаві новини. Зірка – наречена. Якщо сниться хлопцю зірка – це його кохана дівчина. Зірка палаюча – смерть. Зірки взагалі – гроші.

ЗЛОДІЙ

Сниться перед заміжжям.

ЗОЗУЛЯ

Бачити або чути її – плітки принесуть вам неприємність.

ЗОЛОТО

Золото – недобре, небезпека. Золото – незабаром буде розлука з рідними, це погана прикмета. Золота обручка – весілля. Золото мати на собі – застереження, красти золото – утратите повагу, подарувати – будете на весіллі, утратити – утрата; мати багато золота та срібла – навколо вас багато нахлібників; фальшиве золото – вигода. Золоті рибки бачити – не здійсниться очікуване.

ЗУБИ

Зуб – утрата. Зуби – розмови, балаканина, плітки. Біль зубів – слабкість. Випали зуби та йде кров – смерть рідного, кревного'. Зуб випаде – мрець з родини. Випали всі зуби на долоню й почорніли, то той, кому сниться, помре. А якщо сниться один зуб, то вмре хтось зі знайомих. Зуби воскові – вмерти. Як сниться, що вирвали кутового зуба, то буде дорослий мрець, а якщо сниться, що вирвали переднього зуба, то буде маленький мрець. Як сниться, що зуби хворіють, а сон ранком, – це хтось приб'ється, буде гість. Як сниться, що зуби хворіють, а сон увечері, – це хтось чужий помре.

Зуб випаде дупластий – умре старий. Зуб випаде без болю, без крові – хтось умре не дуже рідний. Зуб зламався – утратите вірного приятеля, виріс новий – з'ясуєте, залагодите непорозуміння. Випадання однієї сторони зубів – перед смертю. Білі блискучі зуби – здоров'я.

ІГРАШКА

Насниться багато іграшок – будете мати багато дітей.

ІКОНА

Якщо сняться ікони (образи), то це добра прикмета. Ікони – ангели. Ікони, образи – скарб. Передача матір'ю дочці ікони вві сні – до весілля.

КАВУН

Як насниться кавун – проти крадіжки. Якщо сниться, що кавуни їли, то хворіти будете.

КАЛИНА

Калина насниться – весела зустріч.

КАЛІКА

Каліку бачити – неприємності; каліка вві сні – несподівана допомога; бути калікою.– мати добре здоров'я.

КВІТИ

Цвітуть квіти – на добро. Як сняться квітки, то буде якась для вас радість; весілля. Білі квіти – радість велика. Як пучок (букет) квітів насниться, то зміна в житті. Якщо дівчині сняться квіти, то вона буде знайомитися з кавалерами (цвіт – це дівоча доля). Як сниться квітка ясна, то добре, а як темна, то погано. Якщо квіти з росою – скінчиться неприємністю; квіти зів'ялі – попередження про небезпеку; квіти сухі – на недобре. Квітки красиві, а потім обпадають – погано, не будуть діти годуватися. Як сниться, що рвете квіти, – добре, а як садите – це погано. Так само й дерево: росте – добре, упаде – погано. Домашні квіти цвітуть – до смерті. Квіти збирати –- до плачу. Червоні квіти – перед весіллям. Хтось дав, подарував букет квітів – радість, знайомство. Квіти поливати – у будинку радість, щастя.

КВОЧКА

Турботи, жалоба.

КОЖУХ

Кожух сниться – слабкість, хвороба. Якщо сниться кожух, то, говорять, ця брехня. Кожух носити – багата спадщина.

КОЗА

Як сниться, що доїш козу, то це будуть якісь гроші від когось. Чорна коза – лихо, біла – вигода, отара кіз – багатство. Дика – шкода.

КОЛЕСО

Хвороба, утрата, розбита надія; з віссю – до любові.

КОЛОДА

Сниться до пожежі.

КОЛОССЯ

Зелене – здоров'я та радість; зріле – ваші бажання здійсняться; толочити ногами – потоптати здійснення намірів; жати – перемогти.

