< Попер   ЗМІСТ   Наст >

Повний (системний) логістичний аналіз

Повний (системний) логістичний аналіз передбачає аналіз основних складових функціонування логістичної системи (продукції, що випускається, виробничих потужностей, постачальників, конкурентів, каналів розподілу, споживачів, систем транспортування, зберігання, діяльності підприємства у сфері екології тощо) і є складовою системного логістичного аудиту підприємства.

Під час виконання системного логістичного аналізу необхідно брати до уваги такі фактори, як:

  • • можливість знаходження компромісів між різними альтернативами, визначаючи цілі аналізу;
  • • складність отримання точних та кількісних результатів системного аналізу;
  • • оцінка впливу функцій підприємства на його логістику та виділення з них найхарактерніших для цієї логістичної системи.

Частковий логістичний аналіз

Проведення повного системного аналізу логістичної системи підприємства за певних умов може бути не завжди доцільним (через складність логістичної системи, необхідність перешочергового виділення та опрацювання певного аспекту функціонування системи тощо). У таких випадках підприємству достатньо виконати частковий логістичний аналіз, зосередившись на опрацюванні однієї зі складових повного системного аналізу. Інколи підприємство само визначає зміст аналізу – вигідність споживача, затратність транспортних перевезень, прибутковість продукції тощо.

Приклад. Підприємство з метою визначення вигідності споживача може виконати системний аналіз транспортних маршрутів доставки вантажів споживачам на певній території. Аналіз спирається на оформлення транспортно-експедиційних карток, які передбачають фіксування протягом певного часу (тиждень, декада, місяць) таких показників, як кілометраж (витрати пального), кількість поставок і вартість доставленого вантажу, час обслуговування, незаплановані зупинки тощо. На кожного споживача передбачена окрема картка.

На підставі узагальнених даних визначається найприбутковіший споживач, від якого, наприклад, отримують максимальні грошові надходження за найменших витрат на його обслуговування (час, кількість пального тощо).

 
< Попер   ЗМІСТ   Наст >