< Попер   ЗМІСТ   Наст >

Митні питання та сприяння торгівлі

Угода про асоціацію з ЄС вимагає впровадження низки положень митного законодавства ЄС. Зокрема, до митного законодавства України повинні бути імплементовані 70-80% положень Митного кодексу ЄС. У даному напрямі протягом 2015 року необхідно розпочати реалізацію митної реформи, яка повинна зокрема містити наступні елементи:

  • - спрощення процедур та автоматизацію митної справи;
  • - скорочення часу митного оформлення товарів;

- розроблення механізму забезпечення можливості надання громадської оцінки керівникам митних органів з боку бізнес-спільноти та представників громадськості;

- запровадження ефективної системи обміну інформацією між митними органами та компаніями;

- створення у структурі митних органів підрозділів митного пост аудиту та посилення ролі відповідного напрямку роботи митних органів;

- створення системи оперативного реагування на випадки порушень в зоні діяльності митниць;

- забезпечення ефективного здійснення "громадського контролю";

- вжиття заходів, направлених на недопущення та профілактику корупційних проявів серед працівників митних органів.

Протягом 2015 року потрібно створити та налагодити чітке функціонування Консультативної ради, до якої будуть входити експерти бізнес-кіл та керівники основних напрямів здійснення державної митної справи (митна вартість, декларування та митний контроль, аналіз ризиків тощо). Функціями цієї ради буде прийняття консультативних рекомендацій стратегічного характеру у сфері реформування митної справи в Україні, винесення на обговорення практичних рекомендацій щодо реформування митної справи та удосконалення митного законодавства. Здійснення спільно з податковою службою розробки концепції системи автоматизованого контролю, призначеної для раннього виявлення ризиків введення в торгівельний обіг незаконно ввезених товарів, що виключить можливість використання тіньових схем при ввезенні товарів.

Також бізнес-спільнота має публічно надавати громадську оцінку посадовим особам, які займають керівні посади в митних органах. Запровадження такої оцінки дозволить удосконалити кадрову політику митних органів, сприятиме їх очищенню від корупції.

 
< Попер   ЗМІСТ   Наст >