КОРОВАЙ

Сниться, що коровай глевкий, не удався –, до поганого життя молодих. Коровай їсти – прибуток, гроші, одруження.

КОШИК

Кошик мати або бачити – поповнення в родині; нести кошик – невпевнене майбутнє; із квітами – щастя в любові.

КРАШАНКА

Як насниться крашанка або крашанки – це бідність.

КРОПИВА

Обпечешся: очорнення, зрада.

ЛАЗНЯ

Лазня – звістка про смерть знайомого; слабкість.

ЛАЙКА

Сниться лайка – це плітки деякі будуть.

ЛАСТІВКА

Багато ластівок – звістка. Гніздо ластівки бачити – щастя в будинку, у гнізді ластівку – радість; ластівка залітає в кімнату – приємна новина; убити ластівку – смерть близької людини.

ЛАСТОВИННЯ

Як бачите своє обличчя в ластовинні, то розчаруєтеся в друзях.

ЛИПА

Дерево – добре, цвіт – слабкість.

ЛІТАК

Бачити – щастя, летіти – небезпечна ситуація, несподівана зміна вжитті. Падіння аероплана–несподіване зізнання в коханні.

Упасти з аероплана – пропаща надія; небезпека в інтересах. Робити (проектувати) аероплан – небезпечне заняття; утрачений (нездійснений) проект.

ЛЮБИСТОК

Сниться до зради в коханні.

МАК

Як сниться мак, то це щось добре буде. Квітучий мак – щастя.

МАКІТРА

Будете гостем. Розбити макітру – розбити згоду: до сварки в родині.

МАЛЬВА

Пишна, красива – любов; зривати – досягати бажаного. Нюхати квітку – любов уже недосяжна, утрачена. Букет – до одруження.

МЕД

Як сниться мед, то це красивий сон, щось добре буде. Якщо сниться мед – на смертне.

МІСТ

Міст бачити – будьте обережні. Міст перейти – уникнути небезпеки. Міст розібраний – горе велике, страшне; смерть. Якщо дівчину переводять через міст, то вийде заміж незабаром. Будувати: щастя та слава. Міст і вода шумить – кудись переїдете.

МІСЯЦЬ

Місяць – молодик, наречений; місяць у хмарі – наречений буде бідний, а якщо ясний, то буде багатий. Як сниться комусь місяць на небі, то це прикмета швидкої любові.

МЛИН

Млин – плітки, турботи, хтось пліткує про вас.

МЛИНЦІ

Як сняться млинці, то вдарите кого-небудь або вас вдарять по щоці. Млинці пекти або їсти – може бути якась хвороба, занедужаєте.

МОГИЛА

Сниться, що ходив на могилу знайомого, – буде весілля. Копати могилу – утрата з вашої вини; бачити могилу – новини; розрита могила – недобрі звістки; бути в могилі – на багатство.

МРЕЦЬ, НЕБІЖЧИК

Як мерці сняться живим, то буде велика неприємність або слабкість. Інше значення – довге життя. Якщо, буває, говориш у сні з померлим, то незабаром будуть якісь цікаві новини.

Мертвий сниться – дощ буде; до сварки, а більше – до зміни погоду.

Мертві сняться й на завірюху, й на дощ. Небіжчик – дощ, сніг, а з родини – треба пом'янути. Мрець – недобре. Якщо сняться покійні батьки: мама або батько (або обоє разом), то це точна прикмета – буде щось погане в родині або з людиною, або з худобою.

Батьки з того світу дають звістку своїм дітям – щось погане буде. Померла мати приснилася – буде якесь горе. Вві сні мертвий говорить: "одяг у мене подерся", то треба дати комусь бідному одяг – перестане снитися.

Померлий кличе із собою або говорить: "Я тебе заберу", то до смерті. А як відганяє, говорить: "Не йди за мною", то будете жити.

МУХИ

Як сниться, що мухи в будинку й летять нагору, то буде пожежа. Мухи навколо вас – вороги. Бити мух – перемагати ворогів. Відганяти – до мандрів.

