< Попер   ЗМІСТ   Наст >

Офшорний банк

На міжнародному рівні існує правило, відповідно до якого отримання згоди на заснування банка обумовлене дотриманням таких вимог:

  • • володіння капіталом,
  • • підтвердження законним шляхом наявності необхідної професіональної кваліфікації,
  • • бездоганна репутація.

Офшорні центри в таких випадках не докучають засновникам банків такими скрупульозними вимогами. Адміністрація центрів не вбачає нездоланних перешкод ні у відсутності бездоганної репутації, ні в надто низьких фінансових резервах, майбутнього банка. Тут спостерігались і такі випадки, на щастя нечисленні, коли надавалася можливість заснувати банк, узагалі не вкладаючи в нього капітал. До офшорних центрів, які створюють особливо благодатне середовище для такого роду "банків", належать Гренада, Монтсерат і Сент-Вісент та ін.

Офшорний трастце правовідношення, через яке одна особа (засновник) передає у власність іншій особі (довірчому власнику, трасту) яке-небудь майно або право з покладанням на нього зобов'язань з управління такою власністю від свого власного імені як незалежного власника для вилучення вигоди на користь третіх осіб (вигодоотримувачів, бенефіціантів).

Якщо з яких-небудь причин одна особа отримує майно або будь-які права для вилучення вигоди на користь власника або третьої особи, не будучи спеціально призначеним довірчим власником, то такі відносини називають передбачуваним трастом.

Характерною ситуацією, що ілюструє механізм заснування траста, може бути така. Хитромудрий мільярдер вирішує не залишати своє майно законним спадкоємцям, оскільки це призвело б до необхідності сплати податку на спадщину, який у багатьох країнах досить високий. Мільярдер натомість створює в офшорному центрі фонд, у котрий переказує гроші. Одного зі своїх друзів призначає керівником цього фонда. Інститут траста сформувався в Англії і набув широкого поширення в США. Ідея створення таких трестів на європейському континенті користується меншою популярністю, тому що тут глибоко укорінилися побоювання: неможливо повністю виключити складнощі повернення коштів, переказаних в офшорні центри.

 
< Попер   ЗМІСТ   Наст >