< Попер   ЗМІСТ   Наст >

МЕТОДОЛОГІЧНИЙ АПАРАТ ЛОГІСТИКИ

Ключові терміни: логіст, модель (математична, логістична), моделювання, критерії моделювання, критерій адекватності, критерій універсальності, критерій економічності.

Ключові питання розділу

  • 7.1. Моделі, що використовуються в логістиці.
  • 7.2. Прогностичні методи в логістиці.
  • 7.3. Прикладні обчислювальні пакети рішення логістичних завдань.

Рівень освоєння матеріалу розділу:

  • знати й розуміти: моделі, що використовуються для рішення логістичних завдань, важливість моделювання логістичних операцій, процесів, систем, ланцюгів поставок для грамотного управління останніми;
  • уміти: проводити моделювання логістичних операцій, процесів, систем, ланцюгів поставок; створювати моделі, що є необхідними для рішення логістичних завдань.

Є стара історія про фахівця з котлів, якого найняли ремонтувати величезну парову систему пароплава. Вислухавши про імовірні ушкодження, що описав інженер і задавши кілька питань, фахівець відправився до парових котлів. Він глянув на лабіринт пересічних труб, кілька хвилин слухав шум бойлера і вихідної пари, потім руками пощупав кілька деталей. Після цього, наспівуючи щось собі під ніс, він поліз у свій ящик, вийняв маленький молоток і один раз стукнув по яскравому червоному вентилі. Вся система відразу запрацювала як треба, і майстер відправився додому. Коли власник пароплава одержав рахунок на 1000 доларів, він вирішив скаржитися, адже майстер був у машинному відділенні всього 15 хвилин. Він висунув вимогу майстру, щоб той розписав рахунок докладно. Майстер погодився і надіслав власнику пароплава наступне: "За удар молотком – 0,50 долара. За знання, де вдарити – 999,50 доларів".

Описана історія – прекрасний доказ того, що знання завищи відрізняють фахівця і надають йому можливість досить заробляти на життя "ударом молотка". Фахівець завжди буде затребуваний на ринку в будь-яких умовах.

Розвиток ринку в Україні відкриває гарні перспективи перед фахівцями з логістики. За даними російського журналу "Профіль", "...сьогодні і завтра самими затребуваними будуть фахівці, що пов'язані з логістикою. На першому місці в рейтингу самих затребуваних професій залишаться менеджери-логісти, у яких очікуються приємні зміни убік росту заробітної плати. ...Чим більша конкуренція на ринках, чим важче збувати товар, тим дорожче людина, що вміє "грамотно" доставляти цей товар покупцеві".

Логіст – це виконавець, керуючий матеріальним потоком на рівні виконання окремих логістичних операцій або їх певного комплексу, які забезпечують ефективне й раціональне переміщення певного матеріального потоку в конкретному тимчасовому інтервалі – від вихідної позиції до кінцевого місця споживання або до проміжного місця дислокації. А щоб добре робити свою справу необхідно в достатній мірі володіти методологічним апаратом логістики. Що під цим варто розуміти? Спробуємо відповісти просто: методологічний апарат логістики це комплекс існуючих економіко-математичних моделей, що отримані у результаті моделювання, і які дають можливість логістові прийняти правильне рішення в умовах, що склалися на ринку. Додатково до цього в наш час логісти з метою одержати оперативний набір інформації для прийняття рішень використовують прогностичні моделі й обчислювальні пакети.

 
< Попер   ЗМІСТ   Наст >