М'ЯСО

М'ясо – хвороба. М'ясо вві сні – турботи та неприємність. Якщо сниться сире м'ясо хворому – він умре, а якщо здоровому – занедужає.

Сниться м'ясо, сало – це гріх якийсь. Яловичину їсти – буде неприємність, тому що в м'ясі життя припинене. Особливо погано, якщо сниться здохла свиня – це віщує великий наклеп і взагалі великі неприємності.

НАМИСТО

Як насниться намисто червоне – до сорому.

ОБРУЧКА

Золота обручка – весілля, срібна – неприємність.

ОДЯГ

Якщо сниться, що добре вбраний, то люди хвалять, а якщо ходите обдертий, то люди судять.

Красивий одяг – хворість. У білому себе бачити – до хвороби. У чорному бути – сум, смуток. Одяг чорний – хвороба. Як у чорний одяг удягатися, то буває арешт.

Червоне – недобре. У червоному себе бачити – до сорому, осоромитися. Сниться, що ви вбраний у червоне: дівчині – хтось буде сватати; тим, хто у шлюбі – який-небудь сором.

Свита, піджак (верхній одяг узагалі) – будуть якісь новини. Чистий одяг, що дівчина думає вдягати на свято, треба ще з вечора покласти під подушку та загадати собі сон. Якщо сон насниться, то й милий буде кохати.

ОЧІ

Як очі присняться: сині – любов, чорні, карі – стережися обману. Бути короткозорою – невдача.

ПАВУК

Гість буде в будинку; до заміжжя. Павутина: бережіться, щоб не вплутали вас у небезпечну справу. Павутина – засідка, утрата волі.

ПАПОРОТЬ

До багатства; цвіте – щастя, любов.

ПАЦЮК

Турботи, ворог. Піймати, убити – знищити небезпеку.

ПЕКЛО

Насниться пекло з чортами – веселі пригоди; вийти з пекла – врятуватися від небезпеки.

ПІВЕНЬ

Якщо сниться півень на воротах, то буде пожежа в будинку, треба остерігатися. Півень (особливо червоний) – на пожежу, вогонь.

Як сниться півень дівчині – наречений.

ПІДКОВА

Насниться підкова–на щастя, буде прибуток, успіх у справах; мандрівка.

ПОЛИН

Неприємності, утрата, гірко буде, гірке подружнє життя.

ПРАННЯ

Прати – занедужати, утрати щось дороге; плітки, прикрощі.

ПРОСО

Просо сниться–буде хтось щось просити; просо – прохання.

ПТАХ

Птах – звістка. Як птах сяде на голову – мрець. Якщо сниться птах, який летить, – розлука чоловіка й жінки. Птахи – душі. Як їх дуже багато, то буде якась війна чи ще щось. Пташка в руках – успіх у справі.

Пташка б'ється у вікно – звістка добра, народження дитини.

П'ЯНИЙ

Якщо сниться, що п'яний, то будете хворіти або щось переживати в душі. Упитися – серйозно занедужати, Насниться який-небудь п'яний чоловік – обман.

РАЙ

Рай у сні – щастя, розкішне життя. Бути в раю – позбавитися всіх неприємностей і небезпек.

РЕВІНЬ

Ревінь – приємна розвага, про яку ви будете з задоволенням згадувати ще не один рік. Готувати вві сні яку-небудь страву з ревеню, наприклад варення, – на вас чекають гарячі суперечки, у запалі яких ви втратите найкращого друга. їсти вві сні ревінь – знак того, що ви невдоволені вашою поточною роботою.

РЕШЕТО

Решето вві сні – поганий знак. Як правило, воно передвіщає непристойний учинок, за який пізніше вам доведеться розплачуватися. Дивитися на кого-небудь крізь решето – у вас більше шансів на те, щоб утриматися від якогось негідного вчинку. Нести в решеті ягоди, фрукти тощо – незабаром втратите те, що недавно придбали.

РИБА

Риба сниться на дощ, негоду. Якщо риба сниться: чоловіку або дівчині – буде зміна погоди, молодиці жива риба – у неї народиться дитина. Риба велика – добрий заробіток. Риба мертва – слабкість, дохла – на негоду. Золоту рибку (рибки) бачити – не здійсниться загадане, очікуване. Риба–шкідництво; хтось "риє" під вас. Чимало риби – негода. Рибина в руки – неблагополучні пологи. Рибу їсти: чоловікам – мати коханок, жінкам – легкі пологи. Ловити рибу – прибуток, перемога над суперниками; чистити живу рибу – до забави.

РІЧКА

Як річка насниться, то це прикмета, що цій людині буде якась несподівана радість. Річка – дорога, брести кудись; плисти річкою – прибуток; переходити річку, йти у воді – якісь перешкоди, труднощі. Як падаєш у брудну річку, то в лихо потрапиш, у борги. Річка – людське життя: як тече вода чиста, то щось добре припливе, а як мутна, то недобре.

РОМАШКА

Глибока старість. Нюхати – до інтимних відносин.

РОСА

Роса – благодать, добробут.

РУШНИК

Рушники мокрі стелити – слізна дорога (небіжчик). Рушник – до смерті. Якщо насниться рушник вишитий – чекайте від когось листа довгоочікуваного.

САЛО

Сало вві сні – символ удачі та статку. Якщо ви солите сало, то в реальності на вас очікує несподіване вирішення складної проблеми, що мучила вас уже довгий час. Однак молодій дівчині цей сон передвіщає розчарування у зв'язку зі зрадою близької людини.

СІЛЬ

Якщо сниться сіль просто – у господарстві буде щось гарне. Сіль розсипати – сварка.

СКЛО

Ходити по склу – небезпека; різати скло – до одруження. Скло побито – недуга.

СКРИНЯ

Діра, дірка у скрині, порожня скриня, скриня розвалилася – усе це сниться до смерті, зубожіння.

СМЕРТЬ

Як хто говорить вам, що вмрете через кілька років або в якийсь час, то це означає, що кінець вашій бідності через стільки часу.

Як сниться чиясь смерть, то буде навпаки – не смерть, а довге життя. Якщо сниться, що хтось уночі під вікном вас будить – кричить і називає на ім'я, ви встаєте й виходите – а там немає нікого, то незабаром помрете.

СПІДНИЦЯ

Спідницю як бачите вві сні, то для дівчини це добре – побачиться зі своїм милим. Нова спідниця – лист; порвана – неслава.

Як сниться, що жінка ходить без спідниці, то вмре чоловік, а вона залишиться вдовою. Купувати спідницю – готуватися до забави, весілля. Червона спідниця – радість, чорна – смуток, журба.

СТРІЧКА

Стрічки присняться – це плітки, брехня, злий наклеп.

ТОПОЛЯ

Висока, струнка – безтурботне життя аж до глибокої старості; крива, зів'яла, суха – втрати в господарстві, хвороба.

ТРУНА

Труна відкрита – смерть у родині. Труна – довге та щасливе життя.

Бачити вві сні труну – перешкода, лежати в ній – веселий бенкет. Тебе ховають у труні – несподіване весілля. Порожня – довге та щасливе життя; із трупом – на зміну погоди.

ТУМАН

Невідомість, нерішучість.

УПИР

Упир вві сні – до хвороби.

ХВИЛЯ

Хвилі – несподівана близька дорога, мандрівка. Хвилі – хвилювання, тривоги. Хвиля жене – пожежа, утрата.

ХВОРИЙ, ХВОРОБА

Бути вві сні хворим – не хвилюйтеся, з вашим здоров'ям буде все гаразд. Відвідувати хворих – прохання ваше виконають; доглядати хворих – будете мати радість і щастя. Хворий – сира погода.

ХРЕСТ

Хрест – тягар. Бачити хрести вві сні – страждання або війна.

ХУСТКА

Хустка – звістка. Хтось дав або купили хустку: білу – добра звістка, чорну – сумна. Біла хустка вві сні вказує на лист із приємною новиною, чорна – з недоброю. Якщо сниться хустка – це багатство. Якщо сняться чорні хустки (особливо молодим), то це ознака любові; рябі у велику клітку – обов'язково будуть листи; різнобарвні, квітчасті хустки – до сватання. Хустка червона – звістка. Сниться хтось у білій хустці або просто біла хустка – звістка про хворобу того, хто в хустці.

ЦЕБРО

Як цебро з водою насниться, то це добра прикмета, буде який-небудь прибуток. Цебро повне – успіх, прибуток; порожнє – невдача, обман, утрата.

ЦЕРКВА

Церква – чужа сторона, чужина. Як сниться церква тому, хто в неволі, то це прикмета, що незабаром вийде на волю. Церква – в'язниця.

Як сняться церкви – буде якесь випробування. Церква, булки в печі – сум.

ЧАСНИК

Свиться жінці, що господарка садить на великій грядці часник голівками, то це означає, що голову родини заховають у землю. Часник – недобрі звістки; їсти – здоров'я.

ШИБЕНИЦЯ

Мати фальшивих друзів; бачити себе на шибениці – небезпека.

ШЛЮБ

Шлюб брати – успіх у справах; повернетесь до виконання своїх обов'язків. Братися з нареченою в білому – до хвороби або смерті.

ЩЕНЯ

Грати зі щеням – незабаром у вас з'явиться надійний і відданий, хоча й дуже легковажний друг.

ЩИТ

Цей символ має два різні тлумачення.

Перше: ви перебуваєте під захистом вищих сил, які прийдуть до вас на допомогу в будь-якій, навіть найскладніший ситуації.

Друге: ви маєте потребу в захисті або заступництві, а значить, відчуваєте себе недостатньо захищеним від ударів життя.

ЩІТКА

Купувати чи знаходити щітку для одягу – в реальності на вас очікує велика проблема. Для її вирішення вам доведеться докласти чимало зусиль і витратити чимало нервів. Чистити одяг щіткою – складна та виснажлива робота, якою ви були зайняті тривалий час, нарешті дасть довгоочікувані результати. Щітки для волосся – ваше здоров'я змусить вас серйозно похвилюватися. Численні щітки, що оточують вас уві сні, – складна та трудомістка робота, винагорода за яку перевершить найсміливіші сподівання.

ЯБЛУНЯ, ЯБЛУКО

Яблука – бідність. Дерево одне, високе – з кимось справу будете мати неприємну, сварка. Яблука – радість. Сняться яблука – кому як: одному – сльози, іншому – добре; але точно: яблука стиглі – добре, зелені – сум. Як сняться гнилі яблука, то це на погане життя.

Якщо сниться, що їсте або рвете яблука, то незабаром занедужаєте. Кислі яблука їсти – скорбота, сум. Яблука червоні – чогось червоніти, сором. Падіння двох яблук з яблуні вві сні означає народження близнюків.

ЯРМО

Ярмо вві сні – знак того, що вам доведеться проти своєї волі підкоритися бажанням іншої людини. Запрягати тварин – в реальності ви зможете підкорити собі тих, хто опирався цьому.

ЯСТРУБ

Обман з боку підступних недругів. Якщо вам уві сні вдалося підстрелити яструба, то знайте, що на вас очікує успіх: через місяці або роки напруженої боротьби вам удасться впоратися з усіма труднощами. Мертвий яструб – знак того, що ви успішно переможете своїх ворогів. Якщо молодій жінці сниться, що вона прогнала яструба, який намагається вкрасти свійського птаха, то наяву вона зможе досягти поставлених цілей завдяки старанності та цілеспрямованості. Яструб у клітці – не розраховуйте на легкий успіх.

ЯЧМІНЬ

Як насниться ячмінь – буде удача в господарстві.

ЯЩІРКА

Ящірка вві сні – розчарування в комусь або в чомусь. Несподівана якась напасть.

 
< Попер   ЗМІСТ